Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítsék! Mit csináljak vele?

Segítsék! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kb egy órája találtunk a párommal egy kukában egy kiskutyát. Hazahoztuk. A konvektor elé raktam sok meleg takaró közé meg adtam neki langyos tejcsit. Mit csináljak vele? Nem tudjuk, hogy pontosan egy ilyen pici kiskutyát, hogy kell ellátni. A barátom szerint kb. 2-3 hetes lehet és roti, labrador keverék talán. Minden segítség, tanács jól jönne. Köszi!:)
2011. nov. 14. 14:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Menjetek el vele orvoshoz. Ő meg tudja mondani, mennyi idős lehet. Ha még szopnia kell, vehettek kutyának való tejport.
2011. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én is csak ezt tudom mondani. Fontos lenne megállapítani a korát, ezt pedig csak állatorvos tudná jól belőni.. Tudni kéne a tejpótló miatt mindenképp...

Vigyétek el dokihoz! Amúgy meg tudjátok tartani? :)

2011. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Idáig minden okés, bár a tehéntejtől készüljetek fel, hogy menni fog a hasa...

A dokihoz azért vigyétek el, mert szüksége lesz oltásra és féreghajtásra...

ha töltenétek fel róla fotót, én is tudnék saccolni, mennyi idős és mekkora lesz...

Ha látjátok, hogy tömzsi, nagy mancsokkal, akkor valszeg nagyobb lesz...

de kölyökként egy tacsi keverék is nézhet ki rotisan...:)


Ha még nagyon pici, tejpótlót vegyetek neki, ha kiderül, hogy már nagyobb, tejpótlóba vagy vízbe áztassatok neki junior kutyatápot.

Víz mindig legyen előtte a biztonság kedvéért - majd inni fog, ha már elég nagy lesz.


Amúgy én is ismerek egy kukából mentett kutyát, bazinagyra nőtt, és Kuka névre hallgat.:D


Megtartjátok?:)

2011. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

mindenképp vigyétek el orvoshoz, mert lehet, hogy még anyatejre lenne szüksége, s e helyett tápszert/tejpótlót kell adni neki. Valamint a kötelező védőoltásokról is tájékoztatni fog az orvos.

Ha már nincs szüksége tejpótlóra, akkor célszerű jobb minőségű kutyakaját venni neki, mert az olcsóbbak tele vannak "szeméttel", amit nem tud hasznosítani a szervezetük.

2011. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Indulunk dokihoz. Utána mutatok róla képet:) Nagyon szép amúgy:)

Én nagyon megakarom tartani, beleszerettem:)

2011. nov. 14. 15:10
 6/23 anonim ***** válasza:
junior konzervet egy keveset villával pempözzetek el a tejben. de ha nagyon pici, akkor még lehet csak simán tej. de ne 1,5% os uht, az fontos. zsiros tej legyen. házi esetleg. vagy tejpotló.
2011. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szerencsés kiskutya, hogy Ti találtatok rá.

Fotónak biztosan örül, aki itt olvas :))

2011. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Akiteki ***** válasza:
Néhány hét alatt a 3. vagy 4. újszülött, akit a kukában találnak? Ez borzalom! Mi van ebben az országban? Muti a képet, aztán majd elárasztunk tanácsokkal. Van itt olyan is, aki már felnevelt így kutyuskát, ő biztosan sok jó tanáccsal szolgál.
2011. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Felfogni sem tudom, emberek hogy tehetnek ilyent!!!
2011. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Voltunk dokinál.

Azt mondta egészségesnek tűnik:) Labrador keverék és olyan 3-4 hetes között van. Kapott szúrit meg valami féreg pasztát. Aztmondta, hogy naponta kétszer adjunk neki kutyakaját meg kétszer tápszert. Pedigree Juniort vettünk, az jó lesz neki? Holnap veszek neki tányérokat meg kiságyat meg játékokat. Meg mikell még egy kiskutyának?


Csinálok nemsokára fényképet és felrakom:)

2011. nov. 14. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!