Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedi magára a...

Miért nem engedi magára a tacskóm a kant, pedig már rendesen tüzel?

Figyelt kérdés
vannak tacskóim és hiába csinálunk mindent nem engedi magára a kant
2011. nov. 26. 13:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Mert veled ellentétben ő tudja, hogy felesleges ész nélkül szaporítani...
2011. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
mi a bajod van, ha
2011. nov. 26. 13:42
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
nem tom
2011. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Attól, hogy te annak látod, még nem biztos, hogy tüzel. A vérzés kezdetétől számított 9-18 napig is el tud tolódni.

A megfelelő időnek a biztos jele progeszteronszint vizsgálattal bemérhető.

Nekem a progeszteron vizsgálat sose jött be, aztán kaptam egy másik tenyésztőtől egy biztos tippet:

Ha a kutya pérája fel van puhulva, a nyák halvány rózsaszín vagy fehér, és a mutatóujjad simán felcsúszik a hüvelyébe (nem vicc, használj hozzá steril gumikesztyűt, egy tacskóba nyilván nem a mutatóujjadat dugod), akkor van kész a szuka a párzásra. Ez a legjobb idő (nekem mindig beválik). Ilyenkor megáll, ha megsímitod a hátát, farkát félrecsapja.

De az is lehet, hogy a szukád egyszerűen nem akarja a párosodást. Volt ilyen kutyám, hiába volt többszörös champion, természetes módon nem lehetett befedeztetni, egyszerűen lefeküdt, vagy visszaharapott a kannak.

Ha nagyon vad a helyzet, marad a mesterséges megtermékenyítés.

Egyébként a te helyedben (látszik, hogy tenyésztéshez nem értő vagy) elfelejteném a bepároztatást, ha azt nem tudod rendesen, a tüzelési / pároztatási ciklus hogy működik, hogy a fenébe akarsz egy alom kölyköt felnevelni? Egyébként... Senkinek sem kell most kutya az ebadó miatt, a tacskókat pár ezerért hirdetik, rajtad maradnak, és gazdájuk sem lesz, max ajándékba. Utána az ellátáson, oltáson, ebadón buksz rajtuk egy hatalmas összeget. Inkább heréltetném ki a kant. A kölyköket, elvinni nem fogják tőled.

2011. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
de tüzel ugrálja meg vérzik is de nem engedi magára meg már a 7. napnál tart
2011. nov. 26. 13:53
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd már el a választ mégegyszer, leszel szíves...
2011. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszi ezt megfogadom
2011. nov. 26. 14:15
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez van,ha nagy pénz reményében akarod szaporítani.
2011. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

7 nap mg nagyon korai.

Leghamarabb a 9. napon de nálam van szuka aki a 16. np körül jó.

Nálunk a progeszteron szintmérés teljesen bevált eddig.

Mi így szoktuk:

- Tüzelés elején hüvely bakteriológia vizsgálat főleg Mycoplasmosis ami fontos

- Progi szint mérés - a hüvely ellenállás mérés ami az előző mondott általában egybevág a progival viszont én a előbbit azért szeretem jobban mert több napra előre bejósolható a dolog (ha naponta vesszük a vért és ezzel feltudunk állítani egy ciklus görbét) így ha messzire megyünk akkor nekem az könnyebb. Hüvelyellenállást közvetlen a fedeztetés előtt szoktam csinálni

-aztán fedeztetés

-7 napra rá herpes elleni vakcina

-23. napon uh- ezt a 34. napon ismételjük

- egy héttel az ellés előtt megint herpes elleni vakcina


Jó tanács:

- ne etesd túl a vemhes szukát és vitaminokat se kapjon mert ezek nagyon megnövelik a kicsik méreteit és nehezen fog elleni.


Legszívesebben mondanám, hogy ne szaporíts de ha már azt teszed akkor figyelj oda mindenre főleg a herpesre és az uh is nagyon jó lenne...

2011. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek olvasd el az olcsokutya.info oldalon az Egyszeri almok részt (meg persze jó, ha a többit is). Köszi! :)
2011. nov. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!