Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom egyáltalán nem...

A szomszédom egyáltalán nem törődik a kutyájával (4 hónapos németjuhász). Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hátra van zárva, egész nap sír a kiskutya, és ha én kint játszok az enyémmel akkor még inkább. Egy helységbe van bezárva, ahol csak nagyon kevés fény megy be, nem láttam, hogy adott volna neki, a sráca anyukája itt-ott ad neki. De ott van bent a kiskutya a saját ürülékében. Kiszoktam lopni, mivel a házikón van egy lyuk ami téglákkal van eltorlaszolva és azt elhúzom mindig és kiveszem. Minap viszont megfenyegetett, ha nem hagyom békén a kicsit, akkor feljelent birtokháborításért :S. Azóta nem mertem hátramenni, mert hát mégiscsak félek. De annyira sajnálom a kicsit. Az ostoba gazdája azért vette a kicsit, mert őr egy telepen és oda akarja majd magával hordani és bezárja, hogy vaduljon el. Pedig szerintem ettől pont félős lesz, és majd félelemből fog támadni, nem aggresszivitásból :(

Én ezt nem tudom végignézni. Nekem is van két kutyám, egy goldenem és egy borderem, akikkel rendesen foglalkozom és hiába próbálok a szomszédra hatni, semmi.


2011. dec. 3. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérd a segítségüket:

[link]

2011. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Őrkutyának egy kutyát nevelni kell... ez viszont állatkínzás!
2011. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
itt egy élőpélda a felelőtlen állattartásról. Azt hiszik, hogy ha bezárják megvadul. megvadul, de nekimegy a gazdájának is. ezt nem érik fel ésszel.
2011. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Uramisten !!!!! Ezt fel kell jelenteni ,habar lehet ,hogy hiaba lenne. Beszelj a szomszeddal
2011. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy vagy 180 fokos fordulatot vesz, kiengedi a kutyáját az udvarra, elkezd vele kutyaoviba járni és naponta sétáltani, vagy te jelented fel őt állatkínzásért. Előtte csinálj fotókat és videókat a tartási körülményekről és csak utána adj neki ultimátumot!
2011. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt elég nehéz jogi úton végig vinni maximum bejelentést tehetsz. A fényképpel és a videóval az a gond ,hogy a kutya nem közterületen van hanem egy helységbe bezárva és ha ott csinálsz felvételeket lazán feljelenthet birtokháborításért.
2011. dec. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elsönek adj neki választást. Ha nem használ jelentsd fel és kérd a kutya ideglenes befogadását. Én így jutottam az egyik keverékemhez, de ő meg folyton kiszököt. Erre én becsengettem hozzá és számon kértem. Ő erre úgy reagált hogy csináljam csak úgyis csak púp a hátán. Én erre bejelentettem az állatvédőknél. Azóta is nálam van a kutya. Már három éves és imád nálunk lenni. Immár háromszoros helyi keverék kutyaszépségverseny nyertese és közönség kedvenc. Imád szerepelni, egy kicsit buggyant de nagyon szeretetéhes.
2012. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!