Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mozgás kell az alábbi...

Mennyi mozgás kell az alábbi fajtáknak? (fajták lent)

Figyelt kérdés

sziasztok!

tetszik pár kutyafajta,suliba járok,de tudnák a kutyával foglalkozni.

ilyenkor télen kevesebb időm van a kutyára,mert hamarabb sötétedik.

napi 1,5 órám,de egész nap szabadon van és tesóm(13 éves) még tudna vele játszani vele 30 percet.(meg vennék neki sok játékot,rágó csontot,hogy elfoglalja magát)

ezenkívül apám is tud vele foglalkozni én 16 éves leszek.

Nyáron persze többet foglalkoznánk vele meg amikor még nem esteledik ilyen hamar.

kíváncsi lennék pár kutya mozgásigényére,hogy kb hány km mozgásigényük egy nap,tudom ezt nem lehet meg mondani,de akinek ilyen kutyája van,biztos megtudja mondani,hogy kb mennyivel érik be,(sokan hülyének gondolnak,de nem vagyok az)

Bouvier des Flandres(Flandriai pásztor)

Rottweiler

Német juhász

Belga juhász

Briard (brie-i ki,hogy ismeri)

Boxer

Dalmata

(óriás) Schnauzer


2011. nov. 22. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
ezeknek mind nemcsak nagy a mozgásigényük, de következetesen kell bánni velük, különben könnyen elkanászodhatnak. Nem csak mozgatni kell őket hanem eleget tenni a fajta tulajdonságainak. Volt már kutyátok előtte? Csak kerti kuty lenne vagy sétáltatnád? Mire kéne neked a kutya, (pl őrző védőnek ilyesmi) ?
2011. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

volt (apámnak német juhásza,puli,csaucsau,(mind kan)

következetes bánásmóddal tehát nem lesz gond.

2011. nov. 22. 16:51
 3/8 A kérdező kommentje:
kinti kutya lenne,házörzés-örzés-védés,szeretnék egy hűséges kutyát,aki nem harap meg pl,ha rendesen nevelem.
2011. nov. 22. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a dalmatára voksolnék. Roti és németjuhász nekem olyan hogy erős kéz kell hogy ne kanászodjon el és ne legyen megbízhatatlan "fenevad"... Boxer tulajdonságai is elég jók, igaz csak olvastam. Egyik fajtám se volt.

Miért ragaszkodsz nagy méretű kutyához ha mozgatni alig van időd? Kisebb fajták nem tetszenek egyik sem? Nem yorkira gondolok... Pl. snauzerből is van törpe és közép is. Ezek nem tetszenek? :)

2011. nov. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia szerintem a boxer nagyon jó fajta és a német juhász is csak a nevelésénél kell vigyázni h hogyan neveled ha jó nevelést kap akkor nem lesz semmi baj :) és tenyésztőtől vegyétek jó helyről
2011. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a rövidszőrüek nem valami jók kinti kutyának, dalmata házőőrzésre... hát nem tudom... inkább roti németjuhász vagy schnauzer
2011. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

dalmata elvileg öv-ő kutya.

köszönöm a linkeket.

2011. nov. 23. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!