Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan, van olyan aki...

Most komolyan, van olyan aki elmondhatja magáról, hogy jól nevelt szófogadó kutyája van?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ismerősömnek jól nevelt a kutyája, rendszeresen minden nap foglalkoznak velük, kutya suliba járnak évek óta, de mindegyiknél van meginogás.

Szóval a kutya, nem viselkedik 100% ban úgy, ahogy a gazdája utasítja. Max 99%ig szófogadó.

De, mindig van, hogy a kutya nem megy oda, vagy eszik valamit a földről, és hiába szól rá a gazdája, addig nem hagyta abba, amíg oda nem ment, vagy el nem indult a kutya felé.


Most azon gondolkoztam, hogy van olyan kutya, ami 100! ban szót fogad, és sose ellenkezik, vagy hezitál akár 1 mpre is?


Szerintem ilyen nincs.


2011. nov. 4. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És mi is a probléma? Senki sem tökéketes, sem ember sem állat. Ettől még jólnevelt a kutya. A lényeg az hogy biztonságosan és boldogan együtt lehessen élni. És akik nevelik a kutyájukat meg iskolába járatják, stb azok ezt meg tudják tenni.
2011. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Milyen probléma?

Én csak azt akarom tudni, hogy elmondhatja-e valaki magáról, és a kutyájáról, hogy a kutya 1000 ből 1000 szer fog engedelmeskedni, vagy nem

2011. nov. 4. 17:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen kutya, de nem értem, hogy miért zavar ez téged, amikor az ember is baromi tökéletlen. Nem gépek (bár még az is elromolhat). Az állatoknak is van jelleme, kedve, szomorúak, jókedvűek, front van, félreértenek, próbálkoznak stb.
2011. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még az ilyen speciálisan képzett rendőr és egyéb munka kutyák sem.
2011. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kutyának is van saját egyénisége és ösztöne, hoz döntéseket, ezért van amikor önállóan cselekszik. Az enyém is belemászik a patakba de ha 100%ban a kutya minden rezdülését figyelném séta közben akkor meg tudnám akadályozni, de nekem nem ettől szófogadó és jól nevelt a kutya. A kutyámmal be lehet menni a tömegbe, felszáll velem a vonatra, türelmesen viselkedik idegen emberek/állatok között. De minden nap érik új ingerek, amire meg kell tanulnia reagálni, ilyenkor lehet hogy nem úgy viselkedik, mint ahogy majd később elvárom tőle, de megszokja és megtanulja. Szerintem minden kutya, mint a jó pap is holtig tanul, ezért azt mondom az enyém korához képest 100%ban szófogadó, DE van egyénisége :)
2011. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem is mindig marad 1%, miután ösztöneik vannak, nem gondolkodnak, ezért is nehéz állatokkal foglalkozni, akármilyen fajról legyen is szó
2011. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát van egy ismerősünk vak. Van egy vakvezető Labrador retriverje. Természetesen a kutya be mehet a lakásba. Nagyon szófogadó kutya. Mindig ott van melette a kutya követi és minden kérését lesi. Sétakor se megy el mellőle csak mikor ki engedi az udvarra szaladgálni de szól neki és a kutya ott terem mellette. Vagyis szerintem a legtöbb segítőkutya ilyen.
2011. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, én biztosan nem, de a lovam teljesen jól nevelt és szófogadó, és úgy is jön utánam, mint ahogy elvileg a kutyának kellene jönnie utánam. :D


Egyébként egy kis kotorékkutyám van, és addig fogad szót, amíg meg nem lát valami levadászható állatot.

2011. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 17:38 vagyok.


Mondjuk a lovam sem csinál azért meg mindent ellenkezés nélkül, főleg, mert a ló elég szabad szellemű állat.

2011. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs, vagy ha igen, az egy megtört semmittevő kutya. Az én kutyám is 99%-os, de mindig van valami amin éppen bosszankodok. De ennek szerintem az is az oka, hogy ahogy egyre többet, egyre magasabb szinten kutyázik az ember, úgy kezdik el zavarni olyan dolgok, amiket korábban észre sem vett volna. Mindig találok valamit, amiben még lehetne fejlődni, és mindig találok valami kis idegesítő apróságot, amiben még nem megfelelően viselkedik a kutyám.


A másik meg, hogy normális ember nem azt várja el a kutyájától, hogy egy gép legyen, ami gombnyomásra kérdezés nélkül cselekszik, hanem azt, hogy bármikor felül tudja írni a kutya döntéseit. Régen megelégedtem volna azzal, hogyha nem eszik fel semmit ha a közelemben van, vagy ha rászólok, de mostmár az az elvárásom, hogy rászólás nélkül se egyen fel semmit akkor se, ha messze van. Régen megelégedtem azzal, hogy ha odajön a jutalomfalatért 100%-ban, mostmeg már nagyon dühít, ha egy egykedvű gyerére nem terem ott, hanem üngyülibüngyülizni kell, hogy jöjjön.

De valamelyik előttem szólóval is egyetértek, aki azt mondta, hogy ha folyamatosan mindenre figyelnék (főként magamra) akkor 100%-os is lehetne a kutyám, dehát nem tudok mindig ugyanúgy figyelni.

2011. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!