Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár kennel?

Makaga kérdése:

Magyar agár kennel?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek Egyetlen Magyar Agár kennelről ? ( [link] )

Esetleg tudtok ajánlani másikat? Ahol az alom 2012 év elejére várható?


2011. dec. 6. 07:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Hát..én nem tudom hogy fogok választani..majd aki kiválaszt engem és én is Őt ő lesz a tökéletes :)
2011. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Bakman válasza:

Csinos gyönyörű, és Heves is!

Én az Egyetlent választanám, jobb párosítás.

Kucorgó is jó kennel, de ez a párosítás nem tetszik.

Szerintem a képek mindent elárulnak.

2011. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Akiteki ***** válasza:
5-én megszülettek a kiskutyát: 5 szuka és 1 kan.
2011. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is a Szársolymó-hegyi kennelből lesz agaram. Szerintem ők az eredeti magyar agarak.
2011. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Melyik párosításból?
2011. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 Akiteki ***** válasza:
47%
Na, pont ez a baj a magyar agárral. Ahány kennel, annyi féle. És némelyik esküszik, hogy csak az az igazi, a többi keverék. Jó magyar szokás.
2011. dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Itt talán ennél többről van szó.

Azok a kennelek, amelyek munkára (vadászatra) szelektálják a magyar agarakat, valamint a legelső ismert (1904-ből származó) standardot tekintik alapnak, azokról elmondható, hogy közelebb állnak az ősi magyar vadászagárhoz, mint azok, amelyek versenyre és küllemre, valamint a mai modern (sokszor módosított) standard alapján tenyésztenek. A rossz nyelvekről ne is beszéljünk, amelyek szerint nem egy versenyre tenyésztett agárban ott figyel a greyhound, illetve a küllemeseknél pedig egyéb nem agár típusú fajták a méretnövelés miatt. Persze lehet azt mondani, hogy ez hazugság, de nem zörög a haraszt...

Amúgy teljesen egyszerű az egész. Ki kell vinni a küllem és versenyagarakat a tarlóra és elengedni a nyúl után. A végeredmény nagyrészt az lenne, hogy a küllem agarak lesérülnének, ha egyáltalán elindulnának a nyúl után. A versenyagarak szintén lesérülnének, de ha mégsem, akkor sem bírnának 3-5km-en keresztül menni a nyúl után.

És akkor még csak nyúlról beszléltünk, a róka szóba sem került...

2011. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Akiteki ***** válasza:
67%

Pont erről beszélek. Minden más fajtában a standard a mérvadó a tenyésztésben. Csak az ilyen tk. nélküli magyar agár kennelek akarják bemagyarázni, hogy az milyen sz...r és csak az ő kutyájuk az igazi, a többi hamisítvány. Siralmas és szánalmas hozzáállás. Néhányan meg jól be is nyalják. A kutyatartók 90 %-a nem óhajt vadászni a kutyájával, neki egyéb tulajdonságaik miatt kell a kutya. Azt meg, hogy engedjük a nyúlra, annyiszor hallottam már, hogy a könyökömön jön ki. Ennyi erővel a grey a legjobb magyar agár. (Mellesleg nekem is volt küllem kennelből Kucorgó-Dombi kutyám, akit elvittek vadászni és elsőre nyulat fogott. Ja, és 76 centi magas volt, tehát a Te felfogásodban totál keverék.)De erről nem nyitok vitát, mindenki csinálja azt az agarával, ami jólesik neki. Csak érdekes módon most is, mint mindig, azok írták hogy az "igazi" agár, akinek tk. nélküli vagy ez a matoe-s törzskönyves kutyáik vannak, sosem a tenyésztők kezdik fikázni a másik oldalt. Nem a szájhősködéssel kéne bizonyítani. Megnéztem ezt a kennelt is, amit emlegettetek. Egy darab információ nincs a kutyáikról, csak néhány sovány kiskölyök képe. Az meg, hogy odaírja, hogy nem kever bele más fajtákat, egyszerűen nevetséges. A törzskönyves tenyészetek ezt bizonyítani is tudják, nem csak kiabálják. Szóval próbáljuk meg, hogy a kérdezőt nagykorúnak tekintjük és majd ő eldönti, hogy neki mi tetszik a magyar agárban és mit szeretne vele kezdeni, ne állítsunk sztereotípiák elé, hogy ez az igazi vagy az. Mindenki fújni fogja a magáét és semmire sem megyünk vele.

