Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy négy éves agaram....

Van egy négy éves agaram. Idomítás? . Többi lent

Figyelt kérdés
Imád szökdösni sajna, pedig nagy kertünk van, meg szoktam magammal vinni futni (5-8 km). Ha megtanítom neki, hogy a "lábhoz" vezényszóra jönnie kell és már ezt feltétel nélkül teljesíti, akkor egy esetleges szökési kísérleten rajtakapva a vezényszó hallatán visszajön azonnal?
2011. nov. 21. 16:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
node! Én örülnék neki a legjobban ha eltudnám vinni vadászni. Körülbelül 500 méterre van az erdő meg rét meg minden a házunktól. Pont ilyenkor szoktak feljönni egészen a falu széléig a fácánok, nagyon sokat lehet látni, én nagyon szívesen elvinném a rétre hogy kergesse őket de mit csináljak ha egyszer nem jön vissza? Nyilván nem szökdösne ki ha tudja hogy háhá tegnap levitt a gazdi az erdőbe de holnap is elfog vinni mert két-három naponta elmegyünk úgyis, de mivel én meg azt tudom , hogy ha egyszer leviszem, soha többet nem látom, ezért minden marad a régi... szóval erre mit tudtok mondani? :D
2011. nov. 21. 19:36
 12/16 A kérdező kommentje:
no meg a vadászoknak is agár meg vizsla figyel a lába mellett ( úgy általában ) és ebből kifolyólag az én kutyusomat is meglehet tanítani arra hogy vissza jöjjön bármit is lát, vagy hall.
2011. nov. 21. 19:39
 13/16 anonim ***** válasza:

agár biztosan nem figyel a vadász lába mellett, mivel jelenleg még nagyon-nagyon szigorítva van az agárral való vadászat. éppenhogycsak sikerült legitimálni, ugyanis előtte sokáig illegális volt, és sajnos a mai napig rabsicok tucatjai használnak agarat orvvadászatra...


agárral vadászni csak VAV vizsga letétele után, vadászjeggyel tudsz, szervezett vadászatokon, ahol külön engedéllyel lehet agárral vadászni.


ha ezen kívül agarat látsz vadász lába mellett, akkor azt úgy hívják, orvvadász. az agarat egyébként sem úgy használják, mint a vizslát, nem szabadon keres a gazda lába mellett, hanem pórázon (ún. repszíjon) van, amit azonnal engednek, ha olyan vad ugrik fel, amire az agár engedhető. ez általában nyúl, vagy róka, patást agárral fogadni nem etikus, madarat pedig nem is szoktak. az agár lényege abban van, hogy ő maga űz és öl, az apportírozás sem feladata. általában annyira hajtja őket a vérük, hogy minden mozgóra ugranának, ezért kell a gazdának kontrollálni a szíjjal, és csak akkor engedni, ha megfelelő vadat lát. hajsza után egyébként vissza szoktak térni a gazdához, egy komolyabb hajtás után nemigen van kedvük kódorogni, hidd el :)


egyébként épp most folyik egy jó kis vita erről az agaras fórumban: [link] kicsit vissza kell tekerni

2011. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
én azt értem hogy nem lehet agárral nagyon vadászgatni meg izé.... én nem akarok semmi mást, csak ha a réten vagyok és elengedem hogy rohanjon mint a félőrült és azt mondom hogy neki hogy gyere vissza, akkor az visszajöjjön ez az egyetlen amit szeretnék
2011. nov. 21. 20:35
 15/16 anonim ***** válasza:

nem jó fajtát választottál.

az agár űz, hajt, ezt diktálják az ösztönei. nincs az a nevelés, ami kiöli ezt a zsigereiből.

esetleg az elektromos nyakörvvel vissza tudod fogni. egyébként póráz.

2011. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Falkavezérség, ivartalanítás, tanítgatás. Meg persze sináljátok meg a kerítést :D

(Az idomítás szót meg könyörgöm, felejtsd el, az olyan cirkuszi beöltöztetett kismajmos :D)

2011. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!