Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy srácnál van a kutyám....

Egy srácnál van a kutyám. Visszakérhetem?

Figyelt kérdés

Ne kérdezzétek miért meg mi történt bonyolult lenne leírni és sietek.A stafimtól kellett megválnom.Ivartalanitott chippes kutyus.A srácnak mondtam h írassa át a chippet de hónapok óta , és semmi, meg bunkózik, meg mondja hogy úgyis nekem lenne bajom belőle ha nincs átírva. szóval : ha feljelentem rendőrségen,vagy szólok a rendőrségnek akkor vissza tudom venni a kutyát?Az én nevemen van a chipje meg minden, csak nála van.Tehát hivatalosan az én kutyám. A kérdés : így visszaszerezhetem ? Mert azt nem tudom hol lakik,barátnőm intézte hogy ő jó gazda lenne meg én is úgy láttam, de ezek szerint...

Nem kell leírni meg oltogatni, normális válaszokat várok!


2011. nov. 23. 11:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Persze. Ha nem írtatok papírt akkor egy évig tiéd a tulajdonjoga, akkor is ha az utcán találta.
2011. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, visszakérheted. Nem is kell sokat magyarázni ezen, ha a papírjai és a chip-je is a Te neveden van, Tiéd a kutya. Magyarországon a kutya (és minden állat) tulajdonként létezik.
2011. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon a szóbeli szerződés is szerződésnek számít, tehát amennyiben szóbeli megállaposdás történt a tulajdonjog átruházásáról, akkor nem a kérdezőé a kutya.
2011. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál te már szóbeli szerződést bizonyitani? :D
2011. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt lehetnek tanúk, erre nem tért ki a kérdező.


Másrészt ha bíróság elé kerülne az ügy (egy kutyáról van szó, ezért ezt kétlem), ott a kérdező hamis tanúvallomásával 3 évig terjedő szabadságvesztést kockáztat.

2011. nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a szóbeli megállapodásról van szó, akkor a srác megszegte azt, mert nem íratta át a kutyát a nevére.


Szerintem először próbáld meg ellenőriztetni állatorvossal, hogy valóban a Te neveden van-e még regisztrálva a kutya, majd keresd fel az illetőt, hogy szeretnéd visszakapni a kutyát.


Én úgy gondolom, hogy az állatorvos nem rögzítheti csak úgy az új tulajdonost, tehát oda mindenképp kellett valami szerződés, mert így bárki a saját nevére regisztrálhat egy talált/lopott kutyát.


Arra viszont számíts, hogy Neked kell bizonyítanod, hogy a Tiéd a kutya.


Ha ennyire fontos Neked a kutya, akkor nem értem, hogy miként adhattad oda egy vadidegennek, akiről azt sem tudod, hogy hol lakik. De ha már így alakult, akkor igyekezd tisztázni a dolgot, arra viszont számíts, hogy a másik fél jogosan kérheti tőled azt az összeget, melyet a kutyára költött az adott időszak alatt.


Nem menj azonnal a rendőrségre, csak ha már nagyon muszáj.

2011. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a részleteket nem árulod el,...

Én fognék egy nagyszekrényt, vagy kettőt, és elmennék az ebért.

Ha nekünk nem magyarázkodsz, neki sem kell :)

Fogd, és Vidd

Az ellátásért én némi kártérítést fizetnék, és aláíratnám, hogy további követelése nincs, szerintem így korrekt.

2011. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az oltási könyve kinél van a kutyának?
2011. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is 14:05-össel értek egyet. Pár keménykötésű barátoddal jelenjetek meg nála, és egyszerűen hozzátok el a kutyát. Egyébként is jogod van hozzá, hisz a tiéd. Ha pedig ellenkezik, még te fenyegetheted őt a rendőrökkel. Vészesetben, ha a helyszínen nem adná oda a kutyát, ki is hívnám a zsarukat. Neked van igazad, tehát nem kell tőlük tartanod.
2011. nov. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen hiszen az a te kutyád,visszaveheted.Ha ne szoba személyesen,megtagadja kérésedet akkor a rendőrséghez fordulj.itt valami rossz dolog történt kérdezővel.
2011. nov. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!