Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat, hogy két egymás...

Előfordulhat, hogy két egymás mellett barátságban élő kutya közül egyik mégis súlyosan megsebesíti vagy megöli a másikat, vagy jelent valamit a kötődésük?

Figyelt kérdés

Két szukáról van szó, befogadtunk átmenetileg egy kiscicát utcáról, és az egyik kutyám egyből örökbefogadta, még szoptatni is próbálta.

Egyébként mindegyik ivartalanított, és sosem voltak anyák.

A másik szukám nem ilyen jófej vele, inkább dominálni próbálja, csakhogy bevédi tőle a másik kutyám. Már volt, hogy a fejénél csattantak az anyáskodó kutyám állkapcsai, hogy arrébb tessékelje a kiscicától, és ha odamegy hozzá, akkor hangtalanul vicsorog rá.

Eddig még semmilyen konfliktusuk nem volt.


A többi macskánktól is bevédi, de velük finoman bánik, mert ők is ki tudják váltani az anyai ösztöneit, úgyhogy csak rájuk rohan, és arrébb lökdösi őket.


Viszont muszáj kint is lennie a cicának, nem lehet egész nap bezárva, mi pedig nem tudunk végig kint maradni.


Szerintetek komolyan bántaná az örökbefogadó a másik kutyámat, ha az pofátlankodna a kicsivel?


2011. dec. 3. 13:51
 1/4 anonim válasza:
31%

Hát ebből azért lehet majd kisebb harc.

Taníts be a vadabb kutyát vagy is olyan nyugodtabbra.

És ne engedd a macskához oda.

2011. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a másik szépen tudomásul fogja venni, hogy nem mehet oda a macskához. A kutyák az ilyesmit így tisztázzák le, igazi verekedés nélkül, csak kimutatják a foguk fehérjét, hogy értse a másik.

Nálunk az egyik kutyának kölykei voltak, a többi kutya ment volna oda kíváncsiskodni, de az anya vicsorgott párszor, így megtanulták, hogy csak a küszöbről bámészkodhatnak-szimatolhatnak. Ezt a határt még akkor sem lépték át, ha az anyakutya nem volt épp jelen!!!!

2011. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor tegyünk próbát? Az élezi a helyzetet, hogy a bevédés nem annyira hatja meg a kutyát, tehát biztos piszkálja majd a néma vicsorgás után is. Nem is bánna vele óvatosan (a dominancia abban merül ki, hogy terelgeti, és rámancsol).

Azt nem tudom, mi lenne ezután. Mert az anyáskodó kutyám már azt sem szívesen engedi, hogy odamenjen a cicához a másik, nemhogy még érintkezzen is vele...

2011. dec. 4. 22:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem, nem bántaná konkrétan, de nem is bánna vele óvatosan. Kicsit elfogalmaztam azt a mondatot...
2011. dec. 4. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!