Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igaz az, hogy a...

Mennyire igaz az, hogy a Szibériai Husky kutyák sokat vonyitanak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 22:15
 1/10 Akiteki ***** válasza:
Ugatni nem szeretnek, ezért vonítanak. Attól függ, kinek mi a sok. Nálunk kb. napi 3 perc, amíg hallják a tányércsörgést, hogy kiszedem a kaját. A szomszéd pulija viszont éjjel-nappal ugat. Az sok! :))
2011. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

egyébként nekem is huskym van, és az enyém is csak akkor vonyit, ha valami oka van rá... pl. jön valaki, és mivel a másik kutyánk elkezd ugatni, igy ő is rázendit, vagy ha örül, hogy megyünk sétálni, meg ilyenek..

csak azért tettem fel a kérdést, mert sok helyről ezt hallottam vissza, hogy mennyire sokat vonyitanak meg stb... mielőtt megvettem volna, akkor is sokan leakartak beszélni, hogy mert nem fogok tudni tőle aludni, mert mindig vonyitanak, meg sok bajom lesz vele stb...

és most, hogy már van huskym, igen meglepődtem, persze pozitiv értelemben, mert nem is igaz amit állitottak... és hát érdekelt, hogy másnak milyen tapasztalata van.


(mondjuk mit várok olyan emberektől, akik azt se tudják mi az, hogy sétáltatni viszem a kutyát, és egész nap egy kennelbe van nekik, rosszabbik esetben megkötve, talán a legjobb eset ha szabadon van náluk.. és levannak tojva szegény kutyusok... hát ilyen esetben nem is csodálom, hogy vonyit szegény kutya....)

2011. nov. 22. 22:45
 3/10 Akiteki ***** válasza:

Majd megtapasztalod, hogy mindenki marhára ért a kutyához, főleg olyanok, akiknek sosem volt.

Gondoltam már rá, hogy leírom és kiadom könyv formájában azt a sok ökörséget, amiket nekem már összehordtak.

A kedvencem vagy 15 éve:

Odajön a hapsi:

"- Ezek huskyk?

- Igen

- És nyáron születtek?

(Véletlenül igen, mindkét első kutyám nyári születésű volt)

- Igen. Miért?

- Mert a haveromnak is voltak, de azok ekkorák voltak. (És mutat kb. mellmagasságba, ami egy lónak is megfelelne)

De azok télen születtek."

Azóta is röhögök rajta.

Szerencsére a télen született kutyáim sem lettek túlméretesek.:)))

2011. nov. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jézusom...:D:D:D ezen jót nevettem...:D

tényleg kéne egy ilyen könyvet csinálni, ahogy a ,,nagy okosok,, megmondták a tutit. legalább volna min röhögni egyet.:D:)

az én huskymra egyszer egy csávó nem akarta elhinni, hogy husky, mert szerinte farkas volt.xD elmondom neki többször is, hogy hát hasonlit a farkasra de ez husky és az egy kutya fajta, de ő akkor is azt hajtotta, hogy ez egy farkas.. hát jól van akkor, biztos egy farkassal sétálgatok az utcán.:D

az is vicces volt, mikor azt állitották róla, hogy lesszi kutya, nah hogy milyen hasonlóságot fedeztek fel a kettő kutyában azt én is szeretném tudni.xD

2011. nov. 23. 16:59
 5/10 Akiteki ***** válasza:

Ezek a fajtameghatározások külön élmény.

Sétáltattuk a két huskynkat és a tibeti terrierünket.

Odajön okoska: A kicsi is kaukázusi lesz, mint a nagyok?


Az első huskym meg felemás szemű volt. Állok sorban a zöldségesnél vele, mellette lévő bódé a kocsma.

Kijön mindentudó alkesz és magyarázza nekem, hogy azért más az egyik szeme, mert kiskorában belekapott egy kutya vagy egy macska. Részegekkel nem érdemes vitatkozni, felvilágosítottam, hogy Ausztráliából hoztam a kutyát és egy kenguruval verekedett. :)))

2011. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nahát az igen..xD jó kis történeteid vannak...:D hát tényleg elég jó emberekbe lehet belebotlani olykor...

amúgy én azon is csodálkozok, hogy itt is mennyi rossz dolgot irnak róluk.. mármint hogy szökős meg nem tudom, régebben olvastam... szóval teljesen lebeszélik róluk az embereket. pedig szerintem nem is olyan szörnyűek.. oké, persze nem azt mondom hogy átlagos kutyák, de őket is meglehet nevelni. meg a lényeg, hogy ne csak disz legyen, hanem foglalkozva vele, na meg persze a szeretet is nagyon fontos.. az enyém még nyitott kapunál sem szökik ki pl. meg a keritésünk se magas, de még sincs eszébe se az hogy elszökjön... jó persze, lehet, hogy egy másik egyed elszökne, de nem biztos. nem akarok minden husky-t az én kutyámról megitélni.

de a lényeg a lényeg, akit lelehet beszélni arról, hogy huskyt vegyen, annak nem is való. engem sem lehetett. nekem ez egy fajta ,,szerelem,,. kislány korom óta huskyt akartam, aztán összespóroltam és megvettem magamnak.és egyáltalán nem bántam meg, sőt...

2011. nov. 23. 20:48
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Tény, hogy nem való mindenkinek. Kerti dísznek pl. totál alkalmatlan.

Nálunk sem szöktek soha, el merem engedni őket a mezőn is futkosni. Csak tanítás kérdése. Megszenvedtem, mikor az első kutyámmal iskolát kerestem. Mindenhonnan elhajtottak, hogy a huskyt nem lehet tanítani. Hát csibészelni tuti nem:))

2011. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
persze hogy nem való mindenkinek, nem is azt irtam, hogy való.:D
2011. nov. 23. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem 2 huskym van a vonyitásról le lehet szoktatni sok türelemmel:)Ami a szomszédok miatt kellemetlen lehet,de ha csendes kutyát akarsz ne vegyél huskyt.
2012. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg van még a kutyus? Jól van? :)
2016. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!