Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Ez öreg korban...

Mit tegyek? Ez öreg korban normális? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy tíz éves kutyusom, nagyon szeretem, de mostanában egyre kevésbé tudom őt elviselni. Régebben nyugodt, tündéri viselkedésű kutya volt, de ma már szinte rá sem ismerek. Rengeteg kárt csinál, széttépi a szemetet, bosszúból lepisili a szőnyeget, a parketát, a kanapét. Ha leszidom, morog, pedig ilyet korábban soha nem tett, Anyukámat még egyszer meg is kapta, nem erősen de azért mégis csak odakapott. Tudna valaki javasolni valamit, hogy mit tehetnék? (mellékesen cukorbeteg, inzulinkezelést kap, de jól tűri) Nagyon szeretem, de de több százezres kárt csinál, és egyre rosszabb. Kérem akinek van ötlete segítsen! Nagyon köszönöm! :)
2011. nov. 27. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Hát első körben ki kell deríteni, mi baja van, anélkül nehéz megszűntetni a viselkedést. Szerintem forduljatok tanácsért a Cerberos kutyaiskolához, vagy bármelyik másikhoz, akik kutyaiskolán kívüli gondokkal is foglalkoznak.

Plusz olvassatok utána a falkavezérségnek (google, "Hogyan legyek falkavezér", remek cikk), és tartsátok be a szabályokat, hátha ennyi meg is oldja a problémát.

2011. nov. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Idős kutyák néha már türelmetlenebbek, elvonulnak, nem nagyon szeretik a macerát. Ez felfogható annak is, hogy nem tudni lehet fáj valamije és ettől ingerültebb. De nem hiszem, hogy téged akarna bosszantani.:) Nekem is volt idős kutyám, ő is visszahúzódóbb lett, nem nagyon szerette ha a többi kutya játszani akart vele. De minden esetre, az okot kéne kideríteni, mi váltja ki belőle ezt a viselkedést.
2011. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lizi 40 ***** válasza:
Nekem is volt idős szívbeteg kutyusom(mostanság), de minél jobban ídösődőtt annál nyugisabb volt otthon, kint nem szerette a fiatal és macerás kutyusokat, inkább az inger szegény környezetet választotta. Talán konzultálni kellene a kezelő állatorvosotokkal, hogy mi válthatta ki ezt a pálfordulatot nála, mivel kezelés alatt áll és kórósodik is...!
2011. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, majd mindenképpen utána nézek és az orvossal is konzultálni fogok:)
2011. nov. 27. 19:54
 5/6 Catz ***** válasza:

A mi utcankban egy rottweiler lett cukorbeteg es ö is egyre morcosabb es agresszivabb lett. A vegen elaltattak.

Szerintem is inkabb konzultalj a dokival, addig pedig menjetek setalni :)

2011. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, időközben megoldódott a gond szerintem csak egy hisztisebb periódusa lehetett :))
2012. júl. 31. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!