Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta illene hozzám?

Melyik kutyafajta illene hozzám?

Figyelt kérdés
Eddig csak a rottweilerbe dobermanba tudtam csak gondolkozni. Egy olyan kutya kellene amelyik szeret mozogni, megvéd, és egygazdás legyen. Nagytestű, és ha lehet rövidszőrű.

2011. nov. 19. 11:42
 1/7 anonim válasza:
Cane corso ;)
2011. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
német vagy magyar vizsla
2011. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És azt kihagytam, hogy odajön hozzám simogatásért stb..
2011. nov. 19. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

boxer,dobi,cane corso-bár őt nem tudom mennyire lehet mozgatni nekem elég lomhának tűnik..

esetleg bullterrier..

vizslák mióta őrző-védő kutyák?:D lemaradtam valamiről?:D

2011. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a cane corso nagyon hajlamos a hízásra, és elég lomha - legalábbis én úgy tudom, de javítsatok ki, ha hülyeséget mondok!:)


én a magyar agárra szavaznék.

sokkal durvább dolgokra képes, mint ahogy azt hinné az ember...

az egyetlen agárfajta, amivel őzre is vadásznak, mert nem csak utoléri, de kitépi a hátsó lábát...

a portát őrzi, de nincs benne ugye túlzott területvédő ösztön, tehát bátran viheted emberek közé...


hátránya, hogy elég nehezen lesz cicakompatibilis...

tehát a behívást nem árt fokozottan begyakorolni:)


és imád mozogni és odabújni a gazdihoz...:)

2011. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Róka88 ***** válasza:

Amstaff,Bullterrier, dobi, rotti ,boxer, cane corso, agár,vizslák,pincserek (dobberman is pincser ), sharpei, borderauxi dog... rengeteg kutyafajta van.. de az nem mindegy, hogy te milyen személyiség vagy.. agresszív vagy e ha a kutya nem engedelmeskedik.. stb. ha nem viseled el. hogy a kutya nem fogad szól úgy ahogy te szerednéd rögtön és adsz neki maflást.. egyiket se ajánlom... mert elég agresszívek tudnak lenni.. nekem amstaffom van. parancsra csinál mindent.. szabad idejében a ház elött ül.. és őriz.. nem enged be senkit.. és csak akkor eszik ha megengedem neki.. de ehhez jó önuralom kell. nagyon sok időmbe telt megtanítani neki mindent.. de ezek a kutyák nagyon fogékonyak.. ha ütöd az nem motiválja.. inkább vadítja az összes kutyát.. írd le milyen a természeted... és megmondom milyen kutya való neked... de amúgy a cane vorzó nagyon jámbor állat.. ütheted vághatod. nem fordul ellened (nem mintha szükség lenne rá) de egy idegennek nem engedné meg..


http://www.youtube.com/watch?v=6liXaGf9fJ0&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=ifdumgRQXjM


http://www.youtube.com/watch?v=WFZtxgIQFi8&feature=related

2011. nov. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát bántani nem fogom az biztos.. de szeretném ha mindig készen állna egy kis munkára és engedelmeskedik.
2011. nov. 20. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!