Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mire kell...

Ivartalanítás után mire kell odafigyelni? Szukáról van szó. Vkinek vmi tapasztalat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első pár napban ne nagyon engedd, hogy ugráljon (ne vidd kutyák közé), mert baja lehet a sebnek. Ha úgy látod, hogy jól van, és szívesen mozog, rövid sétákra vidd el. Mindig legyen előtte víz. Szerintem ennyi.
2010. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Arra hogy a sebet véletlenül se tudja piszkálni. Tölcsér a fejért, vagy ruha rá megcsomozva.

Hallottam olyat hogy a kutya kitépkedte a varratait és szoszerint kibelezte magát.

2010. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Illetve hogy próbálj neki pépes könnyen emészthető kaját adni. Van direkt műtét utáni kaja is, elég borsos, de nem olyan gyakran műtenek egy kutyát, hogy ne lehessen kibírni. Magas hústartalmú (tehát nem chappy meg ilyenek) konzerv is jó, vagy puhár főzött husi. A lényeg, hogy puha legyen tőle a széklete, ne kelljen nyomnia, mert az eléggé fájhat szétvágott hassal.


Nem tudom mennyivel vagytok a műtét után, de az még fontos, hogy ne egyen-igyon amíg nem teljesen tiszta a feje.

2010. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tegnap délután műtötték. Tölcsért kapott,már nagyjából megbarátkozott vele. Viszont mindig nyalogatná,de ahogy néztem, nem éri el a sebet. Írt fel a doki Oxicort spray-t, de nem engedi, hogy befújjam, meg utána teljesen meg van zavarodva. Annyira sajnálom szegénykémet! Mióta sikerült egyszer ráfújni, azóta megharagudott rám, oda sem jön! Jaa, amúgy boxerról van szó.
2010. szept. 24. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!