Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy kóbor...

Mit lehet tenni egy kóbor kutyával aki másokat támad?

Figyelt kérdés
A környékünkön , pontosabban 1 utcával lejjebb él egy 80+ öreg nénike a kutyájával aki állandóan kiszökik a kerítésből hiába köti ki , amikor egyszer arra sétáltam a kutyámmal meglátott kimászott a kerítésen és nekünk támadt csak úgy ... felkaptam az ölembe a kutyám és ez a másik kutya szépen megharapott pár helyen a fenekemnél és hátul a combomnál . Elmentünk sebészetre , ők eljárást indítottak a kutya és gazdája ellen , de vmiért ez megszakadt . Azóta is kértük a nénit ,hogy ne engedje ki . Pár hónappal később tudom hihetetlen de dec.24.-én kivittem a kutyám és mikor jöttem hazafelé az utcánkba kóborolt az a kutya és megint nekünk esett ... a kabátomból tépett ki darabokat , azt ki is fizetettük a nénivel .De mivel nem lett nyoma a harapásnak ennyibe maradtunk , meg hogy zárja be az a kutyát ! Azóta még 2 kutyát sétáltató gyereknek neki támadt tudtommal , és még ma reggel is láttam az utcánkba ! Már félek ki menni 2 harapás után ! Az öreg hölgy meg nem bírja felfogni a dolgokat ! Mit lehet tenni ilyenkor ,hogy elvigyék a kutyát ?!
2011. nov. 23. 17:43
1 2
 1/14 bp1985 ***** válasza:
Rendőrségen veszélyeztetés miatt feljelenteni a nénit. Ők majd intézkednek. Vagy illegális módszer, hypo-s kolbász. De ezt meg ne próbáld, akármilyen támadó kutya, mégis csak egy élőlény. Vagy a jegyzőnél bejelented, és ő is tud gondoskodni az elszállításáról.
2011. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi , csak mert sintért hiába hívnék ha látom a kutyát mert addigra elmegy , vagy haza megy . várok még válaszokat !
2011. nov. 23. 17:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Rendőrség!! egyértelmű.

Ha nem segítenek akkor fagyálló a kajájába.

2011. nov. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

basszus a mérgezést még említeni is hülyeség!!!

már bocsi, kérdező, én nem ismerlek, lehet, hogy épp most adták egy tuti ötletet...


ebben az esetben sajnos mindenképpen a kutya jár rosszul.

ha állatbarát vagy, vedd fel a kapcsolatot egy menhellyel (a Noésok pl. nagyon rendesek), és mondd meg, hogy vagy hozzájuk kerül, vagy a sintértelepre - ami egyenlő a 2 héten belüli halállal.


Az a baj, hogy ez patt helyzet.

A 80 éves nénike a nyugdíjjából szerintem örül, ha WC papírt tud venni, nem hogy a kerítést megcsináltatni...



Az meg külön kétségbeejtő, hogy gyerekeket (tehát kutyátlan embert) is megtámad...


Mert a Te problémádra megoldás lenne, hogy veszel paprika sprayt (ezt állatos boltokban is be lehet szerezni), és lefújod a kutyát. Soha többet nem lesz kedve támadni...



A gyerekeknél is kellene, hogy legyen - bár ez így már elég nonszensz lenne belátom, hogy a fél falu paprika spray-jel a zsebében menjen csak az utcára...:(



Sajnos az országunk ott tart, hogy az ügyet annyival oldják meg, hogy a sintér elviszi a kutyát, és ha 2 hétig (van, ahol csak 1) nem viszi el senki - és miért vinne egy agresszív kutyát haza bárki is -, akkor megölik.


Nem a kutya hibája, hogy ilyen veszélyes lett, mégis ő bűnhődjön érte...:(

2011. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

a te kajádba kellene fagyálló, utolsó előtti!

hülye állatkínzó.

remélem tudod, hogy ezért börtön jár!!!

2011. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nekem is van kutyám , úgy ,hogy a mérgezés gondolata fel sem merül bennem , meg ez tényleg morbid ötlet!!
2011. nov. 23. 18:11
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodtam, hogy Te is a normálisak táborát erősíted, kérdező!:)


Még az eszembe jutott, hogy megkérdezzem, mi volt a reakciód a támadásoknál?

Mert ha jól értem, "menekültél". - Érthető, hogy így akartad védeni a kiskutyád.



Két dolog jutott eszembe, ami nálam bevált.


Az első, ami itt valószínűleg a kevésbé hatékony:

barátkozz össze vele. Volt egy kutya, ami engem addig morgott meg az utcában (mindig kint volt), amíg nem labdáztam vele...:D

Azóta velünk jár sétálni is.

Sajnos ennél a kutyánál ez nem valószínű, hogy működne...


A másik:

Egyszer két óriási kan kutya megtámadta az egyik kutyámat, aki akkor még kölyök volt.

Én ordítva futottam feléjük, miközben a kezemet úgy tartottam, hogy minél nagyobbnak tűnjek.


Oda sem kellett érnem, takarodtak el.


A kutyasuliban is láttam egyszer egy ilyen jelenetet, hogy az újonc komondor ágaskodva támadt a kiképzőre, az meg felemelte a kezét és ráordított úgy, hogy közben egy lépést sem hátrált.

A komondor rögtön leállt...



Hátha beválik...

2011. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kérdezted ,hogy mit csináltam , hát most elmesélem :

Amikor láttam ,hogy fut felénk , felkaptam a kis kutyám az ölembe , mert láttam rajta ,hogy a kutyámat akarja bántani , ő nekem meg nagyon fontos , ezért nem az ölemben lévő kutyát harapta hanem engem , mivel házak ,kerítések mellett mentem el , kinyitottam az egyiknek a kapuját és gyorsan bezártam , kizárva vele a kutyát , így ő egy idő után megunta ,hogy engem várjon , és futva rohantam haza , nehogy visszajöjjön . Azt még hozzá kell tennem , hogy nem egy idős ember vagyok , akkoriban még 14 voltam és nagyon féltem utána kimenni , szörnyű volt átélni ezt , azt éreztem ,hogy semmi esélyem egy nagy termetü kutya ellen , és még utána karácsonykor is , ott is bemenekültem egy lakás kertjébe, és becsengettem ( karácsonykor , kicsit se nézett hülyének ) , hogy hívja fel a szüleim , ők meg értem jöttek .

2011. nov. 23. 18:33
 9/14 anonim ***** válasza:
Múltkor jöttem haza biciklivel a lovardából és elkezdett egy tanyáról utánam rohanni egy kutya. Látszott rajta hogy mérges és hogy meg akar harapni. Én meg direkt cuppogtam fütyültem neki. Már majdnem elkapta a lábam én meg hátra nyúltam és úgy pofán ba***tam hogy egy kicsit meg volt illetődve. :))
2011. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Érthető a reakciód...


Már csak azt szeretném megkérdezni, hogy mielőtt futni kezdtél, hogy közelített a kutya feléd?

Futva? Vicsorítva? Morogva? Ugatva? Szemből? Oldalazva?



Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak ettől függ, hogy melyik módszer lehet hatásosabb...


Amúgy a paprika spray tutira beválik...

csak szembe fújd...


Vagy van olyan hanggal elijesztős cucc is...

2011. nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!