Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyavásárlás előtt mire kell...

Kutyavásárlás előtt mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Miket kell megtudnom az eladótól pl. egy keverék kutya vásárlása esetén? Lakásban szeretnénk tartani és egy kisméretű, rövid szőrű kutyust szeretnénk.
2011. nov. 28. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Keverék kutya vásárlása esetén???

Először is egyetlen egy keverék kutyáért se adj pénzt!!!!! A menhelyen dögivel vannak a keverék kölykök!!!

Eladótól semmit nem fogsz megtudni, mivel annyi esze nem volt, hogy ivartalanítsa a kutyáját, a keverék kölykökért még pénzt is képes elkérni, holott örülhetne, ha egyáltalán gazdát talál nekik. Ergo felelőtlen! Tőle ne is kérdezz!

Inkább itt tedd fel a kérdésed, szívesen segítünk!

Mire vagy konkrétan kíváncsi?

2011. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egy keverék kutyát pénzért adnak el? miért? Azokat ajándékba szokták adni.

Mindenképp menj el hozzájuk te,ne menj bele olyanba,hogy valahol találkoztok és ők odahozzák a kutyust.Így meg tudod nézni,hogy milyen körülmények között tartják a kutyákat.Szaporítótól semmiképp ne vegyél pl :



[link]



Aztán:milyen fajtákból van "keverve" a kutya?Ezt tudni kellene ahhoz,hogy tudd,milyen fajtabetegségei lehetnek.Ha a szülők valamilyen fajtakutyák,akkor nekik van-e szűrésük ezekre a betegségekre?

Oltásai megvannak-e?

2011. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló!


Komolyan gondolod, hogy az ilyeneknek vannak szűréseik vagy tisztában vannak a fajtabetegségekkel?

2011. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én konkrétan 2 kutyust néztem ki, de az egyik gazdáját el sem tudom érni sajnos.:(

Róla már tudom, hogy Bichon keverék, anya fajtatiszta, apa szintén Bichon keverék. Anyáról már küldött is képet.

Ő lenne az: [link]

Az a baj, hogy nem tudnám megnézni a kutyust mielőtt hazahozom, mert ahhoz túl messze van, úgyhogy valószínűleg félúton tudnánk találkozni.

Ő pedig a másik, aki egyébként jobban is tetszik, de az ő gazdáját még nem tudtuk elérni:

[link]

2011. nov. 28. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem értek hozzá így fénykép alapján...

De egy keveréknél mindig benne van a pakliban, hogy ugye nem tudod biztosra az ősöket. Most lehet, hogy extrém leszek, de mit csinálsz, ha kiderül az egyikről, hogy roti-bichon keverék? Nem azt fogod kapni, amire vártál..


Ha Bichon-t szeretnétek, nézd meg őt!

Igaz, hogy nem kölyök, de Bichon Bolognese és szerető gazdira vár!


[link]

2011. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
venni keveréket ne vegyél , menj a menhelyre ott millió keverék kutya van , ha meg fajtatisztát akkor tenyésztőtől vegyél..ha nincs pénzed még mindig ott vannak a fajta mentők bár M.O-n bichon fajta mentés még nincs..
2011. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én semmiképp sem vennék így kutyát...


élő állatot vennél magadhoz. egy tévét megvennél úgy, hogy meg sem tudod nézni pontosan hogy néz ki, működik-e és félúton találkoznál valahol az eladójával...?

2011. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

második vagyok:

Alexandra,

nem tartom valószínűnek,hogy szűréseik vannak,úgyhogy ha megkérdezi,gyorsan kiderülhet,hogy semmije nincs a kutyának,csak "ára".

Meg ,hogy beszéljem le másképp,természetesen agyrém,hogy pénzért adnak keverék kutyát.

2011. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!