Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Jó ötletnek tartanád, hogy ha...

Jó ötletnek tartanád, hogy ha nemzetközi szinten pici egységes kódjelzés lenne a vegán és vegetáriánus termékeken?

Figyelt kérdés

Például egy pici pötty, benne egy sötétzöld vagy világoszöld V betű... a sötét a vegán, a világos a vega. No meg külön jelzés a gluténre, diófélékre is...

Egységesen, hogy külföldön se legyen probléma az idegen nyelvű összetevők böngészése.


Hasznos lenne nem csak az élelmiszereknél hanem az élet minden már területén, pl cipővásárláskor, vagy ha mondjuk cirkuszi előadások prospektusánál is.


2011. aug. 1. 20:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötletnek tartom, sőt civil kezdeményezésként lehetne ezért tenni. Már nekem is eszembe jutott, illetve olvastam hasonló külföldi kezdeményezésekről. Szerintem sok gyártót könnyen rá lehetne beszélni arra, hogy ilyen címkével lássa el a termékeit. Illetve egy internetes adatbázist is fenntarthatnánk a címkével nem ellátott termékekről. Én a magam részéről az informatikai segítséget tudnék nyújtani egy ilyen projektben. (Pl weboldal elkészítése, stb.) Ha érdekel, vedd fel velem a kapcsolatot!


F/18

2011. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tudtommal pl. a Tulasi rak jelzést a kozmetikai cikkekre, de a lényeg pont az egységesség és a nemzetköziség lenne.
2011. aug. 1. 20:16
 3/20 anonim ***** válasza:
Nos az alapokról kellene indulni. Ne akarjunk nemzetközi jelzést, amíg még egyáltalán nincs elterjedve a dolog. Ha már valamennyire elfogadják, akkor előbb-utóbb úgyis el fog terjedni. Főleg az allergia dolgok miatt lenne praktikus, de a vegetáriánus jelzés is nagyon fontos, főleg, ha olyan összetevő van benne, amiről nem állapítható meg egyértelműen, hogy hogyan állítják elő. Ha elterjed, akkor előbb utóbb úgyis létrejön egy szabványos európai jelzés(esetleg nemzetközi), ami azt jelenti hogy jó eséllyel bizonyos termékek esetében törvény kötelezi majd a gyártót. Az egyetlen lehetőség ennek a folyamatnak az elősegítésére, ha mi magunk teszünk érte egy ilyen kezdeményezéssel.
2011. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát, sokat könnyítene a dolgunkon! Teljesen jó ötlet.
2011. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor teszünk kezdeményezést?

Az állatokon tesztelt/nem tesztelt termékekre is kellene jelzés. Szerintetek?

2011. aug. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én benne lennék.


Természetesen az állatokon tesztelés is benne van. Még szép hogy benne.

(Lásd amit írtam a cirkuszról meg a ruházatról, a vegán életmód része, hogy semmilyen formában nem veszel igénybe olyan szolgáltatást vagy terméket ami az állatok kizsákmányolásával/megölésével/kínzásával/fogvatartásával jön létre. A vegetáriánus is kb ugyanez, bár ott elég ha "csak" a nem ölés/kínzás teljesül.)

2011. aug. 4. 19:46
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem kellene:

1. jelzés:

-lakto-vegetariánus; vagy

-vegan; vagy

-nem vegetariánus

2. jelzés:

-gyakori allergén anyagot tartalmaz; vagy

-nem tartalmaz gyakori allergén anyagot;

(a jelzés alatt szöveges részletezés)

3. jelzés:

-karma free (állati eredetű anyagot nem tartalmaz és állatokon nem tesztelt); vagy

- állatokon nem tesztelt;

- állatokon tesztelt

2011. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Akit érdekel, vegye fel velem a kapcsolatot! Szerintem csinálnunk kellene egy levelezési listát.
2011. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

21:27


Amit írsz, az jó, csak ebből 2 ugyanazt jelenti.


Vegán = karma free

állatokon nem tesztelt = vegetáriánus

állatokon tesztelt = nem vegetariánus


Ezt szerintem felesleges cifrázni, hiszen az életmód nem csak az étkezésre terjed ki... Aki meg meglátja a szemceruzán a jelzést, valószínű nem arra fog gondolni hogy biztos disznózsírból van, hanem hogy nem tesztelték állatokon (vagyis vegetáriánus termék).



A gyakori allergén anyag megfogalmazás meg nem nyújt túl nagy segítséget, hiszen elég nehéz definiálni mit értünk gyakori alatt. Másrészt nem mentesíti a vásárlót a cimke átbogoarászása alól, mert akkor még meg kell nézni, hogy pl. glutén vagy tej miatt van-e rajta a jelzés, szóval ott vagyunk ahonnan elindultunk.

2011. aug. 4. 21:59
 10/20 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltam, hogy minden alá lenne írva szövegesen is. De ha például valamin ott van az allergén mentes logó, abból mindenki tudja, hogy megveheti az adott terméket. Nem kell még a kis szöveget sem elolvasni alatta. De egyébként a különböző allergiákhoz is lehet logó.


Az pedig, hogy valamit nem teszteltek állatokon, még nem jelenti azt, hogy nem tartalmaz állati eredetű anyagot. Sokan vannak, akik nem vegetáriánusok, de nem vásárolnak állatokon tesztelt terméket.

2011. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!