Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segít ha beszélek a kutyusomhoz?

Segít ha beszélek a kutyusomhoz?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 éves kis extra mini Bichon Havanese babym :) Nagyon kis kíváncsi kutyus....de van 1 személy akit annyira nagyon szeret közben pedig az a személy olyan utálattal beszél róla :( Mindig mondom neki,hogy "Dézibéby ne szeresd már,ő sem szeret téged,engem szeress" :) ilyenkor mindig jobbra-balra fordítgatja a fejét :) Szerintetek akkor érti? Érdemes ilyenekről beszélgetni vele? Pl arra is fordítgatja a kis fejét,hogy "megyünk sétálni?" "kapsz párizsit" :D "megyünk fürdeni?" :) Szerintetek?
2011. nov. 21. 12:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

ja, és ha "extramini", akkor az annyit jelent, hogy nincs törzskönyve, és agyon van szaporítva.


tudod, mitől lesz átlagon aluli méretű egy kutya?:)


attól, hogy anyucit agyba-főve párosítgatják a saját kölykeivel, apjával, tesójával...

emiatt egy belső elválasztású mirigy nem működik megfelelően, többek között nem termelődik elég növekedési hormon.


(és ez csak az egyik mellékhatás...)

2011. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Húú,nem gondoltam volna,hogy egy egyszerű kérdésből ilyen válaszok érkeznek. Nem tudom ebben mi a lenéző és vicces,Pető Kriszta,mit nem lehet ezen feldolgozni?? :)

Talán ti úgy beszéltek a kutyátokkal mint egy ronggyal? Mert szerintem ő is érző lélek. És az a személy aki utálja tőlem nem kevésbé kedves vele....amikor ő ott van,a háta mögött utálja..elég kétszínű alak.De nem is ez a lényeg,nem vagyok vele mindig ilyen,ha rossz kap a popsijára,és én is mérgesen nézek rá,elküldöm a helyére és azt mondom neki"Mit csináltál,mi??!!!" erélyesen. Itt a leírásban azért is fogalmaztam így,mert szeretem,szoktam így hívni igen,de csak amikor olyan cukin néz rám,és fekszik. Megtanítottam ülni is,pitizni is. És nem úgy mondom neki,hogy Dézibébikém üljél le szépen,hanem,hogy ülj! Igen,Dézi a neve. Nem tudom,lehet van benne igazság,hogy talán kicsit akarja átvenni a hatalmat felettem,de nem tudom ezt hogyan fordíthatnám vissza. Már harapott meg minket.

2011. nov. 21. 14:34
 13/25 A kérdező kommentje:

Ja,utolsó!

De,van neki törzskönyve.

2011. nov. 21. 14:35
 14/25 anonim ***** válasza:

Tényleg nem bántásból, de a törzskönyvében nyilván nem az áll, hogy extra mini bichon havanese. Ugyanis ilyen nincsen.


Egyébként én is szoktam beszélni a kutyámhoz, de nem többszörösen összetett mondatokban. Tudom, hogy úgysem érti.

2011. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Fegyelmezésképpen,büntetésből a legnagyobb hiba a helyére zavatni a kutyát(és ez csak egy a sok közül amivel teljesen összezavarod a kutyádat!)

A "helyedre" parancs nyugalmat és pozitívumot kell, hogy jelentsen. Ez a pihenő helye.

Ha valóban szereted a kutyádat akkor előbb ismerd meg. Tudd, hogy ő mitől lesz boldog és eképpen kommunikálj vele!

Különben csak megerőszakolod a kutya ösztöneit, sárbatiprod a lelkét...

2011. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Tessék, néhány videó, amik segíthetnek a nevelésben, és amik rávilágítanak arra, hogy mit is csinálsz rosszul. Mert ha Dézi harapott már meg embert, akkor bizony baj van:

http://www.youtube.com/watch?v=DtrZ38a1cYk

http://www.youtube.com/watch?v=yEkb6-Hn7M8

http://www.youtube.com/watch?v=NI53IzK5wqE

2011. nov. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Akiteki ***** válasza:

Gyerekkoromban volt a nagymamámnak valami távoli rokona.

Reszkettem, ha jött hozzánk, mert ő beszélt így hozzám, mint egy idiótához. (Bár kétlem, hogy egy idióta is értékelné ezt a gügyögést)

Nekem csak ennyi jutott eszembe. Szegény kutya.

2011. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Oké.:)


Nézd, én tényleg nem bántani akarlak!

De amiket írsz, az alapján egyértelmű, hogy gázok vannak a kutyával való kapcsolatodban.


Megharap???:O

A s.ggére csapsz? Helyedre a büntetés???:O

Az már a kisebb baj, hogy a gügyögésből nem sokat ért szegény...


Te magad is írtad, hogy lehet igazunk van, és kezd a fejedre nőni.


Az a baj, hogy így ismeretlenül, látatlanban segíteni nem tudunk rendesen, nem látjuk, mit hogy csinálsz, mire hogy reagál a kutya,...

De nagyon melegen ajánlom, hogy vidd el kutyasuliba, hidd el, sokat fog javítani a kapcsolatotokon!


A kutyád a végén úgy fog rajtad csüngeni, mint majom a banánfán.


És Neked is segítenek, hogy hogy jutalmazd/büntesd a kutyát, mert pl. ez a fenékre csapás az egyik legrosszabb, amit tehetsz.

2011. nov. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen,biztosan jó lenne neki ez a kutyasuli,de sajnos nagyon drága és nincs meg rá az anyagi keret..:( Volt már rá többször is példa,hogy mamámat megharapta,1× anyumat,és már engem is 1×,nem tudom,nem hiszem,hogy megveszett volna.De már néha mikor a közelében vagyok,félek tőle...Hm..nem tudom,hogy a popsijára ütés miért nem jó? Akkor mit tegyek? Ilyenkor mindig lapul és sunyin néz rám. Amikor adok neki enni,és mondjuk akarok még a tálkájába kaját tenni ezért arrébb húzom a tálkát,vicsorog. :( Mindennap leviszem a 4-dikről de annyiszor pisil..este már nem kap vizet... Nem tudom mit kéne tennem... Kriszta köszi a videókat!

2011. nov. 21. 19:26
 20/25 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem,hogy amikor leviszem pisil,és még itthon is mindig áll a pisi :(
2011. nov. 21. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!