Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A az alábbi kutyáknak mi volt...

A az alábbi kutyáknak mi volt az eredeti céljuk? Amikor még nem kedvtelésből tartották öket.

Figyelt kérdés

-Német dog,-Argentín dog,-ír farkaskutya,-Leonbergi?

Ezek közül melyiket lehet legjobban ÖV-re használni?


2011. nov. 26. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

ír farkast- vadkan, szarvas, farkas vadászatra lett eredetileg tenyésztve

Német dog - vadkan vadászat

Argentin dog - vadász és harci kutyák az ősei

leonbergi- címerkutya :)


szerintem öv-re az Argentin dog a legalkalmasabb

2011. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Német dog:vaddisznó vadászat,Argentin dog:medve vadász,Ír farkas:szarvas űzés,leterítés.Leonbergi:mentő kutya.Őrző-védő célra,a dogok alkalmasak!
2011. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Német dog: nagyvadak vadászata

Argentín dog: egy cordobai dog nevű harci kutyából lett kialakítva, de vadász fajta, vaddisznó, puma vadászatára használják. ő helyettesíti a fegyvert.

Ír farkaskutya: szintén nagyvadak vadászata

Leonbergi: őt csak dísznek tenyésztették, de elég jó vízi mentőkutya.


szerintem a legjobb ezek közül mindenképpen az argentín dog

2011. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Argentín dogokat ma is használják vaddisznóvadászatra, pl Argentínában hagyományos vaddisznóvadászatokon. Na azok valóban kemény, ösztönerős kutyák.
2011. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Leonbergi alkalmas házőrzőnek, amennyiben az ugatás és az elrettentő méret elegendő, amúgy kísérő és családi kutya. Régen az arisztokrácia előszeretettel tartotta impozáns megjelenése és kezelhetősége miatt. Alkalmas vízi mentőnek az újfoundlandi örökség miatt, vagy hegyi mentőnek, lehet vele rendezvényeken kiskocsit húzatni, lehet vakvezető kutya belőle és tökéletes terápiás kutya is. De a kitenyésztésének fő célja a Leonberg város címerállatához való hasonlóság volt. El tudom képzelni, hogy arra alkalmas egyedekkel akár ÖV képzésen is lehet eredményt elérni, bár sose lesz belőle németjuhász vagy mali szintű sportkutya.
2011. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Akinek van ilyen kutyája, vagy legalábbis tudja: mi igaz abból, hogy az argentin dogokat rabszolgavadászatra is használták?
2011. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akiteki, én erről még nem is hallottam, pedig 3 argentin dog-tulajdonossal vagyok jóban és beszélgetünk minden nap :) Szerintem ők sem hallottak még ilyesmiről.
2011. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A brazil masztiff viszont tényleg a konkvisztádorok kutyája volt, őt tényleg használták arra. Nem lehet hogy vele kevere?
2011. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*kevered

bocsi

2011. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Lehet.
2011. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!