Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sértőnek tartanád ha a kutyáda...

Sértőnek tartanád ha a kutyádat valaki "vakarcs"-nak hívná?

Figyelt kérdés

Egy ismerősünk elnevezte a kutyámat vakarcsnak, vagy kis vakarcsnak. Mindig mondom, hogy van neki rendes neve, de azért sem hívja úgy, hanem "kisvakarcs". Amúgy egy közepes méretű kutya, csak 2 éves, fiatal még.

Ez sértő?


2011. dec. 1. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a saját kutyánkat is így hívom sokszor, nincs benne semmi sértő.
2011. dec. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát te tudod neked sértő-e:) Van aki biztos a szívére venné, van aki meg nagy ívben tesz rá. Nem tudom milyen kutya, de ugye ilyenkor a vizualitás érvényesül. Nyilván egy 70 kilós kaukázusit nem hívna vakarcsnak. Mert nagy, erős, és nem egy kis "vakarcs".
2011. dec. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát az enyémre aligha lehetne azt mondani, hogy kis vakarcs, de a keveréket én is úgy hívom. Abban az esetben sértő, ha illető lenézően és csaknem undorodva beszél a kutyádról. Amúgy meg nem. :) Ha szólsz neki, hogy ne vakarcsozzon, akkor még inkább azt fogja tenni, az emberek már csak ilyenek.
2011. dec. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem az szamit amit az emberek mondanak, hanem amit tesznek. Ha en egy taknyos pocsnek nevezlek, az nem jelent semmit. Ha talalkozunk az utcan es lehajolok felvenni a te leejtett kulcsodat azt szamit.

Ha az ismeros belerug, lekopi es amugy durvan banik a kutyaddal az szamit. Ha azt mondja neki, hogy te tetves bolhafeszek, vagy vakarcs, az nem szamit! Ha lehajol es megsimogatja vagy eldobja neki a labdat az megint szamit! Erted??

2011. dec. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a hangsúlyon van a lényeg. Ha kedvesen, mondhatni becézően mondja, akkor inkább örülj neki. Szerintem nagyon aranyos megszólítás a Vakarcs és a Kisvakarcs. Az én kutyám 10kg-os, én rendszeresen Mazsolának hívom, pedig neki is van neve. Egyébként ha belagondolsz, a gyerekeket is szokták becézgetni, akkor a kutyákat miért ne lehetne...

2011. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 compactegon ***** válasza:
én kutyámnak is van neve, de disznómalac-nak, vagy disznómakinak hívom. illetve legjobb barátnője gazdijának is feltűnt, hogy "olyan, mint egy malacka" :) stafford szuka és barna, pluszban horkantgat és fetreng, szóval tényleg olyan, mint egy disznó :D
2011. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Számomra biztosan sértő volna...Én biztosan "kalap"nak kezdeném el hívni az ismerőst..Szia "kalap"!Mi újság "kalap"? Ha pedig megkérdezi milyen "kalap" akkor megmondod neki nyugodtan,hogy "F@szkalap"...Ha már a kutyád neki.."kisvakarcs"!
2011. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attó függ hogyan mondja, ha kedvesen, és csak szeretetből/ viccből, akkor nem sértő.

Ha viszont azt érzed rajta, hogy ha titkolva is de sértésnek szánja, vagy lenézi vele a kutyát akkor sértő.

2011. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ratata ***** válasza:
szerintem alapba nem sértő én is mondom néha az enyémnek:) Ha más mondja akkor a hangsúlyról megállapítható hogy becézi vagy gúnyolódik...
2011. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!