Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem muszáj műteni ugye?...

Nem muszáj műteni ugye? (fitymaszűkület, több lent)

Figyelt kérdés
A kutyámnak fitymaszűkülete van, ami a pisilésben nem zavarja, de amikor izgatott akkor látom hogy ki akarja "nyomni" és nem tudja. Ilyenkor általában a heréi is felcsúsznak a húgycsőbe vagy én nem is tudom pontosan hova de nincsenek a herezacskóban és látom hogy rendesen dobog neki a kukija és feszül a bőr de nem tudja kidugni csak egy kicsit. Ami kint van az is elég deformáltnak tűnik. Egyedül párosodni nem tud amit nem is terveztem. A szüleim nem engedik a műtétet így a kutyám így marad, de remélem előbb utóbb nem lesz komolyabb baj, bár kétlem.
2011. dec. 17. 22:53
1 2
 1/19 Akiteki ***** válasza:

Ez nagyon durvának hangzik!

Vedd rá a szüleidet, hogy vigyétek el orvoshoz. Még nem hallottam kutyáknál fitymaszűkületről, érdekelne engem is mit mond a doki.

2011. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom elvitetni, mert nem fizetik, azt mondják "nehogy már többet költsünk egy kutyára mint magunkra. Azt mondják", hogy "jó ez így ahogy van nincs ennek semmi baja úgyse akarod szaporítani".
2011. dec. 17. 23:06
 3/19 A kérdező kommentje:
De én aggódom mégis! Remélem tud valaki segíteni és nem kell állatorvoshoz fordulnom feltétlen.
2011. dec. 17. 23:07
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak lenne, már rohanna a dokihoz...
2011. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 maoamom ***** válasza:
100%

Szerintem ez pont olyan dolog amivel el kell menni az orvoshoz. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha a szüleid így állnak az ügyhöz akkor nem kellene kutyát tartani...

Próbáld meggyőzni őket, hogy az embereknél is veszélyes, ugyanúgy az állatoknál.Hátha rá tudod őket venni Ha nem akarnak később még többet költeni a kutyára, szerintem vigyétek el mihamarabb...

Remélem sikerül rávenned őket!

2011. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Hurrá! Igazán szép hozzáállás. És az oltások? Az ebadó elől meg az utcára kerül?

Nem, senki nem tud segíteni, online szike nem létezik.

2011. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

nehogy már többet költsünk a kutyára? akkor minek tartanak kutyát?

nem is szeretik, ha ilyen komoly dologban nem támogatják a dokit!

mellesleg maga a vizsgálat, tanácsadás nem feltétlen kerül pénzbe, vagy tényleg minimális, amit te is ki tudsz fizetni

gondolj abba bele, hogy a kutyusnak fájdalmai lehetnek, és szegény szólni nem tud, csak várja hogy segítsen rajta végre valaki, de ez nem történik meg :(

2011. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Na, elárulom, hogy az a gumó nem a heréje. Az minden kan kutyának van, és izgalmi állapotban duzzad meg. Arra való, hogy össze tudjon ragadni a szukával. A heréje ettől még ott marad, ahol normál állapotban is van. Ha a heréje nincs a zacsiban, az más bajt jelent, de az már tényleg baj. Rejtett herének hívják, és elrákosodhat, ha nem műtik meg! Szóval mindenképpen el kellene kezdened gyűjteni az ivartalanításra, hamár úgysem akarod szaporítani! Felesleges, hogy "izgatott" legyen!
2011. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

egyet értek, ivartalanítani kellene (akkor talán mentesülne az ebadó alól is-ezzel győzködd a szüleidet)

Ha már eljut a dokihoz, akkor ezt is tegye rendbe egyúttal.

2011. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem nincs rejtett heréje az a másik kutyánknak volt. Őt bezzeg ki lehetett herélni. Azt mondják, ez az én kutyám, az én dolgom. Nem nagyon szeretném kiherélni, félek hogy nem lesz olyan mint most. A másik kutyánk is ellustult herélés után. A kutyámnak ezen kívül patella ficama is van, amit szintén nem fogunk megműteni. Az orvos is azt mondta hogy ritkán műtenek patella ficamos kutyát, max. ha tényleg nagy a baj. Sokat töprengtem ezen hogy mit kéne csinálni...Tuti hogy én állnám a költségeket, vagy max, majd tanácsadás után kiderül fizetnek-e bele.

Akkor úgy gondoljátok, ezek alapján a tünetek alapján, jobb lenne orvoshoz menni?

2011. dec. 18. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!