Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családbarát kutya?

Családbarát kutya?

Figyelt kérdés

Elsőkutyás (leendõ)gazdi vagyok és keresem a megfelelõ kutyát a számomra.

Természetesen menhelyeken is körül nézek majd, de én most arra lennék kíváncsi, hogy milyen fajtatiszta kutya illene hozzám.

A kiskutyát a kertben tartanám, néha jöhetne be esetleg.

Szóval olyan fajtát keresek, akire ezek a tulajdonságok igazak:


30-50 cm-es marmagassága

Nagy kert + fél/1 órás séta + játék a kertben elég neki

Heti 1/2 szőrápolás

Nem ráncos a pofija


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 10. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Berni pásztorkutya :) Igazából nekünk 3 volt most pedig a 3-ból 2 van még mert az egyik kan Maci sajnos beteg lett és el kellett altatni..most egy szuka és egy kan van a kan apukámé a szuka rokonoké :)
2011. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Barbarettó ***** válasza:
100%
Annyira nem tom de sztem bernipásztorkutya + golden:)de nem igazán tomxD
2011. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

shetlandi juhászkutya, pumi, puli, mudi, spiccek közül a közép méret, cocker spániel, angol springer spániel

és persze mindenki ajánlja a goldent családi kutyának (én annyira nemszeretem őket és szerintem nekik is több mozgás kellene)


azért az a félóra inkább legyen napi 1 óra és a kutyasuli se lenne rossz, vagy valami kutyás sport

2011. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar pásztorkutyák egyáltalán nem családbarátok alapból, mivel elég erősen egygazdásak! Persze megtűrik a többieket meg örülnek ha simogatják, de aki arra vágyik hogy majd lesz egy közös kutyájuk aki mindenkivel ugyanúgy eljátszik, szótfogad, egyformán hűséges akkor nem a mudi, puli, pumi való neki! Emellett nagyon sokat kell dolgozni velük és a kérdező "ajánlata" ezt nem fedi.
2011. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

én ezzel nem értek egyet ma a magyar juhász illetve pásztorkutyák tenyésztésének is egyik fő vonala, hogy jó családi kutyák legyenek, pont azért, hogy alkalmazkodva az új század kihívásaihoz ne tűnjenek el ezek a fajták.

Igaz egygazdásak de ez nagyon sok fajtára is érvényes, emellett nagyon okosak jól alkalmazkodnak tény az, hogy ugatósak lehetnek és sok mozgás kell nekik de nekem senki ne mondja, hogy pl egy goldennek nem kell ugyanennyi mozgás. Nekem két pulim van panelban és napi 3 séta, hétvégenként agility edzés vagy ha lehetőségünk van akkor terelés a program, nem idegesek vagy ugatósak teljesen kiegyensúlyozott kutyák szóval ezért mertem ajánlani ezeket a fajtákat családi kutyának.

2011. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg 3 mudim van, és semmi problémám nincs abból az életben, hogy nem neveltem őket családbarátra. Talán a pumi és a puli nem is annyira egygazdás, de a mudi mindenképpen, szinte minden muditartó ezt tapasztalja és ez így jó.

És teljesen biztos vagyok benne, hogy sokkal több mozgás kell nekik mint egy goldennek meg úgy a legtöbb kutyának. Az én kutyáim 30 fokban, nyáron, délidőben ha nem a hasukat süttetik a napon akkor kergetőznek... Persze kibírják mozdulatlanul egy napig is ha én azt mondom mert ugye valóban alkalmazkodók, de ettől még nem erre vágynak. De itt nem a mozgásra utaltam főként, hanem a szellemi munkára. Sok családi kiutya boldgan elélne így, de a pásztorkutyáknak az kevés hogy játszadozunk a kertben meg sétálgatunk. De főként azért nem ajánlom, mert tényleg nem olyan kutyák akiket lehet körbeadogatni a rokonok között. Kiválaszt egyvalakit, aztán a többiekkel csak kedves...

A kérdező vegyen olyat aki tökéletesen megfelel neki, nem kell beleerőszakolni egy szerepbe egy másfajta kutyát. Rengeteg aranyos, okos, családbarát kutya van. A magyar fajták meg inkább maradjanak ritkák minthogy rossz kezekbe kerüljenek vagy minden sarkon szembe jöjjenek.

2011. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár, vagy valamilyen öleb. Kevés fajta van aminek elég fél vagy 1 óra mozgás és játék. Valaki ajánlotta a Pulit, Mudit, Pumit. Egyiket sem ajánlom juhász kutya. Naponta legalább 2-3 óra intenzív mozgás kell neki. Főleg a Puliknak. Egy kölyök pulinak még ennél is több kell. Tapasztalatból mondom Pulikkal foglalkozom most is van 3 Pulim. És mindig is volt legalább 2 Pulim.
2011. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A collie(skót juhászkutya) szerintem tökéletes választás lenne. Neki nem olyan nagy a mozgásigénye, mint a többi juhászkutyának, napi egy óra séta egy kis játékkal bőven elég neki. Rendkívül családbarát, mindenkit imád, mindenkivel szemben nyugodt és barátságos. Első kutyás gazdi is rendkívül könnyen tudja irányítani, nagyon könnyen nevelhető, okos kutyák. Heti 1-2 szőrápolás elég, de ez ne maradjon el. A pofája meg aztán végképp nem ráncos.

Ha gondolod tudok ajánlani tenyésztőt, ahol most születtek kiskutyák, két hónapos korukban lehet elhozni őket.

2011. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

igen csak az uszkárok és az ölebek nem tarthatóak udvaron...


Na most:

30-50 cm: tehát közepes illetve kistestű kutya - a kis és közepes testű fajták elég változatosak de általában nagy a mozgásigényük hisz nagyon agilis kutyák minden fajtacsoportban - persze pl a csau nem az de az meg nem családi kutya - a kistestűek közül a társasági kutyák azok akik bár agilisek de jól alkalmazkodnak - ők kinn nem tarthatók.

A nagytestűek közül a molosszerek, Masztiff típusú kutyák azok amiknek a mozgásigénye alacsonyabb

A vadászkutyákat is meg lehetne említeni (retríverek, spánielek) de minden tévhittel ellentétben ezeknek is nagy a mozgásigénye... nincs is szomorúbb látvány egy elhízott cammogó goldennél vagy spánielnél ezeket kemény munkára használták és annak ellenére, hogy ma a köztudat mint SZUPER családi kutya őrzi őket valójában tönkreteszi ezeket az állatokat.

2011. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A berni pásztort jó választás lenne?
2011. nov. 10. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!