Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az esély van az...

Mekkora az esély van az inkontinenciára? Ivartalanítás után szuka kutyánál?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 21:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A mi kutyánknál kb 14 éves korában kezdődött. 16 éves volt, mikor meghalt.

Egyébként semmi gond nem volt vele ivartalanítás után, boldog lánykutyaként élte a mindennapokat, kerti kutyaként :)

2011. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Akiteki ***** válasza:
80%

Egyetlen szukáról hallottam eddig. A gazdája Olaszországban vette hobbyra, ezért a tenyésztő még 4 hónaposan ivartalanítva adta át.

Azt nem tudom, hogy az orvos hibája volt-e vagy a korai műtét eredménye.

Nekem 6 ivartalanított szukám van, mindegyik felnőtt korban esett át rajta. Senkivel nincs gond.

2011. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

nekünk is sok kutya lett ivartalanítva és sokáig nem volt vele gond de 10 éves kor után 10-12 évesen szinte mindnél jelentkezett (a nem ivartalan szukáinknál soha)

szerintem fajta függő is a dolog mert pl az én fajtámban sokan panaszkodnak arra, hogy inkontinencia jelent meg a szukáknál..

2011. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Azért így megnyugtató,tapasztalatokat olvasni.Ebben a hónapban szeretném elvinni,és hát ebben az inkontinencia dologban nem voltam biztos.

Utolsó:szóval amelyik kutyád ivaros maradt,annál öreg korban sem jelentkezett?jól értem igaz?

milyen fajtád van?

nekem tacskó.

2011. nov. 8. 22:08
 5/23 A kérdező kommentje:

Bár jobban átgondolva,nem jó hír.Most még kertes házban van,itt nem lenne probléma,mert kinti kutya.De még csak 3 éves,ki tudja hogy 7év múlva merre leszek vele.Később költözni szeretnék el a szülőktől,és lehet hogy csak panelbe tudok menni.Ott meg ugye elég kényelmetlen lenne a folyamatos "eresztés". :(

Jó lenne elvinni,mert biztos ami biztos.Nem szökős,semmi extra dolgot nem csinál ivarzás alatt,de ha én nem vagyok itthon,nincs aki normálisan figyeljen rá.Hibák meg bármikor történhetnek :(

Nem tudom,mit tegyek...

2011. nov. 9. 05:33
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Az ivartalanításnak rengeteg pozitív hatása van, így ezek mellett az esetleges inkontinencia probléma szerintem eltörpül. Ha saját ágyikója van, lesz, akkor egy kis pisi nem hinném, hogy akkora nagy problémát jelentene. Nálam az egyik kannál jelentkezett, néha elcsöppen egy kicsit, nem vészes.
2011. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
hát,nemtom... az én előző kutyám ivartalanítva volt,és bizony bepisilt.Főleg álmában,és nem volt olyan jó minden nap mosni a párnáját,néha a parketta is pisis lett,meg a feneke-combja is.Emiatt nem tudtam fölengedni az ágyba sem.(a mostani kutyánk kanapékutya:)
2011. nov. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

na épp ez-az!

Ha közben csurran,cseppen valami,azt még ki lehet bírni,de hogy erősebben bepisiljon mindig,na az nem hiányzik.

néztem a gyógyszert is,ami még jó is lenne,annak 5000ft a havi adagja.most hogy még otthon lakom,nem lenne probléma(bár a betegség nem is most jelentkezne),de később ki tudja,lehet hogy nem tudnám kifizetni azt az összeget...

sok oldalt átolvastam ezzel kapcsolatban,rengeted vélemény és mind más...

tudom hogy nagyon sok pozitív oldala van az ivartalanításnak,én is alig vártam hogy elvihessem,de most ez a dolog nagyon letörte a kedvem...

2011. nov. 9. 12:15
 9/23 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekkori szukám rákban pusztult el, szóval akkor inkább az inkontinencia. De ez egyébként sem törvényszerű, lehet, hogy a Te kutyádnál nem lesz semmi gond, ez elég ritkán fordul elő. Idős embereknél is van ilyen, ami ugye nem köthető össze az ivartalanítással, szóval lehet, hogy amelyikeknél idős korban jött elő, az megtörtént volna így is-úgyis.
2011. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

hát,nemtom... az én előző kutyám ivartalanítva volt,és bizony bepisilt.Főleg álmában,és nem volt olyan jó minden nap mosni a párnáját,néha a parketta is pisis lett,meg a feneke-combja is.Emiatt nem tudtam fölengedni az ágyba sem.(a mostani kutyánk kanapékutya:)


megint én:


én is tudom,hogy ivartalanítással meg lehet előzni egy csomó rákfajtát,úgyhogy mi is gondolkozunk a dolgon,csak ezzel a tapasztalattal nehezen szánom rá magam.


A gyógyszer amit néztél az incurin volt?Mert azt én is adtam a kutyámnak,de akkor is bepisilt,csak akkor kevesebbet,meg egy kicsit ritkábban

2011. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!