Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KICSIkutyák, átlagos mozgásigé...

KICSIkutyák, átlagos mozgásigénnyel?

Figyelt kérdés

Felsorolnátok olyan fajtákat, akikre ezek a tulajdonságok igazak:


-átlagos a mozgásigénye

(nagy kert + játék itt)

-kb. 20-30 cm-es

-szőrápolás: heti 1/2 alkalom

-nem ráncos

Amikor nem vagyok otthon, akkor kertben lenne tartva, amikor meg hazajövök, akkor a lakásba is beengedném.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 20. 12:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A nagy mozgásigényű kutyáknak sem tíz óra séta kell, hanem ugyanúgy 1-2 óra foglalkozás, csak mondjuk egy bulldognak elég az öregesen csoszogva is, egy aktívabb kutyával meg komolyan dolgozni kell.

Ebben az esetben menhelyi keveréket javslok én is, vagy hát akármelyik 20-30 centi közötti kutyát, jack russell és hasonló hiperkatív terriereket kivéve. De fél óra sétában ne is reménykedj, azalatt épphogy bele lehet jönni, de valójában nem elég semmire. Meg azt is felejtsd el, hogy ilyen pici kutya majd boldogan elviseli a kerti létet a mínuszokban, esőben, sárban. Pici kutya lakásba való és kész.

2011. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az 1/2 pedig tényleg a "fél" egyezményes jele. Az "egy vagy kettő" 1-2-ként szerepel mindenütt.
2011. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Esetleg a kritizálás helyett fajtátkat is lehetne írni.

Amugy meg pl. a foxi való kintre, barátnőimnek is van és ők is kint tartják őket. Érdekes a kutyák élnek és virulnak és nem fáznak ja és nem drótszőrűek.

2011. nov. 20. 23:53
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha ilyen okos vagy, minek jössz ide kérdezni? :)
2011. nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Mert mondjuk a foxi nem átlagos mozgásigényű fajta.

Én viszont olyat keresek, ami átlagos mozgásigényű.

Egyébkéntmeg csak azért mert a foxiról ezt az infót tudom, azért még nem vagyok annyira okos.

2011. nov. 21. 14:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Hát én bevallom, nem tudok kifejezetten ilyen fajtát mondani...


De ha nincs is kifejezett szerelmed, akkor nem lenne jó egy menhelyi kutya?:)


Nekem 4 van, ebből 1 menhelyi, 2 talált, 1 fajtatiszta, az egyik talált kutyám véletlenül pont megfelel a leírásodnak... (persze ő már az én szerelmem...:))


De a menhelyisekben az a jó, hogy már tudják, milyen a kutya mozgásigénye például...


Így tuti nem jársz úgy, hogy mondjuk választasz egy basset houndot, mert épp azt ajánlják, és kifogsz egy olyan kölyköt, akinek mindene a mozgás... (mert ez könnyen megeshet...)


A noeallatotthon.hu nagyon megbízható, sok kutya ideiglenes befogadóknál van, tehát elég kiegyensúlyozott, és már normál környezetben "tesztelt"...:)


(mert pl. egy kennelbe zárt kutya lehet, hogy ott félős vagy agresszív, de nálad egy tündér...)


hm?:)

2011. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

és nem mintha sajnálnám a pénzt egy fajtatiszta kutyára (ahogy nem is sajnáltam...:)), de szaporított kutyát olcsón nem érdemes venni, a törzskönyves kutya pedig 50.000-140.000 között mozog... (fajtától is függően.))


És akkor még csak a kutya van meg, kutyaház, kaja, felszerelés, oltások, chip, ivartalaníttatás még sehol...


Egy menhelyi ingyen vagy kb. 5.000 forintért vihető el (oltva, chipelve, ivartalanítva, féregtelenítve...)



Csak ha esetleg ez is szempont, gondoltam, hátha nem tudod.:)

2011. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!