Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az anyakutya miért vette...

Gabi86 kérdése:

Az anyakutya miért vette szaporán a levegőt? Hogyan tudnám felmelegíteni a levegőt a kutyaházban?

Figyelt kérdés
Most szült a kutyám, de kint tartott kutyus,3 kölyköknek adott új életet. Az egyik kölyök majd kihűlt, de sikerült felmelegítenem saját testem melegével.
2011. nov. 15. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Azért vette szaporán a levegőt mert toló fájásai voltak illetve a szopás alatt is méhösszehúzódásai vannak. Valamint a szopás oxitocint termel..

Infra lámpával tudnál meleget csinálni. A kiskutyák nem tudják szabályozni a testhőmérsékletüket (250 W-os infralámpára, nem feltétlenül a kiskutyák melegen tartására szolgál (de erre is használható), elsődleges célja az ellést követő 48 órában a magzatvizet nyelt kiskutya tüdőgyulladásának megakadályozása. )Legalább az első 5 napban egy olyan minimum 25-27 fok az ami kellene nekik utána egy olyan 24 fok

2011. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Mínuszokban a kertbe elletni a kutyát, csak gratulálni tudok...
2011. nov. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Jézusom. Azonnal vidd be a kölyköket és az anyát fűtött, meleg helyiségbe, ha holnap reggel élve szeretnéd látni őket. Hogy jut eszedbe kint hagyni a mínusz fokokban az újszülött kiskutyákat?
2011. nov. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Béleld ki szalmával, ruhaneműkkel a kutyaházat. Egyébként tényleg érdemes lenne infralámpázni őket, bár kóbor kutyák/macskák az utcán is simán felnevelik a kölykeiket...
2011. nov. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, hogy az új állatvédelmi törvény értelmében ez is állatkínzásnak minősül!
2011. nov. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Mi minősül állatkinzásnmak, ne essünk már túlzásokba. Régen hol ellettek a kutyák? ástak egy jó mély gödröt, és abban. A hosszúszőrű kutyák sem 30 fokos lakásban ellenek.

Kérdező. Érdemes jól kibélelni a kutyaházat (a szalma a legjobb), és valahogy egy infrát beszerkeszteni, ami fertőtlenit, és melegiti a babákat.

2011. nov. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hosszúszőrű kutyám van, -15 fokban érzi jól magát és a tenyésztőjénél a lakásban születnek a kutyák még nyáron is. Ha egy minimális jóérzés lenne a kérdezőben, akkor bevitte volna az almot valami védettebb helyre, nem hagyta volna az udvaron.
2011. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vidd be őket ha tudod, az ólat én kibélelném hungarocell táblákkal, az nagyon meleg tud lenni. és az ajtónyílásra is tegyél valami meleg rongyot, és az ólba is természetesen. ha kívülre rakod a hungarocellt az sem rossz. szélvédett helyen legyen az ól. nincs garázs vagy kazán?
2011. nov. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen a kóbor állatok kinn szülnek de tudod mekkora a halálozási arány náluk? Én találtam már almot ami szukástul kölyköstül megfagyott még 2 éve télen...

A farkasok is kinn szülnek egy lyukban és nem kutyaházban. A lyukban a föld beszívja a vért és a nyálkát a kutyaházban ezt a fapadló szívja be és elszaporodnak benne a baktériumok..

Én állatkínzásnak tartom azt amit a kérdező tesz...lenne lehetősége megkönnyíteni annak a szerencsétlen kutyának a helyzetét mégse teszi...kezdhette volna mondjuk a vemhesség alatti ivartalanítással..

2011. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, magas a halálozási arány, de a megmaradó kiskutyák erős szervezetűek, nem mindenféle retardációval terhelt egyedek.
2011. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!