Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leci segitenetek nekem? SOS

Leci segitenetek nekem? SOS

Figyelt kérdés
Szoval orokbe szeretnek fogadi egy kiskutyat GOLDEN RETRIVER,de nem faj tiszta mert az apja az valamilyen vadaszkutya,de nem ertettem hogy milyen fajta,es azt mondtak hogy zsemle barna szinu,most en nem tudom eldonteni hogy az milyen szin is valojaban,az a sotet barna,vagy a vilagos mar szinte vajszin barna? amugy nagyon fog latszani a kiskutyuson,hogy nem fajtiszta?
2011. dec. 7. 15:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor először is húzz vissza az iskolába, és tanulj meg magyarul írni :)

Másodszor: a férjednek fajtatiszta kutya kell? Mert akkor ne lepd meg egy keverékkel. Vagy nem kell neki fajtatiszta? Akkor meg ne aggódj.

Egyébként biztosan akar kutyát tartani, tutira azt a kiskutyát akarja? A kutyatartás felelősség, nem illik csak úgy "ajándékba" adni 15 éves elfoglaltságot. Vagy ha már igen, akkor ne legyen meglepetés, had válassza ki ő, hogy pontosan melyik kölyökkutyát akarja. Hosszú távon az a legjobb. Pláne hogy te szemmel láthatóan nem vagy igazán képben kutyaügyben, nagy hibát követhetsz el, ha nem olyan kutyát kap, amilyet akar, annak meg rossz vége lesz.

2011. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Golden és malamut. Mindkettőnek vannak csúnya fajtabetegségei, reméljük, hogy a kicsik nem örökölnek ilyesmit! Pl. csípő diszplázia.
2011. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon édes kiskutya lesz, és okos is!

Sok sikert hozzá :)

2011. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát nem adunk ajándékba. Akármilyen édes aranyos kölyök, a családnak hosszú évekig kell majd együtt élnie vele tehát olyan kutyus kell akivel mindenki "szimpatizál". Gondolja csak bele te megveszed, és a férjedet meg annyira nem fogja megfogni mert nagy úgy áll a füle, nem olyan színe, vagy csak egyszerűen nincs meg a "bizsergés". Arról nem is beszélve hogy ha a férjed goldent szeretne akkor egy malamut keverékkel nagyon melléfogtál, ugyanis ez egy igen karakteres fajta, mind külsőre mind belsőre igen eltérő a goldentől.
2011. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
17:28 hat te hogy milyen bunko paraszt vagy!! vagy valaszolsz az embertnek,vagy inkabb fogd be a szadat! teged megdoblak 100oft-al asztan huzzal tanulni egy kis jomodort
2011. dec. 7. 22:08
 16/18 anonim ***** válasza:

Gondolkodj fordítva. Te szeretnél egy fajtatiszta goldent. A férjed pedig meglep egy kis keverékkel. Örülnél neki??

Én anno egy fajtatiszta cocker spánielt akartam, de lett egy utca kutyám egy tacskó keverék, és úgy mondom neked, hogy azóta eszembe se jut, az a másik kutya, mert ő a tökéletes! :))

2011. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha a férjed akar kutyát, akkor ne te válassz helyette.

Ő fogja tudni, hogy melyik kutyát szánta neki a "sors". Tényleg nem viccből mondják, hogy kutyát (meg úgy általában semmilyen állatot) nem adunk ajándékba.

2011. dec. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi is mindketten szerettünk volna kutyát a párommal, de kizárt, hogy bármelyikünk a másik tudta nélkül döntsön ilyen kérdésben. Együtt döntöttük el a fajtát, együtt keresgéltünk a neten és együtt gyűjtöttük a pénzt, együtt mentünk el a tenyésztőhöz, majd együtt hoztuk meg a döntést, hogy a következő alomból kell egy kiskutya. Ez olyan 3 éves "tervezés" volt az ötlettől a megvalósulásig. Szükség is volt rá, mert félidőben még simán beleugrottunk volna egy akármilyen, hasonló keverékbe, még pénzt is hajlandóak lettünk volna fizetni érte, de ahogy egyre jobban beleástuk magunkat a témába, rájöttünk, hogy mázli, hogy nem kapkodtuk el!
2011. dec. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!