Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 másfél éves mopsz...

Van 1 másfél éves mopsz kutyám. Családi okok miatt el kell költöznünk. A kutyát vihetem, de sajnos nem tarthatom a házban. Tudom, hogy"szobakutya". Mit tegyek, hogy oldjam meg a helyét? Kint, melléképületben, bélelt kutyaházban? Lesz vmi baja?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha magaddal tudod vinni és csak az a baj,hogy nem viheted be,akkor nyugodj meg,lehet kint is,hiszen is kutya=) csak arra figyelj oda nagyon,hogy még ebbe a jó időbe szoktasd ki,mert akkor megszokja a meleget és majd érzékeli a hőmérséklet változást és ősz elején elkezd bundát növeszteni,ha érzi hogy jön a hideg.Ha ősszel vagy tél elején tennéd ki,rögtön megbetegedne.Tehát ha ősszel vagy télen költöztök,akkor már most mindenképp kezd el kiszoktatni!Ő majd megszokja a kinti időt is,nem kell aggódni=D Csinálj neki egy jó kis kutyaházat,béleld ki,de azt se kel túlzásba vinni.Foglalkozz vele sokat,télen kapjon kicsit több kaját és kész is=)
2010. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ilyen egyszerű a helyzet, mint ahogy az előző ecseteli. A mopsz nem CSAK szobakutya, hanem társasági kutya. Számára a legnagyobb büntetés, ha kizárod az életedből. Azt meg szerintem egyenesen hülyeség azt hinni, hogy majd növeszt elég nagy bundát télre. Ha semmiképp nem lehet veletek, talán a kazánházban jut hely neki, és meleg is lesz. Illetve én mindenképp beszélnék azokkal ,akikhez mész. Hiszen te isemered a kutyádat, elmondhatnád nekik , hogy szobatiszta és semmi gond nincs vele. Mindig is lakásban élt veletek, büntetés lenne kizárni őt.
2010. aug. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A társasághiányt nem oldaj meg, de lehet kapni elektromos kutyaház melegítő fekhelyet, végső esetben.
2010. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keres neki olyan helyet ahol bent lehet ... nem fogja sokáig kibirni kint télen. Ismerős, rokon, bárki ...
2010. aug. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Egyáltalán nem hülyeség szerintem,mert minden kutya tud bundát növeszteni,ha érzi a hőmérséklet csökkenését.Az meg,hogy kizárja az életéből....attól,hogy kint van,még ugyan úgy foglalkozhat vele rengeteget,tanítani is lehet kint,sétálni,játszani... Nem fog megfagyni.A melegítős dolog meg azért hülyeség mert,ha a házában kánikula lesz és kimegy a fagyba,akkor természetesen megfázik. Tőlünk kb 50 km-re van egy tenyésztő,nála úgy vannak tartva a mopszok,(4)hogy a házból lekerített részen vannak(mint egy szoba) és bármikor kimehetnek,mert csak fél ajtó van.És legtöbbször ha megyek a barátnőmhöz(télen is)a kan kutya a kinti ólja tetején van.szerintem,ha hozzá van szoktatva semmi baja nem lesz,és nagyobb büntetés lenne neki,ha eladná!
2010. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az éjszakát meg tudom oldani,hogy az előtérben aludjon,ahol szobahőmérsékletű idő lesz,de a nappal kérdéses.Van melléképület,viszont ott nincs fűtés, és félek attól is,h kárt tenne magába.Eddig mindig volt vele valaki,de most csak délutántól megoldott ez a helyzet.
2010. aug. 11. 12:45
 7/8 Nyusza1028 válasza:
Szerintem is az lenne a legjobb ha meggyőznéd az illetékest hogy bent lehessen a lakásba. Nekem is mopsz kutyusom van,de egy percre nem hagy minket magunkra. Nem tudom hogy az egyedüllét mennyire viselné meg. Én biztos nem raknám ki az udvarra.
2010. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sem akarom, de alkalmazkodnom kell így nem rajtam múlik a dolog. De mindent elkövetek,hogy míg nem vagyok otthon megfelelő helyet találjak neki,aztán jöhet a szobámba is pihizni...remélem!:)
2010. aug. 11. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!