Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sarpei nem tudom jol irtam-e,...

Sarpei nem tudom jol irtam-e, de az a szép nagy bundáju kutyárol van szó, mennyi az ő átlag életkoruk rendes körülmények között? Töbször volt altatva lehet -e ebből valamilyen szervi betegsége?

Figyelt kérdés

Kutyusunk 4-éves,lány és ivartalanitva van.

A szeme is többször volt műtve,alergiás a táplálékra csak kimondott gyogyételeket kap ami nagyon drága.

3 hete lább problémaja miatt kellett orvoshoz vinni,ahol altatás mellett röntgen.utána másnap megint altatás és gipszet kapot a jobb első lábára.Azzóta nem eszik,sokat fogyot és a vizet is kihánya.Nagyon nagy a kötődés a kutya és lányom között de már nem birja a szenvedéseit,sőt már annyagilag is az ő megélhetését veszélyezteti.lehet még belőle teljes értékű kutya?

Mindazoknak köszönöm a választ akik őszintén megirják milyen megoldást tudnak ajánlani esetleg már volt hasonlo problémájuk kutyájukkal. Sürgős a válasz.


2011. nov. 20. 07:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. De az sajnos biztos, hogy még költségbe fog kerülni... Nem shar-peiem van, de sajnos az én kutyáimmal is voltak már sorozatban komoly problémák, csak azt tudom leírni, én mit csinálnék. Elsőnek kellene egy teljes vérképet nézetni és kivizsgáltatni a kutyát. Mert önmagában az altatástól ilyen, mint vele nem biztosan történhet, itt valami más baj lesz. Vagy a doki valamit elszúrt..... Én ezért lehet, hogy nem is ahhoz vinném el, aki eddig kezelte, hanem másik helyre, már csak a több szem többet lát alapon is. Lehet, hogy nem ártana egy hasi röntgen (ha lehet, kontrasztanyaggal, erős hányás csillapító mellett) mert nálam, mikor a kutyám a vizet is kihányta, bélelzáródás volt a háttérben. Két kutyámnál volt, az elsőnél ráadásul részleges záródás, tetézve, hogy olyan műanyag vacakot evett meg, ami eleve nem látszott a röntgenen. Ezért végül úgy nyitotta fel az egyetemi klinikán a Németh doki, hogy most már megnézi, van-e ott valami, vagy csak passzáz zavar, mert "a belgyógyászok zsákutcába jutottak". 1 hétig szaladgáltam vele dokitól dokiig, mire a 4. rájött, mi lehet a gond, az 5. meg megműtötte. Szóval ne adjátok fel, és ne higgyetek feltétel nélkül a dokinak, ő is csak egy ember. Ha az első, vagy a második dokinak elhiszem akkor a diagnózist és nem megyek tovább, a kutyám szépen lassan éhen hal...
2011. nov. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!