Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever támadás?

Golden retriever támadás?

Figyelt kérdés

sziasztok!

tényleg ilyen kiszámíthatatlan egy golden retriever,hogy pl ha a családdal nő fel és egyszer csak megharapdálja az egész családot?

több esetről hallottam,pl 101 nagykutyába is mondták,hogy vannak elég támadós egyedek.

lényegében vadászkutya,ennyire agreszív lenne,hogy megtámad?


2011. nov. 4. 18:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Mivel már baromi sokan ezt tenyésztik/szaporítják, ez nem meglepő. Ez az ára annak, ha egy kutya népszerű az emberek körébe. Ráadásul szerintem több eset is van, csak azt nem nagyon merik elmondani az áldozatok, mert sokan hülyének néznék őket és nem hinnének nekik, ha azt mondanák egy Golden Retriver harapta meg. Mivel a Golden sok ember, főleg az amerikaiak szemébe, a tökéletes családi kedvenc, aki az agressziót még a szótárból se ismeri. Meg nagy valószínűséggel azért se hinnének neki, mert köztudott, a Goldennek "puha harapása" (pontos szakszó nem jutt eszembe) van. Ez azt jelenti, hogy egy tojást eltud vinni a szájába annak összetörése nélkül. Ebből sokan egyből azt a téves információt szűrik le, miszerint a Golden csak ilyen gyengéden tudja használni a száját, komolyabb harapást nem tud. Ez lehet szerintem az egyik oka, hogy annyira megnőtt a harapások száma, mivel mikor a kutya hirtelen agresszív lesz, nem néznek ki egy komolyabb sérülést annak a harapásából.

Itt mutatkozik meg az amerikaiak igazság szolgáltatása: a pitbullokat néhány támadás után lelöveték több megyében (házról házra mentek, és ha találtak egy pitbullt, vagy pitbullnak kinéző kutyát, azt egyből lelőtték annak tulajdonosai szeme láttára), és tudomásom szerint a mai napig sem lehet ezekben a megyékben pitbullokat tartani, mert különben elviszik és elaltatják, legyen az akár milyen jól nevelt kutya (javítsatok ki, ha tévedek)

Nem azt mondom, hogy most a Golden tartását is tiltsák be, hanem a "harci kutyákat" (pitbull, amstaff, bullterrier, stb.) ne egyből vérengző fenevadaknak tartsák, ha a már "tökéletes családi kutya" Golden Retriver is tud agresszív lenni, és embereket megtámadni.

2011. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
hát igen,őszintén megmondom ezek után hamarabb odamennék egy amstaffhoz.
2011. nov. 4. 20:50
 13/18 anonim ***** válasza:
84%

Amstaffal is vigyázni kell azért, mert sokan nem tudják megnevelni. Meg nem is biztos, hogy Amstaff az, amit Amstaffnak hiszel. Ugyanis, azok akik pitbullokat tartottak harcolni, kijátszották még anno a pitbull törvényt: Amstaff törzskönyvet szereztek a pitbulljaikhoz, így nem vehették el tőlük. Emiatt sokaknak valójában pittbuljuk van, és nem Amstaffjuk. Emiatt tévesen az ilyen egyedek támadásai miatt azonban az Amstaffokat teszik felelősé.

Nem azt mondom, hogy a pitbull rossz kutya. Ő is lehet tökéletes kutya, csak vigyázni kell milyen helyről vesszük, mert sajnos a legtöbb pitbullba Magyarországon a viadaloztatott kutyák vére folyik, és emiatt van az, hogy sok pitbull igen agresszív, mind más kutyákkal, mind az emberrel szemben.

Ezért kell megválogatni, hogy az ember honnan szerzi be az amstaffját/pitbullját.

Így elolvasva rájöttem eléggé eltértem a mondani valómtól :D Lényegébben azt akartam leírni, hogy azért az Amstaff, Pitbullal is vigyázz, csak olyan kutyákhoz menj oda megsimogatni, amin látszik meg van nevelve, és a gazdája is normálisnak látszik. Előtte pedig kérdezd meg a kutya gazdájától megengedi-e simogatni.

2011. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

értem.

hát ez nevelés kérdése példa rá a kis tacskóm,apám egy munkással úgy be csibészeltette,hogy olyan kemény lett,hogy hiába volt 6-8 kg,de akárkinek és minek neki ment volna.

nagyon,de nagyon kemény kutya volt.

2011. nov. 4. 21:41
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 felnőtt goldennel élek együtt . Nagyon kedves kutyák . Morogni nem hallottam őket . A tesóm 3 éves a kutya szájába turkál, ráül , húzza a fülét stb. A kutyák meg csak megnyalják az arcát . Ők az 1. számú családi kutyák . Amikor kutyát kerestünk természetesen szóba se jöhetet más fajta . Mi mindig ilyet tartottunk . Ezért elmentünk egy tenyésztőhőz . Borzalmas volt 80-90 kutya ott volt . Mindegyik beteg stb. Beltenyészet volt . Aztán feljelentettük az illetőt . De az a lényeg , hogy a beltenyészet ezt teszi velük :( remek kutyák olyan érzékenyek óvni kéne őket :'(
2011. nov. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

hát igen,biztos ki lehet fogni jó kutyákat.

De mégis ott van az a kevés % amiért én nem vennék azt.

2011. nov. 5. 11:31
 17/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Minden fajtában ott van a kevés %. Csak Neked ezzel volt rossz élményed.
2011. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 radames válasza:
sziasztok,En ledobbentem ezek hallatan mivel nekem is goldenem van de meg morrogni sem hallottam nem hogy megtamadjon valakit...hogy oszinte legyek el sem hiszem ezeket roluk.az igaz hogy a videok magukert beszelnek viszont ezeknek a nevelesenel valamit nagyon elszurtak.minden kutya tud agressziv lenni ha ugy nevelik.de a golden retriever a legjobb temperamentumu kutyafaj.azt hiszem nem hiaba kepezik ki vakvezetesre oket.
2013. aug. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!