Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Késő klikkerrel tanítanom a...

Késő klikkerrel tanítanom a kutyám?

Figyelt kérdés

7 hónapos és most kezdtem el azon gondolkozni, hogy mi lenne, ha azzal tanítanám, hátha hatásosabb lenne. Ma vettem is és mielőtt elkezdeném gondoltam kikérem a véleményeiteket!

Tapasztalatokat és segítségeket szívesen elolvasom és elfogadom!

Köszi ;)


2011. dec. 13. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sosem késő :)
2011. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hét hónaposan? Ne viccelj! Még nagyon fiatal! Dehogy késő. Akármikor el lehet kezdeni. Már három hónaposan is, de ismerek kutyát (mentett), akivel 9 évesen kezdtek klikkerezni és nagyon szépen fejlődött.

Én klikkeres vagyok, ismerem a hagyományosat is, de ez sokkal hatékonyabb és gyorsabb. Emellett a kutya tényleg gondolkodik és közben elfárad. :)

2011. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

7 hónaposan gyerek még, hogy lenne késő?! Ismerek olyan kutyát, akivel 12 évesen kezdtek klikkerezni, én az enyémmel2,5 évesen kezdtem.


Igazából csak egy tanácsom van: ne állj neki semminek elsőre a formáláson kívül. Elsőre lődd át a kutyánál azt, hogy kreatívkodnia kell, utána a statikus feladatok simán menni fognak, míg fordítva, ha már beleragasztod a tök statikus szemkontaktusos feladatokba, akkor nehéz lesz kimozdítani és kreativitásra bírni.


Nagyon alaposan olvasd át a klikker.hu minden cikkét, még jobb ha megveszed Vámosi-Nagy Nóri könyvét, és azt is elolvasod. És nézz néhány klikkeres formálós videót, ezeket free shaping vagy 101 things to with a box kulcsszavakkal megtalálod youtube-on.


SOse legyen túl nagy az elvárásod, mert akkor megunja a feladaot, és sose legyen túl kicsi, mert akkor meg beragasztod egy-egy viselkedésbe.

2011. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó! :) Köszönöm! :)

Holnap kezdem is a szoktatást a klikkerhez! :) 1-2 tanácsot tudtok adni, hogyan? :)

2011. dec. 13. 16:57
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm! :)

Nem akarok vele úgy kezdeni, hogy rögtön ugorjon a jelekre.. Csak tudja, hogy a klikker jutalommal jár :) Fokozatosan akarom felépíteni neki! :)

2011. dec. 13. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenek előtt kondicionálnod kell a kutyát a klikkerre. Tényleg olvasd a klikker.hu -t.
2011. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már olvasom! :)
2011. dec. 13. 17:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Klikkerrel tanulni sohasem késő :)

Én ismerek olyan kutyust akit 7 évesen kezdtek el tanítani, és nála is hamar használt.

Én is ezzel tanítok mindent, sokkal gyorsabban megérti vele a kutya, nagyon ajánlom

2011. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lizaa ***** válasza:

Sosem késő.

Persze annál fiatalabban kezded annál jobb :)

Ajánlom a Klikk! könyvet :) szuper jó

2011. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!