Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig hullik még a szöre a...

Meddig hullik még a szöre a magyar vizslának? Most másfél éves!

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Rövid vagy drót szőrű?

Nekem 4 éves a rövid szőrű vizslám, és nem igazán hullott eddig a szőre. Olyan 1-2 hetente fogok egy nedves rongyot és átdörzsölöm a bundáját. Főleg a hátán és a mellkasán. Ettől az elhalt szőrök kijönnek és felfrissül a bundája. Utána száraz ruhával is jó alaposan áttörlöm. Persze ha hideg van, akkor nem engedem ki rögtön, csak ha megszáradt.

2011. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
rövid szörü
2011. nov. 10. 09:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Élete végéig. Ahogy te is állandóan hullatod a hajadat, ő is folyton cseréli a szőrét. Ősszel és tavasszal van egy intenzívebb időszak, de máskor sem szűnik meg a szőrhullatás.

Esetleg vegyél furminátort, az kiszedi az elhalt aljszőrzetet, még mielőtt kihullhatna, nagyon hasznos találmány. Akárkivel beszéltem eddig, csak jót mondott róla.

2011. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!
2011. nov. 10. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem inkább gumikefe, vizslának nemigen van aljszőre
2011. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen tápot kap? Az is lehet hogy nem megfelelő számára. Mármint lehet hogy silány a minősége, vagy jó minőség, de allergiás a kutyus pl. csirkére és az van benne.

Mit etetsz a vizsláddal?

Mikor örökbe fogadtuk a pincsi keverékünket hosszú de silány szőre volt, hullott amerre járt marokszám szórta maga után. Kapott kb. 800-1000 Ft körüli kilónkénti áron tápot (Profine és hasonló) és 3 hónap alatt átállt a szervezete és rövidebb de sokkal dúsabb a szőre, izomzata is szép lett. :)

2011. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!