Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni egy 1 éves...

Mit adjak enni egy 1 éves mopsznak?

Figyelt kérdés
2007. júl. 24. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Vannak, akik csak bolti, előre elkészített eledelt (szárazat, konzervet...) adnak enni a kutyusuknak, "házi maradékot" soha. Én inkább annak a híve vagyok, hogy mindkettőből kapjon kb. azonos arányban. A házi kajcsinak több előnye is van, mondjuk például nem vág tönkre anyagilag (ami nem hátrány!), nem kell ételt kidobni, tehát nem prédálsz, és éppen annyi vitamin van benne, mint a tiédben, hiszen ez a tiéd volt! :o) Ne félj, semmi baja nem lesz ezektől a kutyusodnak, hiszen a 100 évvel ezelőtt élt kutyák pl. egyáltalán nem is kaptak konzervet, és mégis nagyon jól elvoltak! Amúgy a mopsz egy hihetetlenül bájos teremtés! =o)
2007. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az "ezer évvel ezelőtti" kutyáknak lehet, hogy bevált az otthoni maradék, de azok a kutyák nem voltak ám ennyire túltenyésztve, mint a mostaniak, nem "szívtak be" ennyi káros anyagot a levegőből, stb... az "ezer évvel ezelőtti" emberek is elvoltak szalonnával meg hagymával, méghozzá 80-90 évig... DE én sem vallom, hogy csak bolti kaját kell venni nekik, de szerintem jobb, ha megteheted (anyagilag) ha túlnyomórészt boltit kap. Abban annyi vitamin, ásványi anyag, stb van, amennyire neki szüksége van. Más kell egy embernek és más egy kutyának, sőt, fajtánként is másra van szükségük. (csak EGY példa: egy nagytestűnek sokkal több kalciumra van szüksége a növekedéséhez, mint mondjuk egy tacsinak) Ezen kívül a saját kutyáimon is látom, hogy ha FŐLEG bolti kaját esznek (kapnak otthonit is, de az elenyésző) sokkal jobb fizikai erőnlétben vannak, fényesebb a szőrük, szóval egészségesebbek, ami külsőre is látszik rajtuk. Jó ez a vegyes etetés, de nem fele- fele arányban- szerintem. (Persze itt most az anyagiakat figyelmen kívül hagytam.)

Jó hosszú lett :-)

2007. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A mopsz eléggé hízásra hajlamos kutya!Ami mégjobban megterheli a légzőszervét is...Az elhízás elég sok problémát tud okozni ennél a fajtánál!

Én a tápot javasolom!Vagy ha házikoszt,akkor valami energiaszegényebb táplálék csak neki elkészítve!

De tápok közül lehet kapni konkrétan olyat,amit mopsznak találtak ki,vagy valami LIGHT-ot,amítől nem hízik el!

De a sok mozgás sem elhanyagolandó!

2007. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hízásra hajlamosaka mopszok.Vigyázz vele hogy ha kövérebb lesz akkor minden nap vidd le futni, valami light-is kajcsit adni neki!M.A
2007. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

az en mopszlim egy eves. alapvetoen meg puppyknak valo szaraztapot kap (hill's), de konzervet is egy heten egyszer, valamint nehany falat kostolot a mi kajankbol (csak azutan all neki a szaraztapnak :0)

ketszer van parkban naponta, nagy kutyakkal futkos-jatszik, nem hizik el. a nappalokat tobbnyire atalussza, de nagyon jatekos, energikus kutya.

nagyon okos is. jutalomfalatokkal sokmindenre meg lehet tanitani.

soha ne nezd hulyenek! :)

szoval inkabb bolti egy kis hazaival fuszerezve

2011. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!