Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatós, beengedős, kerti...

Sétáltatós, beengedős, kerti kutyások, milyen a napirendetek?

Figyelt kérdés
Mennyit van kint a kutyátok, és mennyit bent? Mikor megy ki, mikor jön be, mikor mentek sétálni? Nyilván az okok is érdekelnek, tehát pl. reggel a lakásból egyenesen sétálni, hogy ne a kertbe piszkítson, vagy épp ébredés után rögtön ki, hogy tudjon pisilni.
2011. nov. 4. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Nekem 4 kutyám van, tök eltérő igényekkel.

A közép-ázsiai ha lehet, akkor sem nagyon szeret bent lenni, ő a kertben van inkább.

A holland juhászommal nagy pajtások, együtt őriznek, de a holland sokszor bejön lustálkodni.

A nagyobb keverékem az ivartalaníttatása miatt állandóan bent volt, megszokta, így maradt.:D Leginkább bent alszik, és ebben kimerül a napi aktivitása...

A legkisebb van bent a legtöbbet, őt estére a szobámba viszem aludni a cicákkal.


Séta:

Most sajnos egészségügyi dolgok miatt nem ez volt a menet, de normál esetben ez van:

Reggel egy rolleres séta, amikor övet kötök a derekamra, arra erősítek két pórázt, és így futtatom a kutyákat a környéken, két turnusban...

Ez "csoportonként" 30/45 perc.


Utána a fiatalabbaknak reggeli.


Innentől ők végtelenül boldogok, ha csak alhatnak...:D


Utána sötétedéstől függően elmegyünk lehetőleg sötétedés előtt egy jóó nagy 2 órás sétára.

Betesszük őket az autóba, elmegyünk egy erdősebb, de nem vadászterületre, és sétálunk velük.


Ez előtt vagy után csak a holland juhásszal elmegyek 1 órát biciklivel futtatni. (ha hó van, ez sajna kiesik, idén tesztelem a futólécet.)


Hétvégén szombaton és vasárnap is kutyaoviba viszem a legkisebbet, és hét közben agilityzek a hollanddal meg pláne a nagyobb keverékkel, neki ez a szenvedélye.:)



Piszkítás:

Néha a kertbe piszkítanak, de azt összeszedem.

Van 1 kijelölt sarok, ahova "legálisan" mehetnek.:)

A legkisebb, aki bent alszik, szobatiszta, szerencsés a biológiai órája, mert reggel 8-kor ráérek levinni, sokszor még akkor sincs produktum.:D


Egyedül ott nem szoktam összeszedni utánuk a kutyapiszkot, ahol az erdős rész van, mert ott örömlányok is dolgoznak, és ők többet használják a természetet, mint a kutyáim...

Más ember pedig nem jár arra.

2011. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
(ja, vacsora pedig az esti séta után van.:))
2011. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

-Mennyit van kint a kutyátok, és mennyit bent?

Van amikor egész nap vagy napokig kint van, van amikor egész nap vagy napokig bent. Ahogy kedvem van és ahogy hozzá az élet.

-Mikor megy ki, mikor jön be, mikor mentek sétálni?

Akkor megy ki amikor akar, természetesen keretek között (pl ha ötpercenként kimenne mert ötpercenként ugat kint egy másik kutya azt nem hagyom de nem is próbál ilyet). Bejönni csakis akkor jön amikor én akarom és amikor szükséges. Lehet lelpontozni, ez nem kívánságműsor nálunk, de a kutyákat nem zavarja. Sétálni naponta egyszer biztos megyünk, délután vagy este legalább egy órára.

Ha bent alszanak akkor reggel az első az hogy kiengedem őket. Este ha bent alszanak akkor előtte is kiengedem őket. Egyáltalán nem zavar ha a kertben végzik a dolgukat.

2011. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valahogy nekem jobban esik egy meleg kakit összeszedni azon frissiben, mint sok hideg állott kakit :) Most költöztünk kertesbe, de nálunk maradni fog a napi két séta, mindkét kutya ahhoz van szokva. Emiatt viszont szeretném ha kerttiszták lennének, de már másodszor fordul elő, hogy eredménytelen a séta, mert gondolom elintézték a kertben. Engem zavar a kertben, mert oda kijárunk gyakorolni, és tegnap is labdázás közben kakába léptem, pedig tök azt hittem, hogy mindet összeszedtem.
2011. nov. 4. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát biztos, én nem tudom milyen a hideg kaki, mert nekünk van lapátunk és seprűnk ^^ Egész életünkben kertben laktunk szóval nekik teljesen egyértelmű maguktól, hogy használaton kívüli területen végzik a dolguk. De hát mindenkinek máshogy jó.
2011. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!