Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy bernáthegyi szuka...

Lehet egy bernáthegyi szuka agressziv?

Figyelt kérdés

Kölyök még, csak esténként bevadul.Harapdál, támad,ugrál, vagy legalábbis igy játszik.

Mit tehetnénk hogy nagyobb korában ezt a rossz szokását abba hagyja?

Pedig sokat foglalkozunk vele.


2011. nov. 9. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne lehetne? Láttam én már agresszív bernáthegyi szukát. De nem jellmző és gyanítom, hogy inkább nevelési probléma. Amit te írsz, az nem agresszió, csak egy korlátok nélküli játék. Azért este, mert ezek az óriástestű kutyák általában este élénkülnek fel. És azért játszik ilyen "durván", mert nem szabsz neki határokat, nem te irányítod a játékot, hanem ő. Ebből később lehet probléma főleg utcán, ha megszokja hogy ő irányít, nincsenek határok és majd akkor is ő próbál intézkedni olyan dolgokban, ami nem tartozik a hatáskörébe. Szóval ne keseredj el, hanem játsz vele úgy, hogy

- mindig te kezdeményezd a játékot, sohasem ő,

- mindig te irányítsd a játékot,

- és mindig te fejezd is be, ne várd meg hogy ráunjon és odébbálljon!


Emellett állítsd le azokat a viselkedéseket, amiket nem szeretnél (habár ez része annak, hogy te irányítassz). Ha nem a te szabályaid szerint történik a játék, akkor vége és nincs tovább.

2011. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%
Igen, lehet. Az én 3hónapos kutyám is ezeket csinálja de még meg is ugat (néha). Most nő a foguk és ilyenkor mindent akarnak rágni, pont ugyan olyan amikor mozog a foguk, de akkor jobban harapdálnak mindent. Erről egy idő után lefog szokni.
2011. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Akiteki ***** válasza:
Kezdd el nevelni, leszoktatni róla. Ha most nem teszed, később gondok lesznek belőle.
2011. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!