A lényeg, hogy szépen felnevelt (ne disznóólban tartott férges, girhes, beteges, oltatlan), jó idegrendszerű, kedves családi kiskutyát tudjunk ajánlani a kérdezőnek.

2011. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
51%

Nanana!

A MATOE adhat ki törzskönyvet. Az 1904-es standardot használja, csak munkavizsgás kutyát lehet tenyésztésbe vonni, minden egyéb kutyát kiszelektálnak.


Az adott fajták arra lettek kitalálva, amire. Pont a nagyon hozzáértő küllemtenyésztőknek köszönhető, hogy sok munkakutya fajta siralmas állapotba került, és gyakorlatilag csak kinézetükben hasonló, de teljesen más fajtákat hoztak létre. Szerencsére egyre több fajtánál kapnak észbe és vonják ketté a munka és küllem vonalat, mert kiderült, a küllemeseknek csak az anatómia számít, a belső értékek, a kutya jelleme, idegrendszere harmadlagos.


A greyek többsége nem fogná meg a magyar tarlón a nyulat, hanem kitörné a lábát. Fagyott talajon valószínű el is pusztulna egy bukásban. A magyar agárnak ilyen körülmények között is tudnia kell vadászni. Nemrégiben a netboard agár fórumon kiakadtak a küllemtenyésztők, hogy tarlón volt munkavizsga. Hát pont azért akadtak ki, mert az ő kutyájuk nem tudta volna azt teljesíteni, amit a magyar agarak több ezer éve csinálnak.


A Kucorgó-Dombi egy eléggé kivétel kennel, jók a kutyáik, aki MEOE-s agarakat akar annak mindig őket ajánlom először. Azért azt is hozzáteszem, nem csak az számít, hogy a nyulat megfogja, hanem hogy hogyan fogja meg, milyen terepen, mennyi ideig tudja üldözni és mit csinál a vaddal utána...

Itt nem a marmagasságról van szó, az, hogy van egy-két nagyobb kutya, nem gáz. Az a gáz, hogy vannak olyanok, amelyek inkább dogok, mint agarak. Fejforma, stopvonal, mellkas, kiállás... nem agaras, hanem német dogos vagy dobermanos.


Lényegtelen mit hiszel, hogy milyen a kennel. Híresen jó kutyák, munkavizsgákon és küllembírálatokon is bizonyítottak.


Igen, a kérdező el tudja dönteni. Választhat:

MEOE küllem - Törzskönyves. Jól nézze meg, vannak köztük dogos beütésű kutyák. Vadászatra alkalmatlan, idegrendszerük nem a legjobb, emiatt csakis abból a néhány kennelből válasszon, ahonnan már látott kutyát élőben.

MEOE verseny - Törzskönyves. Van bennük greyhound. Gyorsak, ők a leggyorsabbak valószínűleg. Pályára, coursingre jók. Én inkább ezt ajánlom, mint a küllemest.

MATOE - Törzskönyves. Vadászatra szelektált magyar agarak, jó idegrendszer, gyorsaság, strapabíró anatómia.

OAE - nem törzskönyves jelenleg még, lehet hogy soha nem lesz. Származási lapot ugyanúgy kapsz, amin az összes felmenő rajta van, annyi a különbség, hogy nincs rajta a MEOE bélyegzője, ami mint tudjuk nem sokat jelent. A többiben ugyanaz mint a MATOE kutyák.

2011. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

"Minden más fajtában a standard a mérvadó a tenyésztésben. Csak az ilyen tk. nélküli magyar agár kennelek akarják bemagyarázni, hogy az milyen sz...r és csak az ő kutyájuk az igazi, a többi hamisítvány."


Itt pedig saját magad cáfolod. Előbb leírod, hogy minden fajtában a standard a mérvadó, majd leszólsz, hogy nem tetszik nekem a standardon kívül eső méret. Ami tulajdonképpen nem is zavar, leírtam, hogy milyen egyéb anatómiai dolgok zavarnak.


Ha olyan nagyon a standardot követik az "elvtársak", akkor hogy maradjunk az agaraknál, miért van az, hogy a verseny whippettek már az 55centit is elérik, meghaladják? :-) Csak nem azért, mert az "elvársak" a gyorsaság miatt greyt is belevisznek? :-) De akkor hol a standard? :-) Ja, és a törzskönyv? :-) Hiszen az szentírás és még senki sem hallott olyat, hogy nem is az a kan az apa, aki a származási lapon fel van tüntetve...

2011. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!