Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet törzskönyve a kutyámnak?...

Lehet törzskönyve a kutyámnak? FONTOS!

Figyelt kérdés

3hónapos Labradoromnak szeretnék törzskönyvet, de a szüleinek nincsen. Akkor az én kutyusomnak lehet?

Mert nem tenyésztőtől vettem a kutyát csak simán az internetről néztem ki megvettem és annyi. De fajtiszta meg minden a Labradorom.


2011. nov. 29. 15:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet! Miért nem olvasod el korábban feltett kérdéseket?!
2011. nov. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Meglehet oldani, csak kicsit több munkával jár. Vissza kell keresni a kutyusod származását, vagy egy olyan szakembernek kell látnia, aki hivatalosan is megtudja állapítani, hogy a kutyusod fajtiszta.
2011. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nem. Csak és kizárólag annak a kutyának lehet törzskönyve, akinek az elődjei leinformálhatóak, ergo van törzskönyvük. Nem lehetséges
2011. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

ha a szüleinek nincs, akkor a kölyöknek sem lehet!

Másodiknak ne higgy, nem fogsz kapni törzskönyvet.

Ha a szülőknek nincs törzskönyve, hogy a fenébe lehetne már törzskönyvet előállitani?

2011. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Második vagyok: Nem hazudok. Ha egy olyan szakember látja, aki hivatalosan is megtudja állapítani, hogy a kutya fajtiszta. A szomszédom így csinálta. A ő kutyájának, egy alaszkai malamutnak a szüleinek sem voltak törzskönyvezve, de azok szülei igen. Megcsináltatták a papírokat, és már van neki.
2011. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet, akkor sem ha szomszéd barátjának az ismerősének a nagynénje látott már olyat, aki megcsináltatta!
2011. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Könyörgöm! Ritka kivételektől eltekintve, DNS-ből sem lehet azonosítani egy adott fajtát, akkor hogyan lehetne már ránézésre???
2011. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen létezik (lentebb) - de ez NEM TÖRZSKÖNYV!! Tenyészteni például nem lehet vele, és ha jól tudom kiálításra sem lehet vele menni. Az ilyen nyilvántartási lapokat a munkaversenyekhez szokták kérni és általában ki is állítják. De ez - hangsúlyozom - nem törzskönyv.

Egyáltalán miért szeretnél törzskönyvet a kutyádnak?? Azt se tudod ki fia, ki borja, milyen genetikai háttere van, van-e örökletes betegség a vonalában vagy sem, ha igen milyen és milyen fokú, hordoz-e a fajta küllemében kizáró hibát stb. A tk. nem csak egy papír, hanem a kutya múltja és mind az ő, mind az esetleges kölykei jövője.


"Ismeretlen származású szerzett, vagy tálalt, a születése alkalmával nem törzskönyvezett kutya a szerzés, ill. találás tényének hitelt érdemlő igazolása esetén 9 hónapos koron túli küllembírálat alapján, amennyiben valamely fajta jellegének megfelelő birtokosának kérésére „Törzskönyvi Nyilvántartás”-ba vehető. Ennek igazolására „Nyilvántartási lapot” adnak ki (pl.: Buksi – fehér puli kan, sz.: 1980 őszén)

Az azonosítás feltétele az egyedi jelölés-tetoválás, amelyet a kutya fülébe, vagy haskorcába kell a származási lap átadásával egyidőben elvégezni. Kistestű kutyáknál a tetoválás a két fülbe megosztva is végezhető úgy, hogy a számsor az egyik fül csúcsától folytatódik. Néhány fajtánál a tetoválás a jobboldali haskorcba történik a felnőttkori azonosítás biztonságának céljából."

(forrás: MEOE törzskönyvezési szabályzat)

2011. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
jah, és hozzáteszem, hogy ilyet ma már csak magyar fajtáknál csinálnak. Retrievereknél egyáltalán nem, tekintve h boldog boldogtalan szaporítja őket és Dunát lehetne rekeszteni az egy évben születő labradorokkal és goldenekkel.
2011. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem ,Hulye kerdes, Amugy ha annyira kene nkd egy torcskonyves kutya akkor miert nem vettel egy fajtisztat ???
2011. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!