Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedüli, kinti kutya mellé...

Egyedüli, kinti kutya mellé érdemes lenne még egyet venni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%

Miért akarsz még egy kutyát? Hogy az az egy kinti ne unatkozzon?

Foglalkozni kéne vele, nem pedig egy másikat mellé hozni, hogy már ketten unatkozzanak.

Egy kutyának a legnagyobb öröm, ha a gazdival lehet és foglalkoznak vele...

2011. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Alexandra, többször olvastam már a válaszod, általában nagyon jó tanácsokat adsz, de most nem értek veled egyet.


Sok kutya van, akik imádják a kutyatársaságot. Ez nem azt jelenti, hogy akkor már a gazdira nincs szükségük, nem kell foglalkozni a kutyával, természetesen ugyanúgy kell vinni sétálni, tanítani, szeretet adni neki/nekik, de tartalmasabb az életük, mint egy egyedüli kutyának.


Jó példa erre, hogy egyes fajtamentő szervezetek a kutyaszerető kutyákat csak olyan helyre adják örökbe ahol van kutyatársasága IS!

2011. dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem is vonom kétségbe :)

Nyilván jobb a kutyáknak is, ha van egy pajti, akikkel tudnak játszani, ezt nem vitatom.


Csak a kérdésből nekem az érződött ki, hogy odaraknak mellé még egy kutyát, mert a kutya sokat van egyedül...


De lehet, hogy én értem félre a kérdést, nekem tényleg ez jön le..

2011. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Fajta függő. Ha leírod, milyen idős és milyen fajta akkor esetleg nem találomra írunk választ :)

Egyébként érdemes, szeretnek együtt lenni, és egy ember sosem tud úgy játszani egy másik kutyával, mint egy fajtabeli. Bátrabban védi a területet két kutya, viszont sok idő-energia-pénz még egy kutya tartása.

2011. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van rájuk elég időd pénzed akkor nyugottan. Én nemrégen hoztam 6 éves kan Tacskó-Foxterrier keverékem mellé egy kölyök kan Pulit. A Puli már 6 hónapos és imádnak együtt játszani egymással együtt is alszanak. De ez nem aszt jelenti hogy akkor már neked nem kell foglalkoznod a kutyákkal.
2011. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia Alexandra!

Én ellenkeztem. Ha arról van szó, amire te gondolsz, akkor természetesen úgy van, ahogy írtad.

2011. dec. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!

Igazatok van, rosszul fogalmaztam. Természetesen nem magamat, illetve a családomat szeretném pótolni. Egy szuka shar-pei-em van és naponta csak néhány órát tudunk vele foglalkozni, és azért az a 24 órához képes csekély.

Arra gondoltunk, hogy tavasszal hozunk neki egy baba shar-peit(szukát) és akkor még a dominancia-kérdéseket is le tudnák rendezni mivel az egyik 2-3 hónapos lenne.

Mindenkinek megy a zöld :)

2011. dec. 4. 09:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szukád van, és szukát akarsz mellé? Örülök, hogy nem akarsz szaporítani, de ez hol oldja meg a dominancia problémát. A kölyök is felnő egyszer! Ráadásul nincs elég időtök ezzel az egyel sem foglalkozni, így ha később gondjuk akad egymással, azt maguk közt kell elintézniük, ami háááát, ennél a fajtánál, meg úgy általánosságba véve sem túl szerencsés. Persze nem kizárt, hogy később is nagy haverok lesznek, de ha mégsem? Nektek nem lesz elég időtök arra, hogy megoldjátok a problémát.
2011. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb, ha a kutyád mellett van egy másik kutya is. Nem az unalomról van szó, hanem a társaságról. A kutya nem szeret egyedül, és te meg nem bírsz a nap 24 órájában mellette lenni. Ez nem azt jelenti, hogy ez majd feljogosít arra, hogy rá se nézz a kutyádra, hanem azt, hogy sosem marad egyedül. Nekem 9 kutyám van, pulik és kuvaszok, és azt látom, ha épp benn vagyok, és kinézek az ablakon, hogy ha nem is vagyok ott, ők akkor is elszórakoznak. Birkóznak, kaparnak, zavarócskáznak, és olyannyira életvidámak, amilyennek kell is hogy legyenek. Nem azt jelenti, hogy elhanyagolom őket, hanem azt, hogy kell nekik a kutya társaság is. Amit én látok az az, hogy amelyik kutya egyedül van az udvarban, hiába foglalkoznak vele, nem úgy viselkedik, mint azok, akik mellett ott van még egy kutya.


Ha eltudod tartani, etetni, oltások, meg miegymás, akkor én azt ajánlom neked, hogy menhelyről hozz ki neki egy kutyát. Kell egy kis idő, hogy megszokják egymást, de hát ez természetes.

2011. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az elfelejtettem, írni, hogy kinti kutyáról van szó, épp ezért is nem tudok vele lenni éjjel-nappal. (Az már mellékes, hogy iskolába is járok...)

Ahogy ismerem a kutyámat, még szinte sose verekedett, csak ha védelmezett. Nem hinném hogy lennének dominancia problémák, mivel egy kölyök kutyával könnyen lerendezik a dolgokat.

2011. dec. 10. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!