Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves keverék szukát szeretné...

7 éves keverék szukát szeretnénk ivartalanítani, mire készüljünk?

Figyelt kérdés
Ha rögtön a műtét után hazahozzuk,kell-e nyugodt,elrekesztett helyet biztosítani?Vagy mehet játszani a kölykével?Alkalmas-e a tél,vagy várjunk márciusig?
2011. dec. 13. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha bent lehet akkor jó most is. Játszani ne enged hiszen összevarrva lesz és nehogy valami történjen. Én 3 napot vele voltam mindig néztem a vágást hogy gyógyul, meg figyeltem hogy ne nyalja magának meg ne harapja.
2011. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kell rá vigyázni,ne ugráljon,stb. Az én kutyámat kétszer kellett varrni,mert felszakadt a belső varrata. Azért egy ilyen műtét elég sok kutyát megvisel,lehet hogy neki sem lesz kedve játszani.Kinti kutyánál nem tudom mire kell még figyelni,mi lakásban tartjuk a kutyánkat.Nem tudjátok 1-2 napra beengedni?
2011. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Különítsétek el legalább három napra, és addig legyen is bent a lakásban. A kölykének meg tiltsátok meg, hogy zaklassa, amit ő maga kezdeményez játék, azt már lehet engedni neki.
2011. dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hovarju ***** válasza:

Én varratszedésig mindenképp elkülöníteném a másik kutyától.

Sőt, ha megoldható - legalább az első 2-3 napban, (akár varratszedésig) beengedném a házba. Kisebb a fertőzés veszély és a seb koszolódása. Ja és mindenképp kell rá gallér, hogy ne tudja bántani a sebet.

Az én kutyámnak a műtét napján még nem volt szabad ennie és innia is csak akkor, amikor már fel bírt kelni és elmenni az edényéig inni.

Szerintem, ha bemehet a házba, vagy pl.a garázsba ahol meleg van, akkor a tél is alkalmas időpont.

Mindenképp gyors gyógyulást kívánok a kutyusnak.

2011. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Mivel garázsunk nincs,így a lenti wc-t gondoltuk ki neki arra az időre-tanácsotokra 3 napig lesz bent.

Utolsó!Akkor egy ilyen gallértól nem tudja elérni a hasát,jól értem?

Még egyszer köszi mindenkinek!

2011. dec. 13. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Felügyelet nélkül ne legyen egy vécébezárva semmiképeen!
2011. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hovarju ***** válasza:

Igen, a cél az, hogy ne férjen hozzá a sebhez. És jó lenne, ha a másik kutyus sem tudná nyalni( ezért írtam a különzárást varratszedésig)

Valószínűleg az állatorvos fog adni gallért, de ha nem teszi, akkor az a jó méret, ami az orránál tovább ér, hogy a nyelve se legyen kinnt a gallérból.

Valószínűleg zavarni fogja majd, de egy-két nap alatt általában hozzászoknak.

Minden kutya más ütemben gyógyul és van amelyiket jobban meggyötri a beavatkozás, és van olyan aki fel sem veszi a dolgot. Lehet, hogy az első két nap nem is nagyon akar mozogni. Ha már jobban érzi magát és nincs kint mínusz, visszamehet az udvarra. Akkor már "csak" arra kell vigyázni, nehogy valamivel felsértse a sebet. Láttam olyan kutyust, akire ilyenkor ráadtak egy rossz pólót, hogy nem menjen kosz a sebbe.

(Az én kutyámat akkor hoztam el az állatorvostól, amikor már felébredt,és szerencsére csak annyi baja volt, hogy varratszedésig pórázon kellett sétálnia.)

2011. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne elkülöníteni, nem is annyira a játszás miatt (bár persze az is fontos, hogy ne szakítsa fel a sebet, de érzik, ha fáj vagy húzódik) hanem hogy a másik kutya ne nyalja a sebet.

(Anyukám mesélte, aki állatorvosi rendelőben dolgozik, hogy egy ivartalanított kutyának szétnyílt a hasfala, és jöttek reklamálni a gazdák, hogy a doki rosszul varrta meg. Pedig még a gallért is rátették! Aztán kisült, hogy a másik kutyájuk széjjelnyalta egy éjszaka alatt az összes varratot.)


Szóval: mindenképp tégy rá műanyag gallért (az állatorvos jó eséllyel adni fog, ha mégse, kérdezz rá). Rühellni fogja, de ki fogja bírni.


A sebet Betadine-os vattakoronggal naponta párszor áttörölheted, szebben gyógyul tőle, aztán később esetleg Neogranormon kenőccsel is bekenheted, ami hámosít.


A műtét után a kutya pár óráig még bágyadt lesz és jó eséllyel maga alá vizel, mivel a kötés nyomja a hólyagját és az altatás miatt nem tudja tartani a pisit. Olyan helyre tedd, ahol az első pár órában nyugodtan ébredezhet és nem nagy baj, ha bepisil.


Mindenképpen tartsd meleg helyen, a legideálisabb a Wolfban kapható melegítőpárnára fektetni, míg teljesen magához nem tér. Kutyája válogatja, hogy ez mennyi idő, van, akinél fél óra, van, akinél fél nap. A cicám a műtétje után 2 napig kómás volt, a kiskutyám egy óra múlva már nem is dülöngélt.


Míg a varratokat ki nem szedik, ne nagyon adj neki száraz tápot, inkább csak konzervet, mivel attól lágyabb lesz a széklete és könnyebben ürít, nem okoz neki akkora fájdalmat.


A kötést nem feltétlen kell cserélni naponta, jobban gyógyul a seb, ha szellőzik, de persze a fertőzésveszélyt csökkenti a steril kötés. Ha lakásban lesz, talán nem is kell. Az állatorvos majd megmondja, mit tanácsol, meg ti is látjátok, hogy gyógyul a seb.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Hagyd sokat pihenni és ügyelj, hogy ne piszkálja a sebet, meg segíts neki, ha a gallértól nem tud enni-inni. Le is veheted az etetés idejére, de elég hamar meg szokták tanulni.

2011. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Nem szeretem a gallért, nagyon zavarja a kutyát. És ha több kutya van, nem akadályozza meg, hogy a másik nyalogassa a sebet. Én egy pólót szoktam rájuk húzni, a hátán megkötöm. Így nem éri el senki és a kosz sem meg bele.

Semmilyen egyéb változás nem kell az életében. Ugyanazt a kaját kapja, ugyanúgy együtt vannak a többiekkel. Első nap még kicsit kába az altatástól, de másnapra teljesen jól működik. Néhány napig még kevesebbet játszik a többiekkel, de egy hét múlva már semmit sem venni észre rajta.

2011. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!