Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy sokan "farkaskutyának" hívják a németjuhászt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 17:46
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:
86%
A huskymra is meg szokták kérdezni: Ez farkaskutya? Hát persze! Jó nagy farka van.
2011. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az embereknek minden kutya farkas kutya, pontosabban akik nem tudnak sokat a kutyákról vagy nincs is nekik. Egyébként a németjuhászt a farkas kutyától származtatják sokan feje és a külseje miatt! "Származásáról sok vita van ma is. Külső megjelenése, különösen a feje és a színe, sok­ban emlékeztet a farkasra. Talán ebből indult el az a téves elképzelés, hogy őse vagy ősei között farkas volt. Ennek igazolásául hozzák fel az amerikai indiánokat, akik időnként a coyette-farkassal keresztezték kutyáikat, hogy ezáltal erősebbé, szívósabbá és vadabbá tegyék. Valóban eredményesen párosíthatók egymással a farkas és a kutya, de nemcsak a német juhász, hanem a többi fajta is. Ebben a tekintetben nincs előnyben ez a fajta. Egyébként a farkas és a kutya jól elkülöníthető egymástól, nemcsak külsejé­ben és anatómiailag, hanem természetében is. Kétségtelenül egymáshoz közel álló faj, ami meg is magyarázza hasonlóságukat."
2011. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az még a jobbik, nekem Svájci Fehér Juhászom van, rövidszőrű és ha beállok a megállóba mindenki "JÉZUSOM EGY FARKAS!!!" -.-"

Monjuk engem nem zavar ha fakasnak nézik, tényleg olyan fehér farkasos a farkaskutya meg hülyén hangzik.

2011. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Hatalmas lehet!! Egyszer megnézném a szitut:)))
2011. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Na az a kutya valóban hasonlít egy a farkasra bár nem keverném össze! :)
2011. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Engem kicsit, de csak mert imádom az "igazi" ír farkaskutyákat :))
2011. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
Engem akkor zavar a legjobban, amikor a tv-be mondanak ilyen hülyeséget! A másik amitől szintén frászt kapok, amikor szintén tv-be azt mondják, hogy harci kutya.
2011. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, a tévében azért már utánanézhetnének, hogy miket mondanak be. Nekem is németjuhászom van. Jó nagy, 10 centivel nagyobb az átlagnál és fekete. Életében nem mondták még rá hogy németjuhász. Két eset van. : úristen mekkora kutya. vagy de szép ez a farkaskutya
2011. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!