Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most tüzel először a kutyám....

Most tüzel először a kutyám. Ilyenkor hogy lehet (ha lehet) levinni sétálni?

Figyelt kérdés
Szobakutya.Hogy lehet megoldani ebben az időszakban a sétáltatást(wc-t)?
2011. dec. 12. 21:50
1 2
 1/18 rezangyi ***** válasza:
40%
Érdekes kérdés..Mi az hogy szobakutya?Remélem azért a természetben is járt már....Ugyanúgy viszed mint máskor.Ettől nem áll meg a világ.
2011. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
leviszed pórázon tartod, és figyelsz a többi kutyára
2011. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
ugyan úgy mint eddig. Csak a kan kutyussokkal vagy a kóbor kutyusokkal vigyázni kell.
2011. dec. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A 4 lábán, mint máskor.
2011. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Amíg vérzik (7-10 nap) addig nem veszik fel a kant. (de azért akkor is jobb őket elkerülni)

Ha már nem vérzik, akkor az azt követő 7-10 napban fokozottan figyelj rá. Ha sétáltatod, mindig legyen pórázon, és ha kutyát látsz, akkor kerüljétek ki őket nagy ívben. Ilyenkor a többi kutya "lelki békéje" érdekében inkább olyan helyen sétálj vele, ahol nem nagyon járnak kutyákkal, a kan kutyákat az is feldúlja, ha érzik egy tüzelő szuka pisijét.

Ha elkerülhetetlen a találkozás, akkor szólj, hogy tüzel a kutyád, legyen szíves megfogni a másik gazdi is a kutyáját.

Ha egy póráz nélküli kutya bukkan fel, akkor 2 dolgot tehetsz. Ha kistestű jön, akkor inkább vedd fel a karodba. Ha nagytestű akkor (legalábbis én anno így csináltam) leguggoltam, és leültettem magam elé a kutyámat.


Nem kell túlaggódni, én is beleestem abba a hibába, hogy azt hittem amint kilépünk az ajtón, azonnal ránk rohan 40 kutya:) A kutyám 3 tüzelése alatt 2 olyan alkalom volt, hogy odaszaladt hozzánk 1-1 (kistestű) kan kutya, de semmi baj nem volt. Jött azonnal a gazdi, és elvitte, addig én megfogtam a másik nyakörvét.


Ha lecsengett a tüzelés, vidd el ivartalanítani. Mindenkinek békésebb élete lesz.

2011. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 rezangyi ***** válasza:
20%
Beteg a kutyád? Ivartalanítsd... Nem hallgat rád? ivartalanítsd...Agresszív ivartalanítsd..vigyázzunk azért ezzel az új ivartalanítási divattal ez nem mindenre megoldás mint azt sokan annyira hangosan állítják!Először a nevelést kell elkezdeni utána kizárólag a műtét!Nem fordítva! Akinél csak ez a megoldás ilyen esetekben az ne tartson kutyát!
2011. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
kedves utolsó az ivartalanítás igen hasznos dolog márpedig egy orvos beteg kutyát nem ivartalanít ha csak nem valami emlő vagy méh daganata van. Ha nem hallgat rá igaz ott már nevelés kérdése viszont az agresszióra lehet megoldás de nem minden esetbe. Én mindig az mellet állok hogy amelyik nem fajtiszta az ivartalanítsák és a fajtiszták közül is amelyiket nem szánják tenyésztésre hogy minél kevesebb "balesetes" alom szülessen.
2011. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 rezangyi ***** válasza:
21%
Pontosan erről beszélek.A balesetes alom is nevelés kérdése hiszen egy megfelelően nevelt és tréningezett kutya nem szökdös el és egy jól nevelt kan is a parancsra engedelmeskedik és nem a szukát mássza meg.Az agresszív kutya SEM BETEGSÉG HANEM FÉLRENEVELTSÉG!tehát ezen esetekben nem megoldás! És tévedsz a dokik 80%-a jó pénzért bármit megműt amit csak kérsz tőle!
2011. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Rezangyi, látom elgurult a vezérhangyád...


Iskolát végeztem a kutyámmal, engedelmes, szófogadó, de tudod a nevelés nem segített azon, hogy a kutyám álvemhes lett, és az emlői akkorára duzzadtak, hogy 1 hétig borogatnom kellett, és így jó esélye van a későbbiekben egy emlődaganatra.


De Te semmiképp ne ivartalaníttasd. Most már csak azért se.

2011. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki Deofill tablettát a tüzelés idejére. Lényegesen csökkenti az illatát a kutyádnak. Persze, akkor is figyelned kell rá. Nincs játszás kanokkal sem.
2011. dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!