Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát lehet az udvaron...

A kutyát lehet az udvaron tartani Angliában? Van valami olyan kutyatartási szabály ami nincs Magyarországon?

Figyelt kérdés
Apum kint van Angliában és most tűnt föl neki hogy nem ugatnak a kutyák.
2011. nov. 4. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott nagyobb divatja van a kutyanevelésnek :)
2011. nov. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
lehetni lehet, tudtommal, de senki nem tartja ott. bizony Angliában az a szokás, hogy bent tartják az állatokat a lakásban, legyen az kutya, macska, nyúl.
2011. nov. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bánomisén ***** válasza:
49%

Nagyobb kultúrája van az állattartásnak, mint Magyarországon és sokkal szigorúbbak a szabályai. Sok éve élek Angliában, de még kóbor kutyát sem láttam.

Azt hiszem, lehet udvaron tartani a kutyát, de miért tennék? Csak összecsinálná az udvart, utána meg nem lehetne oda kimenni. Senki sem szeret kutyapiszokban mászkálni és azt szagolni.

2011. nov. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet kint tartani és mindne bizonnyal fejlettebb ott a kutyás kultúra.

Azonban érdekes túlzások vannak egyesek véleményében. Nekem mindig volt kutyám de sosem piszkolta össze egyik sem az udvart hanem szépen magától egy helyre ürített. Meg aztán takarítani is szokás. Jaa, vagy az utcát piszkolhatja? Akit zavarnak az állatok természetes folyamatai, és a zajok az tartson cserepes virágot. Mi lesz a következő? Hogy kitenyésztjük azt a kutyát amelyik fényen él és nem ürít meg minden? Azért van különbség a természetes ugatás, piszok meg az elviselhetetlen között.

Ideje lenne végre belátni, hogy nem attól lesz egy állatnak rossz ha a kertben van, hanem ha rossz a gazdája.

2011. nov. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bánomisén ***** válasza:
31%

Előző: Füves udvart nem tudsz takarítani, itt meg az udvarok 99 %-ban füvesek. Észre sem veszed és már benne sétálsz, vagy éppen a család kisgyereke kóstolja meg, vagy keni vele össze magát.

Az utcán pedig össze kell szedni a kutyakakit, mert aki nem teszi, az nagyon komoly összegre rúgó büntetést kap.

Ahogy mondtad, itt teljesen más a kutyatartás kultúrája :-)

2011. nov. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is füves kertünk van 30-40 éve, úgyhogy csak jobban tudom miről beszélek. Nálunk sosem volt ebből semmi gond. Életemben nem hallottam még ekkora piti gondot, hogy a fűből nem lehet felszedni, bár lehet csak én nem vagyok elvárosiasodva :)

Az utcát meg pont azért elmítettem, mert ott is ugyanúgy fel kell szedni mint a kertben (sőt szerintem sokkal gusztustalanabb beleturkálni kézzel a friss és ettől büdösebb anyagba mint lapátkával messziről szedegetni ahogy a kertben lehet) tehát elég hülyén hangzik hogy a kutyát azért nem engedik ki mert akkor takarítani kell utána, mert takarítani ígyis, úgyis kell. Azért ez kicsit beteges túlzás... Mondom, akit zavarnak a kutya dolgai az ne a kutyát alakítsa át hanem vegyen valamit ami alapból nem zajong vagy piszkol...

2011. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
00.20-as: van kóbor kutya. azokra vannak a dog warden nevezetű emberek, akik összeszedik őket. ha valaki kóbor kutyát lát, őket kell hívni. és kutyamenhely is van kóbor kutyáknak. attól, hogy nem nagyon látod őket - mert hamar befogják - még léteznek.
2011. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!