Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják a Pulit állandóa...

Miért tartják a Pulit állandóan zajongó kutyának ami egyfolytában ugat? Mikor ez nem is igaz.

Figyelt kérdés

Nekem van egy Pulim. Ez a 3. Eddig egyik se és a mostani se ugat soha felesleges. Egyszer sem. Nem ugat mindenkis haszontalan dolgot. Mindig csak akkor jelez ha muszáj. A nap nagy részében viszont csak csendesen fekszik és figyel. Hiába ugat a szomszéd kutya ő odamegy a kerítéshez szétnéz és ha nem lát semmit nem ugat. De nekem eddig még minden Pulim ilyen volt. Kedves, okos, hűséges, ragaszkodó más kutyákkal jól kijött bár nekem mindig minimum 2 kutya van együtt. (most is) És soha nem ugat a Puli feleslegesen. Én nagyon imádom a Pulit mint fajtát és sokaknál halom hogy az nemjó mert mindig zajong, nem lehet tőle aludni, be nem áll a szája stb.... És engem ez nagyon zavar hogy így leírják a Pulit. Pedig ez egyáltalán nem igaz. 8bár lehet hogy ez nevelés kérdése is)

Nektek mi a véleményetek a Puliról ilyen téren?


Csak normális válaszokat kérek bunkók kíméljenek!


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 5. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk csak Pulink volt idáig..a mostaniak egyik 11 éves a másik olyan 9-10 ..imádom őket , nem zajonganak , igazi magyar kutya , és egész nap kint ül (bár nem igazán lát már szegény) de akkor is megpróbál ránk vigyázni <3 <3 <3 :)
2011. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Biztosan nagyon szép lehet a a kutyád!

Én a éegtöbb embertől mindig azt halottam vissza sőt itt is sokszor olvastam hogy Pulit ne mert zajon meg akkor nem lesz soha csend meg az egy munkakutya nem jó családi kutyának. És nem zajong, nagyon jó családi kutyák.

2011. dec. 5. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Én pulit szeretnék tartani,de megmondom őszintén fogalmam sincs a fajtáról.Csak tetszik a megjelenése és az a jellemzése hogy ragaszkodó,kimondottan okos kutyák..

Ha már pulis vagy..Megkérdezhetem hogy mennyibe kerülnek??Én szívem szerint ilyet szeretnék

[link]

A párom ilyet:

[link]

elmondanád hogy melyiknek mik a tulajdonságai??melyiket érdemes megvenni?

köszi előre is

2011. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekünk kuvaszunk és pulink van, amióta csak az eszemet tudom. Attól függ ki mit tart felesleges ugatásnak. Egyből jelzik, ha valaki jött, és ez nekem így meg is felel. A mostani pulink, ha macskát lát, akkor állandóan ugat, amíg csak látja. Nem bántja, csak ugatja. 20 macskám van, szóval nem unatkozik.
2011. dec. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam, hogy ugatós lenne, azt inkább a pumira szokták mondani... Meg a mudira talán.
2011. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Nálunk a környéken 3 házban van 5 puli. Megállás nélkül ugatnak, hogy egyszerre, hol felváltva. Ha jön egy biciklis, egy gyalogos, egy autó. A kukásautóról meg a lovaskocsiról ne is beszéljek. És mindegyiknek magas sipító hangja van. Éjjel néha alszanak is.
2011. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze, az alulfoglalkoztatott puli valószínű ugatással vezeti le az energiáit, mert ő ilyen, de ettől még a rendes "dolgos" pulit nem kell feltétlenül ugatósnak bélyegezni :)
2011. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
Igen, valószínűleg itt lehet a gond, hogy naphosszat feléjük sem néznek. Sétálni meg még életében nem volt egyik sem.
2011. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó kettő hozzászóló válaszát megcáfolnám. Kislány koromban a nap java részében a 6 pulinkkal játszottam. Attól függetlenül ők elég sokat ugattak. Ugattak, ha örültek, ugattak, ha valaki jött, és ugattak, ha játszottunk. Ha velük nem volt foglalkozva, akkor nem tudom nálatok mit jelent egy kutyával foglalkozni. Amikor viszont nem maradt kutyánk (öregségben haltak meg), akkor feltűnően rossz volt. "Síri csend és hullaszag". Életemben először féltem otthon. Mintha elzártak volna a külvilágtól. Nem tudtam ki jön, ki megy az úton, vagy jött e valaki hozzánk. A kutyák ugatásából már tudtam, hogy mi történik kinn. Felismertem, hogy melyik ugatás mit jelent, és melyik ugat. Jóóó, az állandó ok nélküli ugatást én sem szeretem, de ha több kutya van egyszerre, akkor azok minden apró kis zajra azonnal reagálnak.
2011. dec. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A sok játék nem egyenlő a foglalkozással. A kutyának feladat kell, pláne egy juhászkutyának, sok séta, hogy megismerje, felfedezze a világot, és fegyelem. A játék ezek közül egyiket sem elégíti ki.

Most meg egyébként egy darab puliról volt szó, nem egy egész falkáról. Egy falka németjuhász is ugatós, meg akármilyen kutya, mert egymást gerjesztik, ha az egyik abbahagyná, a másik még ugat, vissza kell hozzá csatlakozni. Szóval ne a hat kertbe zárt puliból induljunk ki, mert ők majdnem olyan lelkiállapotban vannak, mint a menhelyi kennelbe zárt kutyák, akik szintén minden apróságra ugatnak, mert nincs semmi más dolguk.

2011. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!