Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár kérdés az agár és a...

Pár kérdés az agár és a németjuhász viselkedéseiről? - A vemhesség alatt mit esznek? - Milyen a viselkedése? Jó/rossz - Okos vagy nem? - Melyiket fogadjam örökbe? Agár vagy németjuhászt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:

miért nem olvasol utána a neten a fajtajellemzőknek? onnan megtudnád h mennyi mozgás kell nekik, hogyan érdemes őket tartani lakás vagy kert, te mit tudsz nyujtani,stb.

mi igy nem tudjuk eldönteni, hisz semmit nem tudunk akörülményeidről. mennyi időd lenne rájuk, mennyit vinnád sétálni stb...

2011. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hello:)


nekem egy magyaragár - németjuhász keverékem (is) van, és etológiát tanulok.

ha bemész egy jobb állatkereskedésbe, találsz olyan könyveket, amikben a fajták mellé tesztet is kapsz, hogy lásd, melyik illik hozzád a legjobban.

ha lakásban laksz, egyik fajtát sem javaslom.


az agárnak hihetetlen nagy a mozgásigénye, ha sokat futsz/biciklizel, ajánlom. de nagyon dominánsak tudnak lenni, nem is hinnéd, milyen erős kéz kell hozzájuk. ha van kerti asztalotok, készülj fel, hogy az lesz a fő fekhely, szeretnek magaslatokon pihenni.:)


a német juhászról pedig tudd, hogy ha magára hagyod, azt büntetésként éli meg, tehát csak akkor válaszd, ha mindig van otthon valaki a családból, különben keres magának feladatot, és mondjuk szétrág ezt-azt, vagy kiborogatja a kukát...


minden kutyára igaz, hogy megfelelően kell foglalkoztatni.

érdemes eljárnod (majd) velük kutyaiskolába, a német juhász különösen értékelni fogja.


és ha szeretnéd, hogy később jól motiválható legyen labdával is, egészen kölyökkorában kezd el vele játszani!



vemhesség szempontjából nagyon eltérően tudnak reagálni, általában környezet függő.

van olyan szuka, aki nem is enged embert az almához, de nekem mindkét kutyám az első napon (!) hagyta, hogy kézbe vegyem a piciket.

(a cicám pedig az ölemben ellett.)

a vemhesség ideje 9 hét +/- pár nap eltérés belefér.

az utolsó pár napban már ne dolgoztasd, ne vidd nagy sétára, de mozgasd.

utána látni fogod, hol akar elleni, majdhogy nem fészket raknak - ha nincs ilyen hely a kertben, készíts neki.

(valószínűleg a kutyaházat fogja választani, tegyetek be neki cserélhető, puha ruhaanyagot, ami nem baj, ha koszos lesz az ellés alatt.

Mindig legyen előtte friss víz, ez nagyon fontos!

Ilyenkor nagyon gyengéden kell a szukákkal bánni, ezt el is várják!


a pontos etetést én most nem tudom fejből, sok ásványi anyagra, több, jó tápra van szükségük, ez tuti.

én a Happy dogot, vagy az Acanát ajánlom.

de figyelj, hogy ne hízzon el, mert ez megnehezítheti az ellést!

2011. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a 2. hozzászóló vagyok.


volt már kutyád?... a kérdésedet újra olvasva az a gyanúm, hogy nem.:)


jó/rossz, okos/buta??...


nincs rossz kutya, csak rossz gazda.


ha még nem volt kutyád, mindenképpen menhelyit válassz.

egy menhelyi kutya képességeit tekintve semmivel nem jobb vagy rosszabb egy fajtisztánál, a fajtisztának csupán annyi az előnye, hogy előre lehet sejteni, mekkora lesz, + nagyon halványan a viselkedésére is lehet következtetni.


Egy menhelyi 2 hónapos kölyökkel szerintem jobban járnál, sokkal könnyebben kezelhetőek (persze ez csak általánosítás.) De mivel Te leszel neki a "megváltó atyaúristen", sokkal fogékonyabb lesz a jelzéseidre.



amúgy nem írtad, hogy agárból milyen fajtára gondoltál?...


fontos lenne, hogy megírd, kertes házban laksz-e, mennyi időt tudnál tölteni a kutyával, sporttársnak, házikedvencnek, házőrzőnek stb. szánod-e,...

milyen az alaptermészeted?

heves, vidám, kicsit mélabús?...


ha ezeket tudnám, könnyebben tudnék tanácsot adni...

2011. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Örökbefogadás és vemhesség......

Hogy jön ide ez a kettő együtt?

2011. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Volt kutyám már, de mindegyiket az autó ütötte el!!! :(

Kertes házba lakok.

Agár-németjuhász keverék.

Vidám a természetem:)))

Még mit kell tudnod???:D

2011. aug. 4. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:

helló, az agár-németjuhászos vagyok.:)


nagyon sajnálom, ami az előző kutyáiddal történt...

a kertes ház nagyon jó...

a vidámság is...

már csak azt nem írtad, mennyit foglalkoznál vele, és miben merülne ki egy séta:) - tehát napi 2x fél óra, 1x 2 óra, 1x 1 óra bringás futtatás,...:)


amúgy ha tényleg van rá időd, akkor egyik fajtával sem jársz rosszul, de hangsúlyozom, egy keverék kölyköt 5.000 forintért (chipelve!) elhozhatsz menhelyről, és olyan kutyád lesz, hogy csak na.:)


minden esetre én sok boldogságot kívánok hozzá!:)

2011. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bőven lenne rá időm!!!:)))
2011. aug. 5. 08:04
 8/8 anonim ***** válasza:

(az agár-németjuhászos vagyok:))


hát ez szuper, jól fog járni Veled egy kutyus!:)

én leírtam, amit tudok a fajtákról, ha sokat sportolsz, szerintem agár, ha inkább a hosszú sétákat szereted, németjuhász...


de a menhelyen is érdemes ám elgondolkodni, nem szeretném ajnározni a menhelyi kutyákat, de pont most kutatják, hogy "jobb társ-e" egy menhelyt megjárt...

na szóval Rád van bízva, de én egy közepes testűre becsülhető, 2 hónap körüli menhelyit ajánlanék...:)

(és ez nem zárja ki az agarat vagy németjuhászt, németjuhászból rengeteg van, érdemes fajtamentőket is felkeresned!:)

2011. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!