Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor saját magát védte...

Ilyenkor saját magát védte meg vagy engem védett a kutyám? (lent)

Figyelt kérdés
Amikor sétálunk az utcán és egy kutya felénk kezd szaladni. Volt már rá példa természetesen. Egy kis palotapincsi ugatva és morogva rohant felénk. A kutyám ugye elkezdett morogni és neki akart menni, de én nem engedtem mert a pincsinek csak a szája volt nagy de nem mert közelebb jönni 1 méternél. Ilyenkor a kutyámba mi játszódik le? Az hogy megvédjen engem? Vagy mi?
2011. nov. 18. 17:05
 1/7 anonim válasza:
hogy megvédjen téged. gondolom :)
2011. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Ez a reagálás arra utal, hogy emberrel szemben is megvédene ha valaki meg akar támadni?
2011. nov. 18. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Több opció lehetséges. Előfordulhat, hogy nem tartotta fenyegetőnek a pincsit, csak idegesítette, ezért rászólt. A morgás ugyanis még nem védekezés, csak figyelmeztetés, kb. azt jelenti, hogy "ha folytatod, amit most csinálsz, harapni fogok". Az is egy elég valószínű eshetőség, hogy szeret balhézni, és kapva kapott az alkalmon. Vagy tényleg fenyegetést látott a pincsiben, és meg akarta védeni a falkát. Nem magát, meg nem téged, hanem titeket. Igazából te ismered a kutyádat, hogy általában mire hogy reagál, és az hogy néz ki, így távolról ennyi infóból nehéz kitalálnunk, mit gondolt.
2011. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, megvédene...de lehet-sőt biztos- hogy egy embertámadás esetén belehalna, mert ilyen kicsi...de egy nagyobb termetű kutya pl a kaukázusi, vagy a malamut nem csak akarna megvédeni, hanem meg is védene:)

De a pincsid biztos meg akart védeni..ez alap dolog egy kutyánál:)

2011. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

17.21 A kutyám egy német juhászkutya. Félreértettél, a palotapincsi támadott meg minket :)

Egyébként kan kutyám van, esetenként elég domináns tud lenni ha úgy érzi szükséges. Egyébként egy jól nevelt, szocializált kutya és nem támad, vagy morog meg más kutyákat.

2011. nov. 18. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:
az egyik válaszolót meghúzták szöveg értésből xDDD
2011. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A másikat meg nyelvtanból... -.-'
2011. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!