Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyumat h...

Hogyan vegyem rá anyumat h örökbefogadjunk egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kiskutyát de anyum semmiképpen nem akar beleegyezni.MÁR ÉVEK ÓTA.Amit tudtam mindent kipróbáltam de semmi nem használt.Pánik!!!!!!!Segítsetek mit tegyek???
2011. dec. 13. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Addig amig nem tudsz érveket felhozni az érvei ellen, nem tudsz tenni semmit. Első körben kérdezd meg miért nem szeretné .. aztán talán tudunk javasolni valamit.
2011. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 olivabogyó válasza:

próbáld meg bebizonyítani anyukádnak, hogy igenis van benned annyi felelősség, és türelem, hogy kutyád lehessen.

miért nem akar beleeggyezni?

2011. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért nem akarnak kutyát?
2011. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

kérdezd meg az okát hogy miért nem, és ha azt mondja hogy mert csak akkor is miért nem lehet kutyám anyu??


lehet hogy a pénz miatt vagy gondolná hogy nem lennél felelős érte pl 1-2 hétig jó a kutya és utána már nem kell..


egy kölyök drága főleg ha tenyésztőtől vennél fajta tisztát...ha menhelyről az már nagyon jó lenne :) de akkor is az oltások nem olcsóak ,mi vettünk kutyát és a 3 oltás 14-ezer ft körül volt akkor jó minőségű táp 4 hónapos koráig eukanubával etettük utána váltottunk mert nem olcsó táp..szóval ha anyagiak miatt nem engedi akkor megértem..


a másik hogy amíg kölyök 2 óránként lekell vinni sétálni hogy szobatiszta legyen,otthon tudsz maradni hogy levidd?? ha suliba jársz akkor most ez nem megoldható..

minden nap nagyon sokat kell vele foglalkozni tanítani

milyen fajta vagy méretű kutyát szeretnél??

kertesben vagy panelban laksz??

mennyi időd lenne a kutyára??

hány éves vagy??


ha beleegyezne mindenféleképpen nyáron legyen kutya hogy sokat tudj vele foglalkozni :)

sok sikert!!

2011. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

*fajta tiszta = fajtatiszta

bocsi elírtam..

2011. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk is hasonló volt a helyzet.:( Amíg otthon laktam, szinte naponta könyörögtem egy kutyáért, de nem egyezett bele anya, mert a kutya büdös, hullik a szőre, nem fogok vele foglalkozni, ha megunom. Nos hamarosan kiderül, hogy ezekben mennyire volt igaza, ugyanis 20 év ácsingózás után 2 hét múlva hozom haza a kiskutyámat. 1 éve költöztem el, de ennyi idő kellett nekem is, hogy "meggyőzzem" magam, hogy még mindig jó ötlet a kutya lakásba. Felnőtt fejjel már én is másként gondolkodom, de a vágy továbbra is ugyanolyan erős, úgyhogy úgy döntöttem belevágok.:) Szóval, ha a te édesanyád fele olyan makacs és annyira ragaszkodik ahhoz, amit eldöntött, mint az enyém, akkor szerintem sajnos nem fogod tudni meggyőzni. De légy türelmes és addig olvasgass minél többet a fajtákról és a kutyatartásról, hogy mire már különköltözöl és befogadsz egy kutyust, akkor minél többet tudj róla!:)
2011. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Menhelyról szeretnék örökbefogadni szobatiszta kölyökkutyust.Már meg is van h melyiket.Panelbe lakunk am anyám azért nem akar kutyát mert az mondja h megunom és nem fogok vele törődni.Ez nem igaz!!A kutya akkoris az enyém lesz és én felelőséget vállaltam mérte amit be is fogok tartani.12 éves vagyok.
2011. dec. 14. 10:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát még elég fiatalka vagy, és anyukád lehet, hogy jól ismer. 12 éves vagy még csak. Esetleg már tudod azt is, hogy hol szeretnél majd továbbtanulni? Leszel-e kollégista valamikor? Mert akkor kizárólag anyukádra maradna a kutyád. Arról nem beszélve, hogy amíg te tanulsz, addig neki kerül pénzébe a kutya, hadd döntse el ő, hogy szeretnétek-e. Bármi lehet még, ezért mindenkinek akarnia kell a kutyát a családban. Nem tudom, hogy engem hogyan tudna meggyőzni egy gyerek, hogy elég felelősségteljes már egy kutyához:( Erre azért elég nehéz bizonyítékot szolgáltatni. Ám javasolnék valamit. Én így csináltam annak idején mikor nem tudtam biztosan hogy jó szívvel el tudom-e látni hosszabb távon a kutyával járó feladatokat. Jelentkeztem egy menhelyhez ideiglenes befogadónak. Akkor pont csak két hétre kellett egy kutyusra vigyázni, meg betadinozni a sebét. Ha meg tudod győzni arról, hogy ideiglenes befogadók legyetek, akkor meglátnád, hogy mennyi energiád és kedved van egy kutyáról gondoskodni, és ha úgy van, akkor anyukád is látná, hogy nem csak pár napig érdekes neked a kutyus. Hátha, próba szerencse:)
2011. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor nincs mit tenni, dolgoznod kell azért, hogy anyukád elhiggye, hogy elég felelősségteljes vagy. Majd ha mindig szó nélkül kitakarítasz meg leckét írsz és tanulsz - mert az is a te felelősséged -, akkor talán elhiszi, de nyilván nem ismerem sem őt, se téged, csak általánosságban mondom, hogy miből szokták leszűrni a szülők, hogy érett-e már a gyerek.
2011. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! :)

Azt elfelejtettem leírni h van egy törpenyuszim.Szerintetek bántaná a kutyuska?

2011. dec. 15. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!