Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiállításon milyen...

Kutyakiállításon milyen kutyával van esélyem győzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem ez az elsődleges cél a kutyaválasztásnál,csak felteszem.

Egy ritkább fajtával,mint pl bouvier des flandres ,briard vagy egy ismertebb kutyával mondjuk német juhász,rottweiler,dobermann lenne esélyem győzni?

Magyarországon mondjuk melyik fajta kutyából van a legjobb állomány európa-világszinten magyarországon?

a fenti 5 kutya az csak példa ezen kívül is lehet mondani.

ugye magyarfajtákon kívül,mert az egyértelműen itt a legjobbak.......


2011. nov. 23. 19:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

győzelem alatt BIS(Best In Show-t értem)

Deby-t értem,stb,amiben nem azonos fajtájú kutyák csapnak össze.

2011. nov. 23. 19:50
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem fajta alapján fogsz nyerni. Hanem az adott fajta szépségével. A testfelépítésével. A szőrzetével (ha ez a fajta egyik fontos része) a lábszerkezetével, a mozgásával.

Vehetsz te rottweilert csak bemutatnak még vagy 5-öt és kiderül hogy a tiednek egy csomó nemtetsző tulajdonsága van. Például beállítasz egy német vizslával. Egyszerű fajta, mégis a tied a maganemében tökéletes, lábszerkezettel, mozgással, tesfelépítéssel, nem mellesleg kiváló vérvonallal rendelkezik. Jah és minimum fajta tiszta és erről papírod is van, mert nem engednek elindulni. Nem fajta alapján fogsz győzni. Hanem az adott kutya tökéletességével.

2011. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
persze értem én,de Magyarországon milyen fajtából van olyan állomány,ami ott van európai-világszinten is?
2011. nov. 23. 19:55
 4/24 Akiteki ***** válasza:
100%

BIS-t nyerni akkor fogsz, ha bírótól veszed a kutyád, és ismert handlerrel vezetteted fel.

Tökmindegy milyen fajta és hogy néz ki.

Még jobb az esélyed, ha Te magad is bíró vagy.

Sok fajtából van kiemelkedő állomány, csak épp itt ne az számít.

2011. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
értem...
2011. nov. 23. 20:02
 6/24 Akiteki ***** válasza:
51%

Egyébként az sem igaz már sajnos, hogy a magyar fajtákból nálunk van a legjobb állomány. Pl. rsz. vizsla.

Magyar agarakból is egységesebb és jobb állomány van pl. Finnországban vagy Franciaországban. Nálunk úgy néz ki egy fajtagyőztes választás, mintha 6-8 különböző fajta kutya állna a ringben.

2011. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Általánosságban azért pár fajtára rámondható, hogy igazi Best In Show kutya, mert látványos a mozgása, megjelenése és gyakran nyeretik a nagyobb kiállítások Best in Show-in. Ilyenek például az uszkárok, az amerikai akita, ausztrál juhászkutya, schnauzerek(óriás és törpe), pomerániai törpespicc, bobtail, afgán agár, terrierek közül a skót terrier, a foxterrier, az amstaff. De igazából a lényeg az, hogy a kutyád a fajtájában legyen a legjobb, a többi szerintem csak hab a tortán. Best in showban a legfontosabb a jó anatómia, látványos mozgás és jó szőrminőség, részleteiben annyira nem nézik meg a kutyákat, legalábbis kisebb kiállítások(CAC,CACIB) esetén.
2011. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
ok,de puli,komondor,kuvasz állományból egyértelműen mi vagyunk a legjobbak nem?
2011. nov. 23. 20:08
 9/24 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem elég, hogy a 9-ből kettő már nem nyert?:))

Egyébként emlékszem egy nagy kiállításon pumiban egy olasz tenyésztésű kutya lett a fajtagyőztes és még csoportban is elért valamit. Szóval a nagyszőrűek sem tuti. Majd megnézem jövőre a WDS-en, melyik fajtában milyen eredmények lettek. Mondjuk magyar agárban már most megmondom.

2011. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Akiteki ***** válasza:
100%

Theia: elméletben ez így szép. Csak gyakorlatban egészen más szempontok vannak.

Nem sorolok példákat, de nem egy kiállításon már a bírólistából megmondtuk, ki lesz a bis.

Egyébként ritka fajtákkal még nehezebb nyerni, mivel a bírók nem ismerik.

2011. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!