Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mi a valós?

Most akkor mi a valós?

Figyelt kérdés
Spiccet szeretnénk, olvasgattam róla, de nagyon gyenge leírások vannak a neten róla, sőt alig van, sok helyen pedig ugyanaz a szöveg. Ezeken kívül pedig mindenhol mást írnak a törpe-kis- és közép spiccre. Szerintem még a honlap írók is keverik... Írtam tenyésztőnek, aki még nem válaszolt... Sőt a piacon is láttam két helyen is spicc kölyök kutyát árultak, egyik azt mondta közép, de 15kiló lesz, másik, hogy 5... Persze nem akartam ott venni, csak élőben megnézni, de nem lettem előrébb. A kérdés: Kinek van közép, vagy törpe spicce??? Kérem írja le SAJÁT tapasztalatait a fajta jellemét illetőleg, és azokat a bizonyos igazi méreteket.:) Köszönöm! És még annyi, hogy francia bulldog mellé lenne, tehát kb akkorát szeretnék mint ő, vagyis mint egy francia bulldog.
2011. nov. 19. 22:54
 1/8 Akiteki ***** válasza:

Ha horgászni szeretnél, akkor szükséged lehet egy spiccre. Akkor is ha balettezel.

Ha kutyát, akkor SPITZ-ről érdeklődj.

Mondjuk itt: [link]

2011. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Kérdező, te annyira hülye vagy, hogy neked inkább egy spricc kéne.
2011. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a választ, de a nevét is mindenhol máshogy írják... Épp ezért tettem fel a kérdést, hogy megtanuljam, megtudjak róla sok mindent. És még az expresszen, és társain is "spicc"-nek írják, sőt a youtubeon is, és sok fajtaismertető oldalon is...

A második emberkének üzenem, hogy magát minősíti ezzel a megnyilvánulással, és nem lehet mindenki olyan tökéletes, hogy minden fajtát ismer rögtön, vannak akiknek megtetszik és szeretnének róla tanulni. Ok? Érthető? Végülis ezért van ez a kérdés is... Ja, és hogy a szinteden válaszoljak, hülye aki mondjaaaa.:) Haha.:)

2011. nov. 20. 11:37
 4/8 Akiteki ***** válasza:

Az expresszes szaporítók azt sem tudják hogyan írják, nemhogy igazi spitzet adnának.

Nem sok kennel van, ne számíts rá, hogy azonnal kapsz kölyköt, mint egy divatfajtánál.

A belinkelt oldalon van információ a fajtamentésről is, ott is érdeklődhetsz. Sok sikert!

2011. nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "A Spicc". Több fajta spicc van, kicsi is, nagy is. Szóval nem össze-vissza írnak a neten, hanem csak neked nem tűnt fel, hogy azért írnak mást, mert más fajta a téma. Válaszd ki a neked szimpatikusat, olvass csak arról, mindjárt összehangoltabb infókat fogsz kapni.
2011. nov. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
TUDOM, hogy több méretben létezik!!! Pont ez a kérdés!!! Meg a probléma! Hogy sok oldalon néztem, egyiken írják a törpére a 4-5 kg, másikon a középre írják azt, majd megint máshol a középre a 12 kg, aztán megint erre a 7-8at. a törpére megint 2-3kg, aztán keverik a pomerániaival, de úgy tudom van egyel nagyobb is, amit még szintén törpének neveznek... Ezért zavarodtam össze, és kértem segítséget, mert nem szeretnék holmi szaporítók áldozatává vállni, és kapni a kisméretű helyett a végén egy 20kgs felnőtt kutyát, szeretném ha a már meglévő kutyámmal lenne hasonló súlycsoportban, aki egy francia bulldog, segítséget kérek...erre támadást kapok, meg lehülyéznek. Szép, hogy lehet tájékozódni kérdések nélkül???
2011. nov. 20. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
De nem érted, nincs simán törpespicc sem. Van pomerániai törpespicc, meg van a német spiccnek törpe mérete, meg isten tudja még, hány fajtának van törpe verziója. FAJTÁRA keress, NE MÉRETRE.
2011. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Német közép spitz: [link]


Japán spitz: [link]


Pomerániai törpespitz: [link]


Német kis spitz: [link]


Wolfspitz: [link]


Ennyit találtam, remélem tudtam segíteni.

2011. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!