Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most tüzel először a kutyám....

Most tüzel először a kutyám. Ilyenkor hogy lehet (ha lehet) levinni sétálni?

Figyelt kérdés
Szobakutya.Hogy lehet megoldani ebben az időszakban a sétáltatást(wc-t)?
2011. dec. 12. 21:50
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:
Persze, hogy le lehet - le kell - vinni. Két hétig ne pisiljen-kakáljon? Szigorúan pórázon és elkerülve a kutyákkal zsúfolt helyeket. Ha kan kutya póráz nélkül a közelbe jön, a szukát azonnal leültetni és szólni a gazdának, hogy gyorsan fogja meg a kutyáját.
2011. dec. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Baromira odafigyelve. A szemed járjon körbe, mint a sasé, hogy közeledik-e másik kutya. Ebben a pár hétben kerüld a kutyafuttatókat meg a nagy forgalmú helyeket.


Ééééééés igen, ivartalaníttasd, mert egy szobakutyánál bitang zavaró tud lenni, mikor (tüzelőbugyi ide vagy oda) évente kétszer összevérezi-kencézi az egész lakást. Fuj. Egy éves tisztítószámládból meg is van az állatorvos költsége.


És nem, nem pénzsóvár állatorvos vagyok, aki csak zsebre dolgozik, hanem jó tanáccsal próbálom ellátni a kérdezőt és a saját bevált tapasztalataimat továbbadni. Ellene érvelni lehet, de bizony nincs ahhoz fogható érzés, amikor fürtökben gyűlnek körétek a kéjsóvár kan kutyák, akiket képtelenség elzavarni. :)

2011. dec. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Akartam mondani, h kutyás helyeket jó lenne kerülni. Igazából nem azért, mert h rámászik egy kan, hanem a többi kutyát az otthagyott szagminta megőrjíti. Nagyon mérges szoktam lenni, mikor az emberek a szokásos helyekre mászkálnak le a tüzelő szukáikkal, mi meg a kanokat el se engedhetjük, mert nekiindulnak a szag után és egymásnak is nekimennek.
2011. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ma 08:02

Arra még nem gondoltál, hogy a saját kanodat is ivartalanítsd? Akkor tök mindegy, milyen szuka járkál arra, ahol a kutyád. Másnak ajánlani az ivartalanítást, magadnál nem elvégeztetni álságos dolog.

2011. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ivaros kanom van, és egyáltalán nem megoldhatatlan feladat a tüzelő szukától távol tartani. Azt meg, hogy már akkor sem hallgat a gazdájára, ha csak tüzelő szuka szagot érez... Erre inkább nem mondok semmit. Azért ha szukám lenne, én se vinném kanok közé, mert nem akarok szándékosan rosszat a másik gazdinak.
2011. dec. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem, igazából én simán elengedhetem az enyémet, visszajön első szóra (tudom, volt már rá példa h tüzelő szukától - aki engedte volna épp magára a kanomat - hívtam vissza. De másoknak meg kell fogni, nagyon keévs kutya képes uralkodni magán .az enyém is izgalkomba jön, de tudja, ha "ellentmond" akkor nagyon morcos leszek, így nem kockáztat. Tényleg szemétség lemenni kanok közé tüzelő szukával.

Kérdésedre válaszolva, de, szeretném ivartalanítani, de egyelőre inkább segítek a gyepin annyi adománnyal, amennyivel csak tudok.

2011. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Akiteki ***** válasza:
Nincs is annál szebb, mint mikor fű alatt próbálja az ember a tüzelő szukát pisiltetni és ráront egy póráz nélküli kan. A gazdája meg balhézik, hogy miért sikítozom hisztérikusan.
2011. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás a kutyáknál igen is fontos. Nem is tudom melyikben láttam a "Póráz két végén"-ben, vagy a Cesar-nál, a lényeg, hogy ott elmondták, hogy attól nem lesz jobb a kuytusnak, ha örök életére megmarad ivartalanítás nélkül, és mondjuk 1× pározhat. Hisz attól még termelődik benne a hormon, az ösztönös "dolgok" megmaradnak. Hogy is mondta? "Képzeld el, hogy tombol benned a vágy, de életedben csak 1× szeretkezhetsz."


Viszont a mi kutyusunk anno nem volt ivartalanítva (kan). Tüzelő szukáknál, mikor már idősebb lett (13-16) nem volt probléma, nem is érdekelte. Előtte viszont igen. Mindig rövid pórázon kellett tartani és nem engedhettem el. Bár igaz, tőlem egyszer szaladt el, jól kikapott (nem vertem agyon, mielőtt bárki leszólna -.-) és utána elég volt csak rászólnom.

2012. jan. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!