Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok,...

Makaga kérdése:

Milyen fajta kutyát ajánlotok, egy kb 100nm-es lakásba?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyat, aminek kevésbé hullik a szőre. Persze lenne rendszeresen lenne sétáltatva stb. ,de azért mégiscsak a lakásban van a legtőbbet. Előre is köszi
2011. dec. 3. 14:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
18%
Tacskó vagy Mopsz:D
2011. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
10%

Az ég világon semmilyen kutyát.

Lakásba nem való. A lenne rendszeresen sétáltatva után általában megmarad simán a satöbbi. Vagyis ajtó elé ki, odasz.arik a járdára, lakásba be, mert hideg van/meleg van/esik/fúj, vagy a gazdi fáradt.

Több gonddal jár a kutya, mint egy gyerek, és nincs meg mellette az az öröm, hogy látod napról napra önállóbbá válni.


Elsőként kérdezd meg a közös képviselőt, lehet-e kutyát tartani.

Aztán már csak a következő 15-20 évben a szomszédokkal kell boxolni, ha ugat.


A szomszédunk is azt mondta, hogy eleget sétál a kutyával, foglalkozik vele, úgy szereti, mint a gyerekét. Aztán a végén mi hallgattuk mégis reggeltől estig ordítva ugatni, amíg haza nem jött, mi léptünk bele a kutyagumiba, aztán bevitte a virágágyásba xarni a kutyáját.

Még ő volt felháborodva, hogy messze van a kutyasétáltató. Érdekes, pont ott volt, mint aznap, amikor a kutyát megvették.


Nagyon sokan csak kifelé vigyorognak, mekkora öröm a kutya, mert most ez a divat.


Aztán a valóságban meg alig várja, hogy végre megszabaduljon a kutyától, mert sokkal több bajjal jár, mint amennyi örömet tud adni.

2011. dec. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
20%

Bichon havanese:

[link]

2011. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
20%

előző vagyok:

saját oldalam

[link]

2011. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, ha egy kutya rendesen le van mozgatva, akkor teljesen mindegy, hogy milyen fajtát választasz. Egy a lényeg, hogy a megfelelő mennyiségű és "minőségű" foglalkozást megadd neki. Le kell fárasztani fizikailag is és szellemileg is. A nap java részét úgyis alvással töltik :)


Mennyi időt tudnál szánni naponta a sétára és pluszban a kutya otthoni foglalkozására?

2011. dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Napi kb 2-2,5 óra. Délelőtt nem annyira mert suliba járok és előfordul 1-1 hétvégén nem vagyok itthon, szüleim bevállalnák 1-2 sétára.
2011. dec. 3. 16:19
 7/35 anonim ***** válasza:

Oké. Van valami elképzelésed termetileg?

Csak azért, mert azt veszem ki az írásodból, hogy még gyerek vagy, igaz azt nem tudom mennyire :)

Szűkítsük a kört, mert ez alapján, amit leírtál, bármelyik kutyának elég lenne ez a foglalkozás (sőt a legtöbb hulla fáradt lenne ennyi mozgástól :) )...

Szóval nem mindegy az sem, hogy mekkora kutyát szeretnél, mit bírsz el addig, amíg pl. megtanul pórázon sétálni, stb..

Vannak egyébként fajták, amik jobban tetszenek, mint a többi?

2011. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok. :) kb. 40 és 60 centi körül "nézelődünk" :) Agarak, kopók(ibizai, kanári-szigeteki) különösen tetszenek :) Ha van bármilyen ötleted, ami hasonló alkatú és barátságos azt szívesen venném :)
2011. dec. 3. 16:51
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

A pásztorkutyák kivételével nagyjából bármilyen fajta tartható lakásban is, ha a mozgásigényük maximálisan és rendszeresen ki van elégítve. Az agarak például igazi lakáskutyák, csak rendszeresen meg kell őket futtatni.


ma 14:59

Ugye neked nincs kutyád? Ilyen gyűlölettel beszélni róluk úgy, hogy közben teljesen nyilvánvaló, hogy az ellenük felhozott érveid egyértelműen a gazdájuk hibája, nem vall túl nagy empátiára és tájékozottságra. Legyél szíves inkább olyan témákban nyilvánulj meg, amikben otthon vagy.


"Több gonddal jár a kutya, mint egy gyerek, és nincs meg mellette az az öröm, hogy látod napról napra önállóbbá válni."

Hogy jön ez ide? Ha nem tűnt volna fel, nem kutya és gyerek között vacillál a kérdező. :D

2011. dec. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam keresni neked egy régebbi kérdést (1-2 hete tették fel)..

A lényeg, hogy egy 15 éves lány egy panelba egy agarat fog tartani tavasztól :)

Szerintem nektek is tökéletes lenne :)

Nekik amúgy nem túl nagy a mozgásigénye, viszont azt intenzív futással kell kielégíteni. Amennyire én tudom 10-15 perc intenzív futás után képesek 16-20 órát aludni :D

2011. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!