Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mondjam meg egy ismerős...

Hogyan mondjam meg egy ismerősömnek, hogy a kanjával nem akarom befedeztetni a szukámat?

Figyelt kérdés

szóval nekem van egy lány kutyám,akinek majd lesznek kicsinyei,az apa jelölt már meg van, nagyon szép,szintén jó kennelből való,tehát mindenképpen vele akarok fedeztetni.

De az egyik ismerősömnek is ilyen fajtájú kanja van, és már 2 éve mondja,h az ő kanja szivesen befedezné az enyémet,hogy mikor fog tüzelni,de nekem nem tetszik a kan,azt sem tudni,hogy pontosan honnét való,és mintha francia lábú lenne.

Megbántani meg nem akarom az ismerősömet,próbáltam mondani h lehet h rokonok,de szerinte nem.

Vmi jó érv kéne,hogy mért nem akarom vele és ami nem bántó.


2009. máj. 8. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom törzskönyvesek lesznek a kicsik. És gondolom - abból, h nem lehet tudni honnét való az ismerősöd kanja - nincs törzskönyve. Mond meg neki, hogy így a kicsiket nem lehet törzskönyveztetni, ami neked nem alternatíva.


Bár én azt mondom, hogy inkább mondd meg neki egyenesen ezeket, amit itt leírtál. Aki ilyenen megsértődik, annak úgy kell. Talán elgondolkozik, ha mégegyszer arra adná a fejét, hogy egy olyan kutyát vegyen, amelyikkel fedeztetni akar majd, annak legyen igazolható származási lapja illetve a megfelelő egészségügyi szűrési eredményei.

2009. máj. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy neked már le van beszélve valaki mással. Vagy mondd azt, hogy rendben majd szólsz aztán elfelejtesz neki szólni... vagy mondd hogy mutassa a papírokat törzskönyvet oltási papírokat (meg amiket kell) és majd még meggondolod. Jó esetben pár dolog hiányzik is neki akkor meg ráfoghatod, hogy ez így neked túl rizikós ha nincsenek meg a papírok.

Én biztosan nem engedném semmiképpen sem, nehogymár ráderőltesse...

Mondd meg neki, hogy te közben egy másik kutyára gondoltál már és most megpróbálod vele.

Ha megsértődik akkor örülj neki, legalább nem zaklat többet.

2009. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is folyton ajánlanak a kutyáimnak fedeztetésre kanokat,de én megmondtam nekik,hogy nekem csak tervezett törzskönyvezett kölykök kellenek akik jó vérvonalból származtathatók és ha nem értik meg akkor sajnálom,de nem fogom mások miatt elcseszni a kutyáimat.
2009. máj. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
am milyen fajta kutyád van?
2009. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Így: "Nem akarom a kanoddal fedeztetni a szukámat."

Az őszinteségnél nincs célravezetőbb.

2009. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát az a helyzet,hogy a kutyusomnak nincs törzskönyve, igy nem lehet a piciket majd törzskönyvezni.

Attól függtelenül h tk. nélküliek lesznek,még számit nekem h egészségesek és szépek legyenek,ezért is válogatok.

De olyan izééé megmondani,hogy bocs de a kanod nekem nem tetszik,és lehet h az állása se jó.De mindegy vhogy megmondom neki ha megint tömni akarja az agyamat :D

Csak sokan, mint pl. ő is,nem értik h mi lehet a kivetendő egy kutyában,ha fajtatiszta.

2009. máj. 9. 17:20
 7/11 anonim ***** válasza:
(Ha nincs törzskönyve a kutyádnak akkor a tiédről honnét lehet tudni, hogy honnan való?)
2009. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyádnak nincsen Tk-ja akkor te biztos vagy benne hogy éppen nem valamelyik rokonával fedeztetsz?

Erre való a törzskönyv , hogy az ősöket meg tudd nézni , és hogy nincsen e valami közük a kutyáknak egymáshoz. (tehát erre azt értem alomtestvér, apa-lánya stb .... )

És arra sem ad garanciát senki hogy a te kutyusod valóban Fajtatiszta!

2009. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

a szülei tk-sek, a nagyszülőket is ismerem személyesen, sőt még a kutyám testvéreit, féltestvéreit is. (tom ,kicsit kutyafanatikus vok...)

a választott kan az ország másik végéből való, ismerem azt is akitől való, tudom kik a szülei.

2009. máj. 10. 13:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor neki miért nincs tk.-e?? Én az ilyet sosem fogom megérteni.....
2009. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!