Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak klikkerrel lehet kutyát...

Csak klikkerrel lehet kutyát tanítani?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem vagyok teljesen tisztában a klikkeres tanítás lényegével, de én eddig klikker nélkül tanítottam a kutyusom és nem érzem szükségesnek, hogy áttérjünk rá... Vagy szerintetek át kéne? Ha igen, miért?


Én jutifalattal és dícséréssel tanítom. Eddig bevált.


2011. dec. 12. 21:08
 1/6 rezangyi ***** válasza:
100%
A klikkeres tanítás azért terjedt el mert gyorsabban jelzi a kutyának a helyes cselekedetet mint pl a játék vagy a jutifalat.Van erről bővebb leírás is keress rá.Én is jutival tanítom a kutyámat semmi probléma vele.A klikkeres tanítást viszont kezdő is csinálhatja mert könyebb azt használni bizonyos helyzetekben.De kutya is válogatja hisz nem mindegyik bolondul a jutiért vagy a játékért.Embere és kutyája válogatja kinek mi használ jobban.
2011. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

A klikker egy pontosabb, egyértelműbb megerősítés a kutyának. Persze lehet máshogy is tanítani a feladatokat. Viszont vannak olyan komplex, összetett feladatok, amiket enélkül -legalábbis számomra- szinte lehetetlen lenne megtanítani a kutyának. A klikker tanításának 6 fajtája van: az elkapás, a megvezetés, a modellezés, célkövetés és és a formálás. Azt hiszem, és talán mindenki egyetért velem, hogy az utolsó a legizgalmasabb mind közül. Ezt viszont csak klikkerrel lehet csinálni, de általánosságban az így megtanult feladatok rögzülnek leginkább a kutyákban.

A klikker a kutya-ember közti kommunikációs problémákat hidalja át. Sokkal gyorsabban tanulja meg a kutya a feladatokat így, de persze csak ha jól használják. Főleg azonban kreativitást és figyelmet tanít a kutyáknak. Olvasgasd ezt: [link] Ebben minden benne van és szerintem megérné kipróbálnod. :)

2011. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor meg is válaszoltad magadnak a kérdésedet. Neked is megy klikker nélkül, nyilván nem vagy csodabogár, vagy hiba a mátrixban. A klikker egy módszer, azzal is lehet tanítani, vagy lehet használni a hagyományos tanítás mellett, vagy buliból, de lehet tudomást sem venni róla, hiszen a klikker előtt is tanultak valahogy a kutyák. Ha nem akarsz semmi extrát (dog dancing világbajnokság, trükkbemutatók), akkor úgy tanítsd a kutyát, ahogy neked kényelmes.

Ettől függetlenül ha kedvet érzel hozzá, kipróbálhatod (mert amúgy jó dolog), nem olyan ez, hogy áttérsz a klikkerre és onnantól halálodig klikkerezel. Kipróbálod, ha megy és tetszik, akkor csinálhatod, állandóan vagy csak néha buliból, vagy a hagyományosan megtanított dolgok kiegészítésére, vagy ahogy akarod. Aztán ha megunod, leteszed.

2011. dec. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alap feladatokhoz semmi szükség klikkerre, simán megy az anélkül is. DE aki egyszer elsajátítja a klikkeres formálás technikáját, az soha többet nem akar máshogy tanítani szerintem. Fantasztikus látni, ahogy a kutya gondolkodik, akarja, kreatív, találgat, kitalál, és közben veszettül elfárad.
2011. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nem úgy használom a klikkert, ahogy előírják, csak pontosításra meg lelkesítésre, nincs türelmem hozzá, meg a kutya is hagyományosan képzett, több hátránnyal járna átszoktatni magunkat, mint előnnyel :P És szerintem nem is fogom úgy használni, ahogy a "nagy" klikkeresek, nincs rá igényem... De hát ez majd a jövő zenéje, a következő kutyámmal lehet hogy megpróbálom, aztán ha megy, megy.

Ezzel csak azt akarom mondani igazából, hogy ne riasszon el a kipróbálástól, ha nem megy "előírásszerűen", használd úgy, ahogy neked tetszik, ha szeretnéd kipróbálni :)

2011. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A klikkerrel nem lehet elrontani a kutyát vagy egy feladatot. Legfeljebb a kutyát nem arra tanítod meg, amire szeretted volna (késő klikkel), de bármikor újra megpróbálhatod.
2011. dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!