Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamut? Tanulékonysá...

Alaszkai malamut? Tanulékonysága? Mozgásigénye? Szőrápolás?

Figyelt kérdés
Érdekelne még:buszon szállítható-e,Igaz az,hogy a malamut olyan erős,hogy elbírja az ember összes cuccát

2011. nov. 17. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt az írást olvasd el, nagyon jó, majdnem minden le van írva benne (vagy a honlap többi cikkében) ami érdekelhet. Úgy tudom, az eredeti az AMCA klubújságában jelent meg. Már az első mondatai is sokat elárulnak a fajtával kapcsolatban:


"Tehát, úgy gondolod, hogy malamutot akarsz…


Őrült vagy ?? Igen…..OK, akkor isten hozott a klubban! "


[link]

2011. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem malám van! Nagyon okos, hamar tanul, de nem olyan mint a németjuhász, hogy szolgalelkűségből teszi meg a feladatot, hanem inkább önálló, és akkor csinálja meg ha látja értelmét a feladatnak!

Tudni kell bánni vele, mert nem egyszerű eset, de ha megtanulsz a "nyelvén" akkor tudni fogsz velee bánni.

Kajával bármit megtanithatsz vele, én pl már 20 éve foglalkozok malamutokkal, és eddig mindegyik kezelhető volt, és nagyon gyorsan megtanitottam neki egyszerűbb dolgokat: ül, fekszik, marad, ugat, aztán hámra kötöttem és jártam velük sportolni. Ráadásul egyszer másik úton vezettek haza, olyan úton amit én se ismertem, kitűnő a tájékozodási képesságük, és nagyon okosak!

És sok mozgást igényel, láncon nem nagyon szeret lenni, de muszáj tanitani, és következetes nevelést igényel, mert sokan azért veszik meg , mert milyen szép meg minden, és nem ismerik a fajtáját,aztán amikor kijön a fajtára jellemzője akkor kidogják, vagy megbélyegzik, hogy buta és kezelhetetlen, közben meg az emberek az ostobák! Akinek nem inge ne vegye magára!


Amit tudni kell róla: pozitív dolgok: kedves, hűséges, okos, barátságos, ember centrikus, aktív, erős, szívós, jó munkabíró, bújós!


Negativ tulajdonságok: a kisebb állatokat levadássza- sajnos ez ösztönös, mert annó az eszkimókkal élt együtt és a megélhetés érdekében néha vadásznia kellett, és ez megmaradt benne!

De kiskorától kezdve együtt nő fel cicával akkor semmmi gond, az enyém is együtt alszik a cicával, köylyökkora óta ismeri, de idegen macskát sajnos széttépi, és a csirkéket, baromfikat is előszeretettel megfojtja! De ugyanakkor a patkányokat is írtja!

Nah és nem szeret egyedül lenni, és erős nagy kerités kell hozzá, mert egyesek szökősek.

De nekem volt olyan malamutom, amelyik nem szökött meg egyszer sem, még nyitott ajtónál se.

A szökős ösztöne is azért maradt meg, mert folyton aktiv életet éltek az eszkimókkal, és folyton kilómétereket tettek meg.

A szőrápolása nem vészes. Egy évben 1x vedlik , de akkor nagyon, csomókban hullajtha akkor a szőrét, de egyébként nem kell kozmetikushoz vinni, mint egy uszkárt! :)

És igen , nagyon erős állat!

A gyerekeimet ők húzták szánkón, ( 3 gyereket )

És 3an együtt már 60 kg! :))

De írhatsz bátran privtátba, én alaszkai malamutokat tenyésztek már 20 éve! :) Én igazán ismerem a fajtát! :)

2011. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Előző vagyok! A linkben leírtak valóban igazak, de nagyon negatív hozzá állás az egész - pl: hogy például nem örző-védő, és aki irta, annak nyilván nem való alaszkai malamut!

Aki otthon szeret lenni, és tipikus otthonülős tipus, vagy aki számára egy kutya annyit jelent, hogy moslékot egyen és láncon tartva házat örizzen, az ne vegyen malamutot!

Ha annyira kezelhetetlen lenne, mint a leirtak alapján , akkor nem tenyésztették volna ilyen hosszú időn át!

És kutyasuliba se kötelező járatni, ha van elég időd rá, akkor te is tudod tanitani, és sokat kell vele foglalkozni!

És a gyerekeket sem bántja, és mivel falka állat, nem feltétlenül tép szét másik kutyát.

Ha kell megvédi magát, és igen , vannak dominánsabb egyedek, de nem kell minden hülyeséget elhinni, amit egyes oldalakon írnak!

2011. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az alaszkai malamut olyan családnak való aki aktív életet él.Naponta minimum egy óra intenzív mozgásra van szüksége és ehhez még hozzá jön 2-3 1 órás séta.A szőre kétrétegű és víztaszító,viszont ezért sok fésülést igényel.Elég egészséges fajta,de jó tenyésztőtől kell vásárolni,mert hajlamos a csípő diszpláziára. Tanítását már kölyök korában el kell kezdeni,mert nagyon önálló,makacs kutya.Azonban nagyon intelligens is.

Nehéz terhek szállítására használták,de hogy elbírja-e az ember összes cuccát azt nem tudom,mert fogalmam sincs,hogy mit értesz teljes cucc alatt.

Buszon nem hiszem,hogy szállítható,de lehet,hogy igen.

2011. nov. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A linkben leírtak valóban igazak, de nagyon negatív hozzá állás az egész - pl: hogy például nem örző-védő, és aki irta, annak nyilván nem való alaszkai malamut! "


Ezen most nagyon mosolygok, főleg a második felén........ :-))))))) Aki ezt írta, az az AMCA, vagy az Alaskan Malamute Club of America (vagyis a fajta anyaklubjának) oszlopos tagja..... Aki fordította, az pedig az ország egyik legjobb tenyésztője. Valószínűleg egy ici-picivel jobban értenek a fajtához nálad.....

2011. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam ,hogy hülyeség amit írtak - azt tartom negativnak ahogyan sokszor elhangzik hogy választhanál másik fajtát stb.. azt, hogy nem mindenkinek való, pl aki házörzőt akar, vagy olyan faját, amelyiknek nem kell annyi mozgás az ne válassza ezt a fajtát! Egy így igaz! De én sem vennék például mopszot, mert nekem nem való egy olyan kutya, aki a nap 24órájából 16ot alvással tölt, mindenkinek más kutyafajta való , ennyi!!!

Egy percig sem cáfoltam meg azt amiket írnak a malamutokról, csak szerintem kissé negatív! Ennyi!

2011. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Töröm a fejem, ki az aki 20 éve tenyészt (ett) malamutokat.

Nem sok ötletem van. Kriszta! Te vagy? :)))

2011. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem Kriszta vagyok! :) Ausztriában élek, és szánhúzó versenyeken veszek részt.
2011. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Ja, bocsi, én mindig belföldön gondolkodom, ha már magyarul írunk:)))
2011. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vagyok, csak nem ott lakok, itt a hegyekben jobban szeretek élni, ráadásul 15-20 éve malamutot nem is nagoyn láttam Mo-n és azért is kint adtam el kölyköket és nem itthon! :)
2011. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!